şükela:  tümü | bugün
  • iki soruluk kısa bir anket. toplam 40-50 saniyenizi verirseniz faydalı olabilecek veriler ortaya çıkacak ve analiz edilecektir. sonuçların neye gebe olacağını birlikte göreceğiz. mamafih hiçbir şeye gebe de olmayabilir.

soru 1

soru 2
  • anketteki şıklar güzel. belli ki özel amaçlı sorulmuş. ama genele bakarsak akıl veren yok,hiç hevesim yok gibi şeyler hedefe ulaştırmada engel değildir. benim gördüğüm sebepler;

1. gerçekçi hedef koymamak. bu kesinlikle %90ın problemi. ablacım seni kıytırık cvnle alıp nasıl 1 yılda ceo yapabilirler? büyük düşünme olayı kesinlikle bu değil. kendinize ufak ufak ve gideceği yol belli adımlar belirleyin. kendiniz.

2. işlerin düzgün yürümemesi. bu da 2ye ayrılır, 1 rüşvet 2 işleyiş yavaşlığı. sen mülakat sonucu için ölüp ölüp dirilirken babası cömert olan, partici abici olan açtı girdi kapıyı.

işte böyle böyle o hedefler kalıyor hayalde. bu iki sebebi atlamayalım.
  • hedefime ulaşamamamdaki sebebi bana sorgulatan maksimum 1 dakikamı alan ama dakikalardır "sebebi neydi ki? " diye düşünmemi sağlayan anket.
  • medyanin herkese sen supersin istesen her seyi basarirsin diye gaz vermesi tabii ki. ya ne olacakti sonra gelsin sacma beklentiler gitsin hayal kirikliklari
  • dinlenme kıvamına geçmişken açıp bakarak kendimi soruların içinde bulduğum mini anket.

sorulara bakınca, dış etkenler hariç kişisel olarak, hedeflerime ulaşamamaktaki en büyük sebep kesinlikle tembelliğim ve üşengeçliğim. tabi hangisi hangisini tetikliyor onu henüz bulamadım.

(bkz: yatakta kendi kendine düşünürken lafın lafı açması)
  • çoğunluğun, hedeflere ulaşamama sebebi olarak düzensizliği seçtiğini görünce rahatladığım anketin konusu.
  • daha genis bir kitle tarafindan cevaplanirsa bir ihtiyac olup olmadigini tanimlayacak olan anket. ayrica diger secenegini secen degerli katilimcalarin gonullerinde yatan cevaplar merak konusudur.
  • birden fazla nedenin yarışacağı mini anket gerçeğidir.

zira, modern insanın sorunlarından bahsedersek;
    sorunları birkaç kalıba koymak yetersizlik ve hedefsizlik getirecektir.

bunların en başında düzen kavramı ele alındığında bile iş(eğitim,sosyal yaşam,aile) kavramları tenzih edilmeyerek bir değerlendirmede bulunulmalıdır.

kanımca, farklı bir etken de sürekli muhattap olunan eş, dost ve arkadaş bağlamından kaynaklanmaktadır. diğer bir deyişle arkadaş çevremizin atalet durumu , aktüel ve klişe hobiler edinmesi, basiretsizlik hadisesi dolaylı olarak kişiyi etkileyecektir.

ezcümle, bir iş çıkışında arkadaşlarınızla ve ya sürekli muhattap olduğunuz dostlarınızla bir kafeye geçtiğinizde muhabbet aritmetiği sürekli olarak belirli bir sirkülasyon içerisindeyse, bir kısır döngü içinde debeleniyorsa bu bile iç hedefte bir olumsuzluk durumu yaratabilir.
  • düşündüren bir anket olmuş. bana kalırsa ilk sorudaki şıkların hepsi de benim için geçerli sebepler fakat en büyük problem hangisi bilmiyorum zaten ona karar verebilsem belki bi çözüm bulurdum.