şükela:  tümü | bugün
  • moda kadin
  • isvicreli bilimadamlari yillardir uzerinde anla$ilamayan modern kadin kavraminin sirrina nihayet ula$ti! bir yerde "sekse ayiracak zamanim yok" diyen bir di$i gorurseniz bilin ki o modern kadindir.
    (bkz: modern kadinin sekse ayiracak zamani yok)
  • umut sarıkaya'nın, penguen'deki tarihinini hatırlayamadığım benim de söyleyeceklerim var köşesinde (doğan kitap'tan çıkan, aynı adlı kitabının 159. sayfasında da bulunan), 'modern gibi kadın' başlıklı yazısında, aşağıdaki konuşmayı, ithafen yapmak isteyip de yapamadığını belirttiği kadın türü:

"neymiş? modern kadınmış! yaa bırak allah aşkına! bırak yaa! sen modern olacağına, çağdaş olacağına, önce kadın ol da beni evde tut. yapı itibariyle evcimen bir kişi, hayat felsefesi 'akşam eve dönerken bim'den yarım kilo peynir alayım da evimde sevdiğimle, eşimle paylaşayım' olan bir kişi olmama rağmen, bugün ben senin yüzünden gözü dışarda bir adam oldum çıktım. arkadaş, insanda biraz düşünce, duyarlılık olur. 'bu adam niye suskun, aç mı, açıkta mı, neyi var?' diye bi kere düşünür. ama sende o duyarlılık nerdee! şu raskolnikov'a verdiğin değeri bi gün bana verdin mi? ..."
  • önce boşar, sonra peşinden koşar. ideal kadında bu tam tersidir.
  • yakın arkadaşları bilgisayarı, filmleri, kitapları, şarkıları ve eski sevgilileri olan kadındır.
  • turkiye'de bize modern diye yutturulmaya calisan insan tipi, abd disinda hicbir modern ulkede yer almaz.

modernlikten anlasilan kombinasyon makyaj yapmak, hayatini erkeklerden iyi oldugunu kanitlamaya calismakla gecirmek ve en prestijli is zannederek hayatini bir masa basinda curutmekse ben hayatima modern insan girmesin istiyorum.

kadinin erkekle zaten esit oldugu, bunun kanitlanmasina gerek duyulmayan toplumlardaki modern kadin hakkini vererek aile de kurar, cocuk da yetistirir, alcakgonullu de kalabilir.

bagdat caddenizden de, 70 metreden duyulabilen parfum kokularinizdan da biktim.

not: o arabalar 5+ kisilik. tek basiniza kullanip cevreyi kirleteceginize* otobuse binin. binin ki yasadiginiz ulkenin gercek kadinlarini taniyin.
  • aradakidir...
    erkekten ziyade arada...
    doğu ile batı arasında...
    kendini güçlü gösteren şanjanlı edasının altında istismara pek müsait büyük bir zaafiyet gizlidir...
    modern kadın, medeniyet kisvesi altında ilkel iştahlara hitap eden kadındır...
    aldanmıştır ve aldatılmıştır...
  • modern matematik gibidir. durduk yerde dert yükleyendir. (rahatlık götümüze battı evet)
    eskiden ne güzel cebir vardı sadece. bildiğiniz misyoner. dert yoktu tasa yoktu. sıkıştın mı en fazla bacak omuza yapar geçiştirirdin denklemi.
    oysa şimdi öyle mi?
    sinüs, kosinüs, tanjant, integral derken iş taa imaginer sayılara kadar dayandı. (g noktası ayrı bi dert)
    hadi geçmiş olsun.
  • ruhunu doğuya kafasını batıya verebilen kadındır.