• estee lauder'in bir parfümü.
  • beğendiğim koku. yalnız hiç kalıcı değil o yüzden de benim favori parfümüm olması imkansız mesela.
    yazın çantada taşımalık.
  • fazlasıyla ağır bir koku.
  • kullanmaya kıyamadığım, koklamaya doyamadığım, çıkardığım giysiyi kalkıp kalkıp koklamama sebep olan; elimdeki 50cc'lik şişesi henüz bitmeden eşim beyefendinin (çok teşekkür ederim) aldığı 100 cc'lik şişesinin henüz jelatini açılmamış olan harikalar diyarım.
  • alıp götürüyor mu yarın deneyeceğim.

bugün tekin acar'dan 230 liraya edindim kendisini. hani indirimdeymiş müptelası varsa kaçırmasın derim.
  • dün denediğim ve bayıldıgım kadın parfümü. kalıcılıgını test etmek amaclı atlamadım almak için. bileğe sıkıp bekleyince kokunun kalıcılığından şüphe ettim. giyside kalabilir ama bileğin dibine girmedikçe alamıyorsunuz kokuyu, o da epey hafif geliyor. kremsi kokuları sevdigim için dikkattimi cekti ama kalıcılık parfüm konusunda tercih noktası olduğu için alma konusunda emin olamadım. ama müthiş kadınsı bir koku. fiyat baremi internet ve magazasına göre baya farklı. internette baya uyguna gördüm ama orjinal mi emin olamadım. ykm fiyatı ml'ne göre 300-450 arası.
  • "işte benim kokum bu" diyebileceğim tek parfüm. senelerdir bir çok parfümü denemiş biri olarak tek vazgeçemediğimdir. durakta otobüs beklerken bile bu kokuyla iltifat alabilirsiniz ya da bindiğiniz taksinin şoförü "bu kış gününde nereden geldi hanımeli kokusu?" diyebilir. bence dikkat çekici. hala tam keşfedilmemiş, keşke hiç keşfedilmese.
  • aşk yaşadığım, bitmeden aldığım, üzerime afiyet, keseme külfet, şahane koku.
    bunu sıkınca bi seksi hissetmeler bi değişik değişik hareketler kendimden geçmeler... nuit bebeğim gece gibi karanlıksın.
  • karakterime zerre kadar uymayan koku.
    sanırım ben daha enerjik ve meyvemsi parfümlerden hoşlanıyorum. bu koku donuk bir hissiyat kattı bana, sürekli ince çorap, topuklu ayakkabı trençkot giyme isteği falan yarattı.
    yine de günün birinde dönüşeceğim insan muhtemelen bu kokuyu çok sever, dursun kenarda.
  • chic olanını kullandığım parfümdür. kimi çiçeksi bulur kimi odunsu, o yüzden farklıdır güzeldir. kalıcı değildir.
hesabın var mı? giriş yap