şükela:  tümü | bugün
 • ilaç ve tıbbi cihaz firmalarının önderliğinde, hastalığın tedavisinin kesinlikle yapılmadığı, bunun yerine hastalığın etkilerinin ortadan kaldırıldığı ve tüketimden başka bir amacı olmayan şeydir modern tıp.

  doktorlar da mevcut sistemin köleleridir. ya hiç bir şeyin farkında değillerdir ya da önemsemiyorlardır.

  birde bu var.

  not: istisnalar kaideyi bozmaz.
 • doğrusu için

  (bkz: cildiyenin koskoca bir yalan olması)

  tüm argelerini göz altı kırışıklıkları üzerine yapıyorlar nedir?

  hangi şikayetin olsa hemen yapıştırıyorlar "psikosomatik"

  ülser de 15 yıl öncesine kadar psikosomatikti.
 • çağdaş tıp ve teşhis imkanları ''dev adımlarla'' ilerliyor gibi görünüyor. buna bağlı olarak hastalıkların ve hasta sayısının azalması bekleniyor. fakat tam tersine, ''çağdaş tıbbi tedaviler'' sonucu hastalıklar hızla artıyor , derinleşiyor, çeşitleniyor, yaygınlaşıyor, direnci artıyor, daha önce hiç bilinmeyen hastalıklar ortaya çıkıyor.

  modern tıbbın geldiği bu nokta şaşırtıcı değildir, çünkü hastalıklara yaklaşımı kökten yanlıştır. modern tıp yüksek ateşe ateş düşürücü , yüksek tansiyonada tansiyon düşürücü , enfeksiyonda antibiyotik, horman dengesizliğinde hormon takviyesi önerir, yani hastalığı değil , semptomları, daha doğrusu bağışıklık sisteminin bu sureçteki dengeleme çabasını ortadan kaldırmaya çalışır. bu, tedavi değil , bağışıklık sistemine karşı yürütülen kesintisiz, şiddetli bir savaştır...

  kaynak: dr. aidin salih(gerçek tıp)
 • insulin ignesiyle hayatta kalabilen hayriye teyzenin gotuyle guldugu onerme.
 • modern tıbbın doğal seçilimi engellediğinin kanıtı olabilecek saptama.

  modern insan, modern tıp uygulamalarına mahkum. aksini deneyen riskini alır. ha, "denerim", "ölen ölür kalan sağlar bizimdir" anlayışı da bir tercihtir tabi; ancak, bu fikirden türeyen uygulamaların bakılmakla yükümlü olunan kişilerde denenmesi suç teşkil edebilir. modern tıp gerçekten de "doğal" seçilimi etkiler ve genel savunma mekanizmalarının optimal çalışmadığı bireylerin de sağkalım oranlarını yükseltir: ör. ateş enfeksiyonlara karşı savunmanın bir öğesidir ama, düşük seyretmesine yarayan teknikler yanı sıra ortaya çıkabilecek olumsuz diğer sonuçların da ortaya çıkma oranını muhtemelen düşürmüştür. "söylenmedi" demeyin; sonra, zorlayınca elinizde patlamasın.
 • modern tıp üzerinden oynanan oyunları filan eleştirebilirsiniz de modern tıbbıı bu derece eleştirmek de akıl karı değil. o zaman afadersiniz kıçınıza paslı çivi batarsa adaçayı sürelim derim ben de o zaman. nasıl hastane koşar, aşılarınızı da vurulursunuz üzerine.

  üzgününüm ama hayat şeklimiz değiştiği için bir çok hastalık var. sadece tıp üzerinden modenleşmeyi düşünürseniz tabi işin içinden çıkamazsınız. tıp da hayat şeklimizin değişmesi oranında değişip gelişecek. ha modern tıp sana az uyu, spor yapma, sağlıklı beslenme demiyor. sen öyle yaşadığın için de bundan doğan hastalıklara çare buluyor.

  bak diş ağrısından ölen kral var. adam emin ol o zamanın gelişmiş tıppına en iyi doktorlarına sahip zaten ama ölmüş. sen şimdi gidiyorsun bir antibiyotik veriyor, ondan sonra da yok röntgeni, yok bilmem ne aleti, yok bilmem nesiyle sorununu da adamlar hemen tespit edip, canını yakmadan çözüyor problemini. hayati bir tehlike de geçirmiyorsun öyle.

  ha eleştirdiğim, inanmadığım şeyler de yok değil. amansız bir savunucusu olmaya ne bilgim ne aklım yeter ama maalesef reddetmek de akıl karı değil. yaşadığın dönemde sana ancak modern tıp çare buluyor.

  böyle reddeden bir kızla tanışmıştım. hamilelik koçluğu filan dersleri almış bu işi yapacak işletme mezunu aslen kendisi. bu ders dışında aldığı bir başka eğitimi de yok. sonuçta modern tıbbı reddeden birinin de en azından şifalanma, alternatif tıp, bitkiler filan bir çalışması olmasını beklersin. neyse, bana hastanede doğum yapmayacağını, bu şekilde ders almış kişilerle doğum yapacağını söylüyordu ama arada şöyle bir şey kaçırdı kendsiyle çelişen hastaneye yakın bir yerde. ee dedim o zaman git ağrının bilmem ne köyünde bir kış vakti yap doğumunu bu kadar eleştirdiğin şeye güvenip, inandığın ve şu an savunduğun şeye güvenmiyorsan. arkamı modern tıbba dayayıp ben de evde doğum yaparım. bebek ölümleri senin inanmadığın o nedenden dolayı azaldı. neden doktora, hastaneye ulaşımın zor olduğu yerlerde daha fazla ölümler. neden insan hayatı uzadı?

  ha bunca konuşmaya rağmen aşı yaptırmayacağını söyledi bebeğine. bazı hastalıklar da aşılar sayesinde azaldı.

  yaşadığımız çağın onunla oratılı hastalıkları çıktı. her zaman da böyleydi. modern tıp dediğin şey de senin savunduğun o yöntemler üzerine inşa edildi ve çağa ayak uydurdu. hastalıkların neenini sadece modern tıp olarak görmek gibi saçma bir düşünce olamaz. bunun tarımı var, yaşayış biçimi var, beslenmesi var, stresi var, su kaynaklarını havayı kirlettik.

  şimdi geldik, antibiyotiklere sövüp, modern tıbba kızıp en küçük diş ağrısında doktora gidip bana paketlenmiş şekilde 3 doz morfin bas ağzıma dayanabilirim dediğimiz zamanlara. valla atıp tutup, kulak ağrısında doktora bak modern tıbbın tüm olanaklarını kullanıp bu ağrıyı durdurmazsan kendimi öldürürüm demişliği olan bir insan olarak konuşuyorum. iş acıya gelince böyle hangi alet o tümörü daha iyi çıkarır diye araştırmaya başlıyorsun. adam annenin beyninin bir filmini, fotoğrafını çekiyor hayret edip ayakta alkışlayasın geliyor.

  adamlar rahmi olmayan kadına rahim üretip, çocuk doğurttular, yüz nakli yapıyorlar, parmağın kopsa dikiyorlar cerrahi öyle gelişti. uzakta arama akdeniz üniversitesi tıp fakültesinde yapılan olaylar bunlar. tam vücut naklini düşünüyorlar. dikilemeyecekse kolun bacağın makineler yaptılar, protezler çıktı. öyle kolay değil tıbbı reddetmek kolun bacağın kopana kadar.
 • modern tıbbı çalıştırması gereken adamlar, tedavi olmaya çalışıp da allahın işine karışmayın diyecek seviyede "aydın" olurlarsa, ortaya çıkması doğal sonuç. bugün bazı ülkelerde ortaçağ avrupasının bilime düşmanlığı ile yarışma gayreti var.
 • tıp eğitimi almadığın için tencereden sallamak kolay efendim. azıcık genetik, biyokimya oku sonra konuşalım.
 • topyekun yalan demek elbette mantık dışı bir yaklaşım. ama bir çok alanda tamamen ticarileşmenin verdiği hırsla hareket ettiği de ayrı bir gerçek. buna verebileceğim en basit örnek tabii ki kemoterapi ilaçları olacak. bizzat annemde yaşadığım için daha rahat konuşabileceğim bu konu hakkında. kendisi hayata veda etmeden önce yaklaşık 3 yıl boyunca bu tedaviyi aldı. o süreçte asıl hastalığından ziyade kemoterapinin yan etkilerinden dolayı çöktü. ve günümüzde kemoterapinin özellikle hastalığı az da olsa ilerlemiş kanser hastaları için öyle çok da terapi arz etmediğine şahit oluyoruz. kısacası ticarileşen bir tıptan samimiyet beklenmemelidir.
 • o kadar büyük bir yalan ki modern tıbbın olmadığı çağlarda insan ortalama ömrü 30 yaş civarındayken şimdi modern tıbbın en çok uygulandığı ülkelerder 80 yaşa dayanmış.
  ama yok yok, yazımı geri alıyorum. yalan vallahi billahi de yalan. en iyisi modern tıbbın kendinize uygulanmasına izin vermeyin.
  (bkz: idiocracy)