şükela:  tümü | bugün
  • imkan ve teknoloji kısıtlılığından dolayı eskiden var olmayan görgüsüzlükler veritabanı... mesela devamlı fotoğraf, devamlı selfie çekmek modern zaman görgüsüzlüklerine uygun örnek olabilir.
  • eski bir rus atasözü der ki:"görgüsüzlük parayla olur." işte bu görgüsüzlüğün sosyal mecralarda paylaşılması tam da burayı ifade ediyor.
  • yeni evlenmiş, çirkinlik abidesi kadınların düğün videosunu isyerindeki herkese zorla izletmesi.

gerek yok bu tarz şeylere ama kompleksli kişilerde bunu sıkça görüyoruz.
  • çocuğunun yüzünü kapatıp kıçına gülücük koyarak sosyal medyada (artık wp da) yayınlamak.. madem nazar değecek diye korkuyorsun kıçını da gösterme.. allah muhafaza kıçı başı yamulur yavrunun..

bir de, kendisi neredeyse aç iken donattığı o ihtişamlı sofraları göstermeye kalkması.. tam bir görgüsüzlük..
  • araba kullanırken yolu çekiyormuş gibi yapıp arabanın amblemini, kolundaki saati çeken erkekler mesela.
  • abi 8000 tl'lik saatim var o kız bana nasıl bakmaz demek. tek geçerim.
  • koyu bilal diye takıldığım kuzenim resmen başlığın yeryüzünde nefes almış hali. gittiği cuma namazından, yolda uğradığı benzinlik istasyonuna varasıya paylaşımlarda bulunup mğtemadiyen kan bağımı sorgulatıyor bana.

ah be bilal, keşke büyümeseydin
  • edindiği tapusunun fotoğrafını, whatsapp story'de paylaşmak. görgüsüzlüğün nirvanası olsa gerek. hayır bu kişilerin benim rehberimde işi ne, şu an onu sorguluyorum.
  • bizim şirketin ağva da ki oteline gelen bazı ağır abi tipli çomarlar, otele giriş yaparken kimlik yerine silah ruhsatı uzatıyor.