*

şükela:  tümü | bugün
 • hacıosman-yenikapı metro hattı üstündeki metrolardaki televizyonlarda yayın yapan şirketin adı.

  şimdilik günlük haber ve hayvanlı videolar oynatıyorlar. son bir kaç haftadır sadece hayvanlı video oynatırken bugün haber,belgesel,film tanıtımı da yayınlamaya başlamışlar.
 • yanlış/ eksik bilgiler veren belgeseller yayınlıyorlar. bilmiyorum gerçi insanlar bunları okuyup kafalarında yer ediyor mu ama ben mesela köpek balıkları hakkında bilgi verdikleri belgeselin eksik baştan savma olduğunun farkındayım. verdikleri bilgi de köpek balıklarının guadalupe adasına avlanmak için gittiklerini yazmışlar allah allah hemen çözün yani olayı ? bu kadar bilim insanı yıllardır o çevrede yakaladıkları köpek balıklarını işaretlesin neden her sene düzenli şekilde oraya geldiklerini hala tam anlamıyla çözemesin sen hemen bunu çöz avlanmaya geliyorlar, kaynak ? kaynak köpek balığı amcaoğlu herhalde. adamların işaretledikleri köpek balıkları bu adaya gelebilmek için binlerce km yol yapıyorlar ki gelene kadar fok balıklarının cirit attığı kıyıları es geçiyorlar. hala dünyanın en karmaşık yapısına sahip hayvanı 2 dakikada çözmüş bizimkiler.

  edit: bu entryi okudular mı yoksa tesadüf mü bilmiyorum bu bilgiyi verdikleri belgesel yayın akışlarından çıkarılmış, köpek balıkları hakkında başka bir belgesel yayına sokulmuş.
 • ilk zamanlarda hayvanlar, özellikle de kedileri yayınlıyorlardı. sonradan geliştirdikçe test yayınlarını, farklı içerikler de eklediler.

  ancak bana kalırsa kedi videoları, arada köpekli çocuklu başka videolar, ilk zamanki gibi tek başına yayınlansa daha işlevsel olacaktır.

  ayrıca, kedilere bakıp da gülümseyen insanların olduğunu görünce, insanlara biraz olsun masum hayvan düşüncesini soktuğu düşünüldüğünde, bu şekilde olması olumlu olacaktır.
 • video klip estetiği yakalayacağım derken bokunu çıkaran medya üretici.

  o kamerayı öyle hafif sallayarak hareket katmayı, değişken fokusla dikkat çekmeyi filan arka sokaklar'ın kameramanı bile öğrendi artık. kurgu da boktan.

  eline bi rig üstünde dslr, bi de gopro geçiren herkesin kendini guy ritchie zannettiği günümüzde çok da şeapmamak lazım. zaten muhtemelen belediye yetkililerinin tanıdığı filandır.

  he bilgilendirme kısmına hiç girmeyeyim, ufkum iki katına çıkıyor her gün...
 • son gunlerde akp'ye yakin sanatcilarla roportaj yapip bu kisilere ucuncu kopru, ucuncu havaalani vs reklamlarini yaptiran metro medyasi.
 • yayın akışı şu şekilde olan, digital signage tabanlı metro televizyonu:

  · istanbul çok güzel
  · hayvanlar alemi
  · biraz heyecan

  · sanatçılarla istanbul'a dair:

  - istanbul'da yaşadığınız sıkıntılar?
  - trafik çok ama sorunlar aşılıyor bence; köprüler, havalimanları, tüneller, yeni yollar, çılgın projeler.

  - ne yapılmasını öneriyorsunuz?
  - valla yatırımlar çok iyi devam etmeli bence; köprüler, havalimanları, tüneller, yeni yollar, çılgın projeler.

  - başka neler düşünüyorsunuz?
  - harika işler yapılıyor bence; köprüler, havalimanları, tüneller, yeni yollar, çılgın projeler.

  - çalışmalarınız nasıl gidiyor?
  - gayet iyi gidiyor bence; köprüler, havalimanları, tüneller, yeni yollar, çılgın projeler.

  - hayranlarınıza bir mesajınız var mı?
  - var bence; köprüler, havalimanları, tüneller, yeni yollar, çılgın projeler.*
 • yayını banttan olmasına rağmen hangi videoyu nerede keseceğine karar veremeyen işbilmez yayın yöneticilerine sahip abuk kanal.

  ender de olsa; tam bi videoda bişey ilgini çekiyor, aha diyorsun bakalım bi, pat kesiliyor. ne için? haber mi girecek son dakika? yoo. vizyonda o hafta. veya yemek tarifiymiş amk.

  tariften de bişey anlamıyorsun zaten. biri bişeyler yapıyor. al sana yemek. hani ne anladım?

  şimdi bir de büyümüş de şef olmuş diye bi s.k çıkarmışlar.

  bir çocuk bir büyük insan yemek yapıyor. ama kim hangi yemeği nasıl yapıyor belli değil. bi bakmışsın anaaa, yemek olmuş. lan bari alt yazıya koy bişey yap. ne izletiyon bize.

  çok uyuzum bu modyoya.
 • bak yine uyuz olduğum kanalımsı.

  ba ba ba, tiyatro oyunu tanıtıyorlar güya, ama kültür sanat editörleri (tabii varsa) veya şu alt yazıları yazan tip , tam anlamıyla odunun teki.

  oyun: tersine dünya
  açıklama: orhan kemal'in "aynı" adlı oyunundan uyarlanan.

  aynı'yı büyük harflerle ve tırnak içinde yazınca romanın adını "aynı" zanneder bilmeyen biri. e senin işin de bilmeyene öğretmek anlatmak değil mi ulan!?

  kulaktan dolma iş yapan işi bilmeyen çavuş dönmüş götünü avuçlamış işte.

  resmini çekip buraya atayım dedim ama şarjım yoktu, ilk defa metroda şarjımın olmamasına üzüldüm mk.
 • 1984'ü bizlere yaşatmaya yemin etmiş olan siyasi iktidarın dev propaganda makinelerinin en yenisi. haftanın 5 günü metro kullanarak işe gelir giderim, bu tv'yi yayına koyduklarında kesinlikle biliyordum böyle bir propaganda amacı olacağını, şu anda yayınını izlerseniz düzenli olarak cumhurbaşkanı, başbakan, akp'nin düzenlediği etkinlikler, toplantılar, akp'li belediyelerin yaptığı işler (bunlar büyük işler falan değil çoğunluğu yalan dolan, 3 metrekarelik alana beton döküp yaşlılar evi açıyoruz cinsinden kolpa yapmalar) görürsünüz. buna karşılık bir tane başka belediyenin icraatını göremezsiniz.

  ayrıca tanıtım alanlarına sadece çeşmeler, camiler, medreseler, külliyeler, dergahlar falan filan giriyor, sanki istanbul denince bir tek bu yapılar akla gelirmiş gibi. üstüne bir de edebiyata çok önem veriyorlarmış gibi paylaştıkları kitaplar yok mu, ama hep bir ilim irfan edebiyatı, hep bir osmanlı, muhafazakarlık motifleri, kitap isimleri aklıma gelmediğinden şu anda yazamıyorum ama yarın dikkat edip editleyeceğim.
 • metro, metrobüs ve son olarak da belediye otobüslerindeki monitörlerde yayın yapan kanal.

  ilk başlarda sempatik hayvan videolarıyla başladı. zaman geçtikçe halk röportajları eklendi, ve son zamanlarda da pratik yemek tariflerinin yayınlanmaya başladığını gördüm.