şükela:  tümü | bugün
 • intro ve outrosunde herangibir official isim olmadigi icin halkimizca adi konulmu$ futbol konulu japon cizgilfimidir. (bkz: japon futbol cizgi filmleri)
  direk italyaya japonyadan gelmi$ bi cocugu konu alir, bi sure sonra hur te$ebbus j-wings isimli takimi kurar. takimda, topa vurdumu topla beraber 5 ki$iyi surukleyebilecek kapasitedeki sezar, ceza sahasina girdimi, kaleciye topla ilgili halusulasyonlar gordurerek direk ters ko$e attiran erik ve $ahin ati$iyla benjamin aslari oynamaktadir.

  8 yil sonra gelen edit : asil adi moero top striker olup 1991 ve 1992 yillarinda fransiz ab televizyonu tarafindan japonya'daki nippon animation'a yaptirtilmi$tir. 49 bolumdur.
 • kizil sacli mario ba$larin erik yalakasi ezik karakteriyken sonradan nasil da kral krampon ustadi olmu$ idi.. sezar'in napoli, benjamin'in genova takimlarinda oynamasinin yaninda yazildigi kizin balerin olu$u di$inda ba$ka birbok kalmami$ hatiralar icinde. ha uzun sari sacli dave mustaine benzeri ian da kiyak arkada$ti unutmamak gerek.
 • geçmi$te bir çok ki$inin okula geç kalmasına sebebiyet verecek kadar heyecan veren çizgi film. ayrıca aynı çizgi filmde tüm özel vuru$ları bloke edebilen fil götlü bir de kaleci vardır ismi boss'tu sanırsam almandı kendileri...
 • 1992 yılında japon-fransız ortaklığının sonucu olarak çıkmış 49 bölümden oluşan (fransa'da ekstra 3 bölüm daha gösterilmiş), nippon animation tarafından piyasaya sürülen süper çizgi film. orjinal ismi için (bkz: l'école des champions) (bkz: school of the champions)
  japonya'da moero topstriker olarak bilinir.
 • (bkz: benjamin)
 • internetin altını hallaç pamuğu gibi üstüne getirmeme rağmen ne torrent'ine ne rapidshare'ine ne de online izleme olayına ulaşamadığım çocukluğumun en efsane çizgifilmi. işin kötüsü dvdsini satanını da göremedim.
 • benjamin' in kartal vuruşuyla şeker duwar walls' u nasıl yalan ettiğini cine5 yerine internetten izlemek için aranan her yola rağmen başarısız olunan ve deliler gibi özlenen efsane çizgi film. tsubasa gibi yaldır yaldır on kilometre saha koşturmuyolardı çocukları terletmiyorlardı, iyidi, hoştu, enfes çizgi filmdi vesselam.
 • lise 1 giderken cine5 de izlediğim futbol animesidir. captain tsubasa animesine göre daha duygusaldır.benjaminin katrin adında sevgilisi vardır.tsubasa gibi sadece kariyer yapmak istememişdir.ayrıca tsubasa animesinde olduğu gibi takımların orta sahaya gelmesi 8 bölüm ikili mücadeler 2 bölüm değildir.
 • benjamin ve genki. spor, aşk, ihanet, dram, her şey vardı bu iki çizgi filmde. ilk bölümünden itibaren sektirmeden izlediğim iki çizgi filmden biridir. japonya'dan italya'nın genoa şehrine gelen, sanırsam yetim bir gençti benjamin. sokakta kendi başına mal gibi top oynarken, yaşlı eski ünlü bir futbolcuyla tanışıyordu. amca iyi bir çocuk olduğunu görünce bunu eğitmeye karar veriyordu. eğitimin ilk safhasında topa vurmak yoktu. bir tavuk yakalaması gerekiyordu benjamin'in. eğitimde ilk iş tavuk yakalama mevzusunu başka bir yerde daha görmüştüm sanki. bir türk filmi bile olabilir. neyse.

  benjamin mahalle maçlarıyla başlayan kariyerinde yükselirken, sezar, eric gibi kült karakterlerle karşılaşıyor. balerin bir kızla aşk yaşıyor, ve bir arkadaşı ölümcül bir hastalığa yakalanıyordu. sonunda rakip olduğu sezar, eric ve diğerleriyle bir takım oluşturup, dünya şampiyonası gibi bir turnuvaya katılıp kazanıyorlardı. ben ki, eski izlediğim şeyleri çok az hatırlarım, ama bu çizgi filmden baya bir şey aklımda kalmış.

  başlangıç jeneriği:
  http://www.youtube.com/watch?v=g6_s1my40ny

  magnum, serap ve akula vuruşları:
  http://www.youtube.com/watch?v=6ckynb6odg8
 • aşağıdaki youtube sayfasından tüm bölümleri izlenebilecek anime.

  http://www.youtube.com/…ery=champions&view=0&page=1