• şarkılarına, sesine hayran kaldığım sanatçı. ben de çoğu kişi gibi expedition happiness belgeseliyle tanıdım kendisini. ne kadar tatlı kız ya. tüm o yolculukta yemekleri yaptı, köpeğe baktı. bir de herkesle uyumlu. amerika'ya "çok da meraklıyız sanki ülkenize, alın başınıza çalın" demesi ise yüreğimize su serpti valla. çok yaşa.

kız şarkı sözü yazıyor, besteliyor, bir de belgesel çekiyor. hepsini de güzel yapıyor bir de. bu tür güzel işlerinin devamını dilerim. takipteyim.

tüm albümünü dinledim. sağ olsunlar, spotify'a da yüklemişler. şarkıların hepsi çok güzel ama waterfull ve alaska favorilerim. bence dinleyin, böyle güzel müziklerden mahrum kalmayın.
  • ilhamını bon iver, lorde ve ben howard‘dan ve ayrıca doğadan aldığını söyleyen asıl adı selima taibi olan 25 yaşındaki alman müzisyen, yönetmen, oyuncu, tasarımcı...

ben de çoğu kişi gibi expedition happiness ile keşfettim müziğini ve çok sevdim. müziği dışında kompleksleri olmayan, çok doğal bir kadın gibi görünüyor filmde. hakkında türkçe olarak da bilgi edinebileceğiniz bir sayfası da var. https://www.mogliofficial.com/

şöyle insan ruhuna iyi gelen şarkılar yapmış: wanderer, bird, alaska,
  • netflix yapımı harika bir animasyon film.
  • okullarda öğretmenler e kamu spotu niyetine izletilmesi gereken bir filim.
  • her ne kadar olayın kamu spotu kısmını diğer yazar arkadaşlar gibi kavrayamamış olsam da güzel bir animasyon diyebilirim.
  • 1994'te berlin'de doğan müzisyen ''selima taibi''nin sahne adı. indie, folk türlerinde besteleri var. biyografisinde, konuşmaya başlamadan önce şarkı söylediği belirtilmiş. maşallah aynı oğuz kağan.
    bu wanderer şarkısı. sesi atiye'ye çok benziyor.

facebook sayfası: mogli official
  • expedition happiness sonrası orda çalan şarkılarını kaç kere dinledim bilmiyorum.hele o alaska nası bi şarkıdır yahu sigur ros hoppípolladan sonra kendime sakin devinimli dans etmelik şarkı buldum sonundaa.bu kızı geri salın doğaya ilham filan bulsun acil sakin devinimli dans etmelik şarkılar yapması lazım,teşekürler
  • kirmizi sakalli, cift kat dudakli, guzel parmakli, sincap cilli sevgilim. kusursuz dengem, zeki pratik mobil enerjik ve pek tabii robe de chambre li muhallebim. ormanin mutlu cocugu bakosum.
  • o vazoyu kıranın ben olmadığımı adı gibi bilen ama hala itiraf etmeyen güzel arkadaşım
  • (bkz: mowgli)
hesabın var mı? giriş yap