şükela:  tümü | bugün
 • sozlukten ogrenip varligini animasyon hocamiza naklettigimde infial uyanmasina sebep olan program. ama bir yandan da sanirim 2d lere 3d motoru koyma, ya da 3d isi 2d gibi gosterme programlari kamuya acik olmada animatorlerin elinde vardi zira, tamamen 3d den 2d cizgi film goruntulu the iron giant adinda sahane bir cizgi film vardir bu sekilde yapilmis.

  yine de hayirli olsun.
 • (bkz: moho mine)
 • çizgi film tarzı 2 boyutlu animasyon yapmak için kullanılan, çok fonksiyonlu program.
 • j harfinin bazı dillerde h sesi vermesi nedeniyle mojo'nun okunuşu sayılabilir
 • uzun adı mohorovicic olan; dünya’nın sert dış kabuğu ile sıcak ve yumuşak iç çekirdeğini ayıran tabakanın kısa adı.
 • zamanında smith micro firması tarafından satın alınmış ve ismi anime studio olarak değiştirilmiş, dönemine göre süper animasyon programıdır.

  peki ne mi oldu? yıllar sonra bu sene smith micro firması anime studio'yu tekrar orjinal ismine çevirip moho yaptı. hem de yepyeni müthiş özellikleriyle. şuan sadece versiyona özel karakterle tanıştıyor. bu versiyonda sanırım artık olayı bitirdiler, çünkü bir animasyon programında piyasada talep gören herşey mevcut. özellikle 2. karakterde göreceğiniz image layer'lar için mesh deform özelliği milattır. (bu arada bu özelliğin eklenmesi için günlerce smith micro yetkilileriyle yazıştım, ikna ettim. biraz üstüme alınıyorum bu özelliği, çünkü planlarında bu özellik yoktu, fakat göreceksiniz çok ses getirecek.)

  aslında program henüz çıkartılmadı, ağustos ayında çıkması bekleniyor. fakat ben beta programında olduğum için tabiki herkesten önce çıkacak sürüme ulaşıyorum. harika bir sürüm olduğunu belirtmeliyim.

  bu sürümden önce bunu dile getiremezdim fakat şuan piyasadaki en dişli rakibi ;

  (bkz: toonboom studio)