• 1985 doğumlu iranlı müzisyen, solist.

(bkz: behet ghol midam)
  • youtube yönlendirmeleri sayesinde tanıdığım güzel bir ses. candan erçetin'in ''yalan'' şarkısını kendine özgü ama çok güzel yorumlamış. tabi türkçesi biraz aksanlı. ama ama ama ''bito'' diye bir şarkısı var ki kesinlikle gemiler'in farsça versiyonu . kapalı kutu iranın sanatçıları hakkında fazla bir bilgi bulamıyorsun internette. ama gönül ister ki şarkının müziği için telif ödemiş olsun yada en azından orhan atasoyun ismi yazılmış olsun.

yıllar sonra gelen edit: bi to mohsen yeganeh'e ait değil. youtube linkinde fotoğrafını ve ismini kullanmışlar ama şarkıyı peyman zarei söylüyor. gulyabanikiz isimli çaylak yazar arkadaşımızın gözlem yeteneği ve işin peşini bırakmaması sebebiyle gerçeklere kavuşmuş olduk.
  • sanırım 8 yıldır dinliyorum mohsen yeganehi. her albümünü stokladım telefona. sesi beni alıp götüren, dinlendiren,sorunlarımı unutturan bir sese sahiptir kendisi. türkiyeye bir kez gelse, diyarbakır'a gelse bursa dan kalkıp giderim. her şarkısını ezbere bilip anlayamamak cabası ancak ömrümün sonuna kadar sesini duymak bana huzur vereceğini biliyorum. kısa bir mektup gibi oldu bu entry. neyse dinleyin birşey kaybetmezsiniz
  • beni benden alan farisi müziğinin genç seslerinden.

hitap ettiği kesim ise daha ziyade ergenler sanırım.

behet ghol midam live
  • tanimam etmem, oyle youtube'de birden bire karsimda bu sarkisini buldum. konser kaydi olmasina ragmen 26 milyon izlenmis.
    merak edip actim, iyi ki acmisim. mukemmel bir ses, icime isledi resmen. hele o gitar...
  • farsçayı öğrenmeye çalıştığım ilk dönemlerde şarkılarını fazlasıyla dinleyip söylediğim iranlı şarkıcı.
  • vabastegi adlı şarkısı ile tanıdığım iranlı müzisyen. spotify üzerinde bir kaç yıl önce önerilenler listemde çıktı, iyi ki çıkmış. sesini acayip beğeniyorum.
  • obour şarkısıyla keşfettiğim iranlı genç müzisyen.
    şarkıyı dinlerken tanıdık gelen hislere rastlamış olmanın getirdiği hüznü de sözleriyle birlikte buraya bırakıyorum.

“ben suların üstünde bir evim
    terk edilmiş, soğuk ve hiç korunaksız.
    ben bir varış noktasıyım,
    ama her zaman yanlış olan.

ben gururdan bir bulutum,
    ayaklar altında ezilmiş olan.
    hayatımdaki insanlar yeterince güvenilir değil.
    insanlar sadece gitmek için gelir.
    bazen zorla, geri çevirmemek için..
    onların hepsi birer yolcudur;
    sadece geçen, sadece geçen..

kaderime bak, onların en merhametlisi,
    benimle yalnızca hüznü paylaştı;
    diğer herkesle mutluluğu..
    hayatıma girdi,
    sonra sadece yürüdü gitti ..
    uzaklaştı, bekledi, yandığımı gördü ve gitti..

asılsız sözler,
    arzulara dayalı sözler,
    bir noktada kalbim ve inancım kırıldı.
    sadece yenilgi, sadece kayıp..

yarı yarıya hayatım sorumlu,
    kafamın içindeki sessizlikten,
    aldığım diğer yara izlerinden.

yabancılardan korkuyorum,
    bana tanıdık geldikleri zaman
    yalnızca pişmanlık ve ayak izi,
    sonunda bana kalacak olan. ”
  • nashkan delamo adlı şarkısı çok iyidir.
hesabın var mı? giriş yap