şükela:  tümü | bugün soru sor
  • icki verirken musteriyi sallamiyomus gibi yapan barmen modeli.
    (bkz: kabalik sabalik)
  • sise biradan ucuza sattiklari bardak biranin bittigi yalanini atip [burasi bar, kapanmaya 2 saat kala bira biter mi? yoksa, alnimizda "sarhos salak" mi yaziyor?] sise bira satan, onlari itina ile ilik satan suratsiz insan modeli. mojo'ya sinir olma sebeplerinden sadece bir tanesi (bkz: babasini da sevmezdim zaten).
  • bardaklara neredeyse içki koymaz, biraz daha koyar mısın deyince surat yapar. diğer yandan da çok kalabalık ortamlarda herkesle tek başına ilgilenen kişidir.
  • algılarsın ki; bambaşka bir ırktan, memleketten bir insan..

niteleme olsun diye diyorum. hakaretamiz (o ne zaten?) ifadeler kullanmam, kullanamam..
    böyle ankara keçisi gibi sanki, van kedisi gibi bir tanım.

bir hikayeden;

"...........mojo barmeni son içkilerimizi koyarken bronx güzeli döne döne içeri girdi ve akmar pankının ayağının dibine sinyali çaktı. '50.000 liran var mı? eve dönücem."
  • ayrica gece 2'de iki bira icin 50 ytl alip su an ustu yok biraz sonra alin der, musteri pek tabi muzigin ve ickinin sarhosluguyla bu olayi unutur ertesi gun hatirlayinca zaten bitmeden bardan alinan martinilerini hatirlar, sinirlenir.. usenmeyip parasini almaya gider ve bar yoneticisi ciddi bir adama benzemektedir, o geceki barmeni odaya cagirir birkac soru ardindan donup soyle der "benim anlayamadigim, saat 2'de nasil barda 50 ytl ustu bulunmaz". barmeni zan altinda birakmak istemeyen musteri "heralde ben hata yaptim" diyip olay yerinden uzaklasir.