şükela:  tümü | bugün
 • afyon ayazını iliklere kadar hissettirip, uzayda karadeliğe girmiş hissi uyandıran yitik yolcuların belirsiz durumu.
 • orada çalışan işçileri nerden buluyorlar sanıyordunuz? evet artık biliyorsunuz.
 • orada yaşamaya başlayan insanlardır. afyon nasıl il oldu zannediyorsunuz.

  ilk başta sadece bir dinlenme tesisiyken, otobüsü kaçıran ilk yolcu ile birlikte kentleşmeye başladı.
 • arkadan gelip aynı istikamete giden farklı firmanın otobüsünü beklemektir.

  bavul ve çantalar otobüs firmasının yazıhanesinde yada deposunda tutulur, gittiğinizde teslim alırsınız.

  çok abartılacak bir durum değildir yani. allah metro muavini vermesin.
 • merak etmeyin gelip sizi buluyorlar. *
  yıllar yıllar önce, altıma bez bağlanan bir dönemde, otobüs ilginç bir şekilde dağ başında sigara molası verdi.
  sigara içmeye çıkan birkaç yolcuyla beraber annem de bizim bezimizi değiştirmeye çıktı.
  bir duvarın arkasına geçtik ve işimizi hallettik. döndüğümüzde bi baktık otobüs yok lan. gece yarısı dağ başında iki tane velet ve bir kadın..hala daha otobüsün ufukta küçülerek kaybolduğunu net bir şekilde hatırlıyorum.
  annem şaşkın ve sessiz, biz bir halttan anlamaz vaziyette öylece bekliyoruz. derken uzaklardan o tanıdık ışığı tekrar gördüm ve bir süre sonra da muavinin biraz korkulu, biraz asabi yüzüyle karşılaştık. otobüse bindiğimizde herkesin gözü bizim üzerimizdeydi elbette.
  o günden beri ne zaman otobüse binsem mola verildiği zaman ışık hızıyla ihtiyacımı giderir ve hemen koltuğuma yerleşirim. hiç şaşmaz.
 • buyuk otobus firmalarindan biriyse arkasindan gelene (1 saat sonra kalkana) biner. öndeki sofore binilen otobusun soforu ulasir bavulu istenen otogara birakilir.

  bavul fişi önem arz eder.
 • yıllar önce mola yerinde hostesi unutan otobüs gördü bu gözler.
 • hemen bir polis otosu bulursun ( ya da şans eseri görürsün ) ve içindeki polislere; önde giden otobüsün yolcusu olduğunu ve otobüsü kaçırdığını söylersin .. otobüse seni yetiştirmelerini rica edersin .. eğer helal süt emmiş kişiler ise sana yardımcı olurlar ..

  (bkz: ben yaptım oldu ..)
 • defalarca şehirler arası otobüs kullanımışımdır birinde bile unutulan yolcu vakasına denk gelmedim. her seferinde muavin birinin kulağından birinin bacağından tutup buldu getirdi eksik yolcuları. maksimum 5 dakika gecikme yaşadık hepsinde de. unutulan yolcu yoktur. kötü muavin vardır. eğer dinlenme tesisinde kaldıysanız önce kendinize sonra muavine küfredin. sonra gelen ilk otobüse atlayın gidin. nereye gittiği çok önemli değil bence.*
 • 2012 yılında istanbul'dan ankara'ya giderken başıma gelmiş olaydır. gece 2 civarı otobüs mola vermişti tuvalet ihtiyacımı görüp ayak üstü kahve sigaramı içip otobüsüme bindim. ama bir gariplik vardı benim koltuğumda birisi fosur fosur uyuyordu. işte o an acı gerçeği fark ettim, evet otobüs beni parkshop'ta unutmuştu. baya göt gibi ortada kalmıştım. mevsim kış, heryer kardı. hemen bir görevli buldum durumu izah ettim otobüsü aradılar artık ne konuştularsa beni o bindiğim yanlış otobüse yönlendirdiler, bir dahaki mola yerinde de kendi otobüsüme bineceğimi söylediler. neyse yola çıktık tam bolu dağını tirmanirken bir otobusun yolda kaldigini gorduk. evet beni unutan otobus bolu daginda bozulmustu. butun yolculari bizim otobuse aktardilar. otobüsümüzün sevgili muavini gülerek yanima gelip, "abla sen nerdesin ya biz seni anons ettirdik (yalan) ama yoktun" dedi. yok oldugumun farkindaydin ve yola devam ettiniz yani oyle mi? soruma gevşek gevşek gülerek karşılık verdi. ben de tartismaya girmek istemedigim icin bu gereksiz muhabbeti daha fazla uzatmadim. neyse daha sonra sorunsuz olarak ankara'ya vardık.

  daha sonra bu konuyla ilgili bir twit atmam üzerine otobus firmasi arayip özür diledi. bu da böyle bir anımdır.

  not: geçmişte yaşanmış ve arayıp özür diledikleri için firma adını vermeden anlattım. ama şunu belirteyim metro turizm değildi.