• afyon ayazını iliklere kadar hissettirip, uzayda karadeliğe girmiş hissi uyandıran yitik yolcuların belirsiz durumu.
  • orada çalışan işçileri nerden buluyorlar sanıyordunuz? evet artık biliyorsunuz.
  • orada yaşamaya başlayan insanlardır. afyon nasıl il oldu zannediyorsunuz.

ilk başta sadece bir dinlenme tesisiyken, otobüsü kaçıran ilk yolcu ile birlikte kentleşmeye başladı.
  • korktugum bır durum cebımde bır suru para olmasına ragmen bılıncaltına işlemıs olan bır korku durumudur.
  • merak etmeyin gelip sizi buluyorlar. *
    yıllar yıllar önce, altıma bez bağlanan bir dönemde, otobüs ilginç bir şekilde dağ başında sigara molası verdi.
    sigara içmeye çıkan birkaç yolcuyla beraber annem de bizim bezimizi değiştirmeye çıktı.
    bir duvarın arkasına geçtik ve işimizi hallettik. döndüğümüzde bi baktık otobüs yok lan. gece yarısı dağ başında iki tane velet ve bir kadın..hala daha otobüsün ufukta küçülerek kaybolduğunu net bir şekilde hatırlıyorum.
    annem şaşkın ve sessiz, biz bir halttan anlamaz vaziyette öylece bekliyoruz. derken uzaklardan o tanıdık ışığı tekrar gördüm ve bir süre sonra da muavinin biraz korkulu, biraz asabi yüzüyle karşılaştık. otobüse bindiğimizde herkesin gözü bizim üzerimizdeydi elbette.
    o günden beri ne zaman otobüse binsem mola verildiği zaman ışık hızıyla ihtiyacımı giderir ve hemen koltuğuma yerleşirim. hiç şaşmaz.
  • buyuk otobus firmalarindan biriyse arkasindan gelene (1 saat sonra kalkana) biner. öndeki sofore binilen otobusun soforu ulasir bavulu istenen otogara birakilir.

bavul fişi önem arz eder.
  • yıllar önce mola yerinde hostesi unutan otobüs gördü bu gözler.
  • mechul
    "dead men tell no tales"
  • hemen bir polis otosu bulursun ( ya da şans eseri görürsün ) ve içindeki polislere; önde giden otobüsün yolcusu olduğunu ve otobüsü kaçırdığını söylersin .. otobüse seni yetiştirmelerini rica edersin .. eğer helal süt emmiş kişiler ise sana yardımcı olurlar ..

(bkz: ben yaptım oldu ..)
  • defalarca şehirler arası otobüs kullanımışımdır birinde bile unutulan yolcu vakasına denk gelmedim. her seferinde muavin birinin kulağından birinin bacağından tutup buldu getirdi eksik yolcuları. maksimum 5 dakika gecikme yaşadık hepsinde de. unutulan yolcu yoktur. kötü muavin vardır. eğer dinlenme tesisinde kaldıysanız önce kendinize sonra muavine küfredin. sonra gelen ilk otobüse atlayın gidin. nereye gittiği çok önemli değil bence.*
hesabın var mı? giriş yap