şükela:  tümü | bugün
 • marvel evreninde geçen esas adı owen reece olan karakter.

  http://marvel.wikia.com/owen_reece_(earth-616)

  anası tarafından büyütülen yalnız ve silik bir çocukluk geçiren owen, sihirbazlara ilgi duymaktadır. ama yaşam onu nükleer bir santralde düşük ücretle çalışan bir teknisyen yapar. hikayeye göre nükleer santralde arıza çıkmış, trilyonda bir olabilecek bir olay meydana gelmiş, owen mutasyon geçirerek tüm maddeye molekül seviyesinde hakim olma yetisi kazanmıştır.

  marvel güçlerinin öylesine bokunu çıkarmış ki, molecule man, beyonder'a kafa tutan bir karakter olarak tasarlanmıştır.
  onedio'da marvel evreninde 30. sırada göstermişler: http://onedio.com/…nin-en-guclu-50-karakteri-438331

  benim bu karakterde hoşuma giden, molekül adam, onca güç kazanmasına rağmen, insani zaafları da taşıyor, diğer güç manyağı marvel karakteri gibi hırsı yok, evinde oturup tv izlemeyi seviyor.

  hatta karakterinin silik yapısından dolayı, kendi zihinsel bariyerlerini aşıp gücünü tam potansiyeliyle kullanamıyordu fantastik dörtlüyle karşılaştığı hikayede.
 • berlin'de spree nehri üzerinde bulunan, amerikan sanatçı jonathan borofsky imzalı heykel.

  heykelin bazı açılardan üç değil bir duvarın iki tarafındaki iki insanı betimlediği düşüncem oldukça mantıklı gözükmüştü ama kısa bir araştırma ile yalnızca insanın moleküllerden oluştuğunu simgelediğini öğrendim. arkadaşım bunun sonrasında bana "sen sanat yorumcusu olabilirsin, olmayan şeyleri dolduruyorsun böyle" dedi.