• star'in 40 yilda 1 denk gelen duzgun i$lerinden bir cizgi filmdi ve cizgi filmin ba$ kahramani cocugun adi da quentin'di . 17. yy. fransa'sinda gecerdi buyuk ihtimalle olaylar . 4 silah$orler vardi, moliere de vardi . muzigi cok guzeldi bunun .

(bkz: ne dedim ben)
  • müziüyle akıllarımıza yer etmiş çizgi film.uzaydan gelmiş olan moli bizden biri gibiydi.hareketlerinin harbi insankinden bi farkı yoktu.değil robotumsu hareket, taklit bile yapmazdı.her zaman bizden biri gibiydi.sanki o da uzaylı olduğunu unutmak ister gibiydi.
  • clementine'le aynı dönem yayınlanmış yine bir fransız çizgi filmi fakat clementine kadar kıymeti bilinmemiştir, hakkında jenerik ve birkaç resim dışında döküman bulmak çok zor bu çizgi filmin.
  • 1992 yılında star 1'de moliere'in hikayeleri ismiyle yayınlanmıştır. jenerik şarkısını matboşee matboşee diye sallardım.
  • yaklaşık 30 sene önce türk televizyonunda yayınlanabilmiş çizgi film. bugün buradan geriye doğru bakınca ne kadar farklı bir dünyaymış klişesine girmemek mümkün değil. müziği ben de sallardım: "hatkose hatkose issamo mutkose e sü dö me va daaa"
hesabın var mı? giriş yap