şükela:  tümü | bugün
  • amsterdam da oudezijds kolk ta bulunan sirin sipsirin bir irish pub. aslinda sirf amsterdam da degilmis , irlanda da finlandiya da hatta singapur un ise ilk irlanda pub u olma ozelligini tasiyan bir barlar zinciriymis. amsterdam daki hkkinda konusacak olursak yemekleri super , mekan super, yolu gecen ugramali.
  • izmirde alsancakta bulunan tatlı tatlış bir irish pub. uygun fiyata guiness veya kilkenny içmek isteyenler** için birebir. umarım çok tutmaz ve samimiyeti bozulmaz, biz de sıcak sıcak takılmaya devam ederiz.
  • sadece ismindeki cazibeye kapılarak (beckett sağolsun) gitmeyi çok istemiştim ve dün nihayet fırsatım oldu.

aslında buralara yazıp da iyice popüler etmek istemezdim ama yiğidin hakkını da vermek gerek; gerçekten hoş bir mekan. irish pub konseptini, müşteri kitlesini ve bira çeşitliliğini özellikle pek sevdim. diğer entrylerdeki temennileri yineleyerek noktalayayım; umarım ergen ya da kız delisi apaçi tayfa dadanmaz! ya da en iyisi, onlardan kaçış olmadığını usulca kabullenmeli ve onlar burayı keşfedene kadar keyfini sürmeli. evet, evet... tek yol bu sanırım. o zaman dans!
  • ülke sınırları dahilinde fıçı kilkenny içebileceğiniz yegane irish pub.

yemekleri la puerta kadar başarılı değil, içki menüsü özellikle de bira menüsü la puerta kadar çeşitli değil hatta mekanın atmosferi de o kadar iyi olmayabilir fakat la puerta'nın her daim tıklım tıkış halinden, rezervasyonsuz yer bulamamaktan sıkıldıysanız burası tam size göre. sahibi ve garsonları kibar ve ilgili insanlar, mekan dolu olsa bile servis hızlı. dışardaki masalar genelde püfür püfür esiyor, müzik sohbeti bastıracak kadar yüksek çalmıyor arkadan tatlı tatlı eşlik ediyor size de keyifle biranızı yudumlamak düşüyor. bira demişken kilkenny, guiness ve weihenstephan fıçı olarak var. ülkemiz sınırları içinde kilkenny bulmak beni cidden şaşırtmıştı.

yemek olarak hamburgerlerini denedim öyle kalın ve sulu bir etle beraber dolu dolu ve lezzetli bir bar hamburgeri beklemeyin burgerking hamburgerlerinden hallice bir hamburgerleri var fakat karışık kızartma tabağı başarılı. hardal seviyorsanız kesinlikle yanına acı ev yapımı hardallarından istemeyi unutmayın. özyer markasının hardal tozundan kendileri yapıyorlar.

özyer demişken evde hardal yapmak için (bkz: #59315328)

özetle eğer sigara kullanan bir arkadaş grubunuz varsa, bir şeyler yiyip, sohbet edip keyifle bira içmek istiyorsanız ve kıbrıs şehitler'in geri kalanından sıkıldıysanız burası tam size göre, bir şans verin derim.
  • geçenlerde ilk kez gittiğim izmir'deki mekan, baya başarılı. 7 kişiydik, dışarıda uzun bir masa vardı orada toplandık. şimdi la puerta'ya gitsen rezervasyonsuz yer bulamayacaksın, diyelim buldun, gürültüden karşındakinin ne dediğini anlamayacaksın. o tür yerleri maalesef pek sevemiyorum, soğuk geliyor bana. burasıysa gayet samimi bir mekandı. patates kızartmasını çok beğendim, ulan bir patates kızartması ne kadar güzel olabilir demeyin, oluyor. anne patatesi gibiydi, dolu dolu. zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım, mekan iyi olduğundan ben de iyi eğlendim. bir daha kesin giderim. özellikle köşede olması mekanı daha bir gidilebilir kılıyor.
  • fiyat politikasi ve mutfagi cok iyi olan alsancak mekani. caldiklari muzikler ayri bir tatli.
  • izmir alsancak'ta dönerciler sokağının gündoğdu meydanı'na bakan girişinde bulunan irish pub. ingiltere'deki pubların havasına sahip. yemekleri de başarılı. ancak mekanda tuborg ürünleri yerine efes ürünlerinin olmasını tercih ederdim.

ayrıca aynı işletme, geçen yaz çeşme'de ılıca hotel ve villa saray'ın ortası diyebileceğimiz lokasyondaki bir mekanın işletmesini almışlardı. fena da iş yapmadılar. umarım önümüzdeki sezonlarda da orada devam ederler.
  • izmirde bostanlıda karşı kaldırımından geçerken, amk bul böyle bir isim sonra aç barı her türlü iş yaparsın dediğim, 1 saat sonra kaderin bizi götürüp bana sözümü yediren irlanda barı.

weihenstephaner ın şişesini bayıla bayıla içen bana, fıçısını orgazm ola ola içirmişlerdir sağolsunlar. en kısa zamanda kilkenny içmeye, patates yemeye gidiyorum. ilk yeşillendiren izmir kızını da çekilişsiz kurasız uçuruyorum *
  • fıçısını içmiş orgazm olmuş, patates yemeye gidiyormuş, ilk yeşillendiren izmir kızını da çekilişsiz kurasız uçuruyormuş, yarraam. izmir'de böyle ekmek çıkıyo mu lan?

bir pub.
  • açıldığı günden beri bir şekilde en mutsuz anlarımda ayaklarımın beni götürdüğü, aslında en sevdiğim alkollü mekan konseptine sahip olan alsancak'ta gidilebilecek tek tük kalan mekanlardan biri. zaten her uyandığımda neden yanlış ülkede doğduğumu sorgulayıp duran bir insanım, en azından kapısından içeri girdiğimde bir nebze olsun doğru yerde hissettiriyor. tatlı ingiliz, irlandalı insanlar da görülüyor zaman zaman. bazen bekliyorum bazen de do you mind if i join you diyerek atlıyorum.

herkes gitmesin istiyorum bir de.