şükela:  tümü | bugün
  • adini rus dü$ünür ve eylemci molotoi'den alan molotof kokteyli,bir cam $ise ya da metal kutu içine bir parça gazli bez,gazli bezin ucuna bagli bir ufak kagit parçasi,bunun yaninda kutu ya da $isenin dibine birazcik çakil ta$i eklenmesi suretiyle ate$lendiginde hemen firlatilmasi gereken basit ve ilkel saldiri aracidir.agzi kapatilirsa daha etkili olur.en güzelini tokyolu ögrenciler yapiyor valla.
    kendi üzerinde molotof patlatan ve bu denemeyi evde yapip halilari tutu$turana ise davrani$ bilimlerinde maalesef salak deniyor.
  • bu mereti ilk bulan türk düşünür molla atıf'tır. fakat bunu ruslar bizden calmistir. molla atif kokteyli ismi zamanla değisip molotof olmustur.
  • 19 nisan 2011 bdp yürüyüşü sırasında, "kullanılacak olan şişe, ince olmalıdır" kuralını atlayan kürt kökenli vatandaşlarımız, bildiğimiz efes tombul şişesinden molotof kokteyli yapılabileceğini zannetmiş.

bu "sözde" molotof kokteyllerini kırabilmek için, fırlatıldığı halde bir türlü kırılmayan şişeyi tekrardan 3-5 kez fırlatmak zorunda kalmıştı gariplerim, heh.
  • hazırlandıktan sonra hep başkalarına ikram edilen bi kokteyl'dir nedense.. çoğu barmen tadı neye benzer hiç bilmez!
  • 2. dünya savaşı sırasında rus halkının alman tanklarına karşı bol bol kullandığı basit bomba. kalın zırhlı alman tanklarının benzin depolarına yakın bölgelerine atılarak benzin deposunu havaya uçurmak için kullanılmıştır.
  • bir sise benzin, makine yagi ve deterjan doldurularak da yapilan fitilli yangin bombasi.
  • ayşe hür şöyle yazmış bu konuda: "literatüre “garibanların silahı” olarak geçen ve artık kullananların 12 yıl altı ay hapse mahkûm olabileceği molotofkokteyli, ilk kez 1939’da finlandiya’yı işgal eden rus tanklarına karşı kullanıldı. bir cam şişe içine konan az miktarda sülfürik asit ile benzin/parafin karışımının bir filtre ile yakılmasıyla faaliyete geçen bu ilkel yangın bombasına finliler, finlandiya’nın işgalinden sorumlu gördükleri sscb dışişleri bakanı molotof’un adını vererek ruslarla adeta dalga geçmişlerdi."

ayşe hür'ün yazısının tamamı şurada
  • rüyama giren kokteyl. efenim fakir ve dolayısıyla suça eğilimli tüm altsınıflardan kurtulmuş olmayı kutlamak üzere hükümet ve oligarşi ortak bir kentsel dönüşüm partisi düzenliyor, ben de barmenlik yapıyorum. tayyip'in yaklaştığını görüyorum "ne veriyim diktatörüme?" diyorum "bana bi molotof atıcan mı, alevli" diyor. boş bir şişeyi alıyorum içine ispirto ve sabun köpüğü koyup çalkalıyorum. üstüne de bir parça bez konduruyorum. sol arka cebimden çıkarıp yakıyorum.

savcılığa not: fırlatmıyorum.
  • şimdiye kadar en şiddetlisini şurada gördüğüm koktelydir. kimin yaptığını bilemedim.