*

şükela:  tümü | bugün
 • adini rus dü$ünür ve eylemci molotoi'den alan molotof kokteyli,bir cam $ise ya da metal kutu içine bir parça gazli bez,gazli bezin ucuna bagli bir ufak kagit parçasi,bunun yaninda kutu ya da $isenin dibine birazcik çakil ta$i eklenmesi suretiyle ate$lendiginde hemen firlatilmasi gereken basit ve ilkel saldiri aracidir.agzi kapatilirsa daha etkili olur.en güzelini tokyolu ögrenciler yapiyor valla.
  kendi üzerinde molotof patlatan ve bu denemeyi evde yapip halilari tutu$turana ise davrani$ bilimlerinde maalesef salak deniyor.
 • bir sise benzin, makine yagi ve deterjan doldurularak da yapilan fitilli yangin bombasi.
 • ağzı kapatılırsa parça tesiri etkisi artar, kol yana açılarak geniş bir açıyla dikkatli atmak gerekir elde patlama riski yüksektir. ben öyle duydum en azından.
 • adının 2.dünya savaşı sırasında sovyet dışişleri bakanı olan v.molotov 'dan geldiği yönünde de bir rivayet bulunmaktadır.
 • 2. dünya savaşı sırasında rus halkının alman tanklarına karşı bol bol kullandığı basit bomba. kalın zırhlı alman tanklarının benzin depolarına yakın bölgelerine atılarak benzin deposunu havaya uçurmak için kullanılmıştır.
 • beyaz fosfor suspansiyonunun hava gecirmez sekilde (eh) siselenmesi ile uretilmistir, alman tanklarina karsi uretime baslanmasi onerisini de komunist parti uyelerinden molotov ortaya atmistir; yanilmiyorsam beyaz fosfor fikri de molotov bey'in bulusudur. kalin tank zirhina hidrokarbon bilesikleriyle ancak kurumlu desenler isleyebilirsiniz, tabii yanan madde havalandirma deliklerinden motorun ustune sizarsa is degisebilir, ki buna bel baglamak da etkin bir tanksavar metod degildir.
 • dönemin sovyetler birliği dış işleri bakanı vyacheslav mikhaylovic molotov'un isim babasi oldugu yanardoner kokteyl.! yalnız yapanlar ve isim babaları ruslar değil, 1939-1940 fin sovyet savaşı'nda bunu kullanan ve de molotov'un demeçlerine duyulan nefret nedeniyle ismini bu aygıta veren finler'dir. savaş esnasında yüzbinlerce ünite fin fabrikalarında üretilmiş ve savaşta kızılordu'ya ciddi zararlar verecek şekilde kullanılmıştır.
 • bu mereti ilk bulan türk düşünür molla atıf'tır. fakat bunu ruslar bizden calmistir. molla atif kokteyli ismi zamanla değisip molotof olmustur.
 • 1 cam sisenin icerisi benzinle (gazyagi ya da ispirto da olur) doldurulur. eritebileceginiz kadar ambalaj kopugu ya da sabun tozu sivinin icerisinde eritilir, guneste 2-3 gun birakilir (agzi biraz acik birakilir). kullanilacagi zaman sisenin agzina bir bes parcasi takilir ateslenir ve firlatilir. dagilan sisenin icerisindeki eriyik napalm benzeri etki gosterir, hos olmaz. kullanmaniz tavsiye edilmez.

hesabın var mı? giriş yap