• hacı biz bunu test ettik. gerçekten son derece tarafsız bi ortamda titiz bi çalışma yürüttük.

yer: bizim eski iş yeri.
    zaman: çok oldu

her cumartesi olduğu gibi bitmek bilmeyen işi bi şekilde sallayıp yanıma gelen arkadaşımla dışarı çıkıcam. yapıcağımız şey ise gayet standart. adımımızı dışarı atar atmaz ölümüne yemek yiyip arkasından mal mal yürüyücez. o ara ha çıktık ha çıkacaz derken ben yeni gelin gibi bi türlü çıkamıyorum dışarı. o çekmece senin bu çekmece benim derken şarj aletimi arıyorum her mesai sonu gibi. karşı masamda işten ayrılan hatununun çekmecelere dalıyorum. elime birden bi yeşil paket takılıyor ve "aha ne buldum" diye atlıyorum ortaya bağırarak. sanki kaldırma kuvvetini bulmuşum. değil tabi ama buna benzer bi şey. ped.

bizim eleman da geliyor başıma hemen, mal gözlerle bakıyoruz. 3-5 dk inceledikten sonra şüpheli paketin bi paket "molped" olduğunu anlıyoruz üstünü okumayı akıl edince. kısa bi suskunluk ve;

+hıahaı olm doğru söyle bu senin mi
    -siktir git salak. o benim olabilir mi?
    +yeme olm beni. karşı masandan çıktı. kimse yok orda
    -he benim. bi bak bakim arkama
    +değiş olm hemen
    -it

o sıra zaten macera arıyoruz. içerde mis gibi klima var, çıkılmaz dışarı güneş alnına. açıyoruz paketi başlıyoruz kurcalamaya. 2 adet ömründe ilk defa görüyomuş gibi bakan herifiz. sağı solu da pek kurcalancak gibi değil zaten .e ne yapılır ki bunla derken;

-hacı bu çok ince ya. neyi nası emer bu (çevire çevire bakıyo)
    -öyle deme olm. bunların kanadı kuyruğu da oluyo
    -var mı mavi sıvı dökelim üstüne. bakalım hakkaten emiyo mu
    -emiyosa kullancan mı olm
    -su dökelim bari
    -dolapta uludağ limonata var. dur getiriyim dökelim üstüne

getiriyorum ve döküyoruz. ama nerden baksan yarım litre boşaltıyoruz üstüne. sonra çoğu yere tabi.

-ee hiç çekmedi bu. hayvan gibi sızdırdı
    -bence bi şeyi yanlış yapıyoruz lan. olmaz böyle. zaten 2 lt kan dolanıyosa yarısı her ay dışarı gidemez. ölürler
    -bence de. ama gram çekmedi gördün mü? yoksa yeşil diye mi çekmedi[bana neyse]
    -hakketen he. bence molped adi abi.
    -yani

kullanmayın abi. yeşili çekmiyosa kırmızıyı da çekmez bu meret.
  • kadın pedi başlığına yazacağım için çok heyecanlıyım. molped kullanan kızlar eqlesin.

çok çakal bir marka. marka çakal değil de pazarlamacısı ya da reklamcısı çok acayip çakal. 27 nisan 2014 fenerbahçe çaykur rizespor maçı sonrası 5 tane mor önlüklü kadın stadın önüne dikildi. omuzlarında kocaman çantalarla. kapıdan çıkan kadına tek kullanımlık ped veriyor. güzel bir reklam stili.

felix isimli arkadaşımın kuzeninin içeriden çıkmasını bekliyoruz stadın altındaki otoparkın önünde. 5-6 yaşlarında bir kız da ısrarla isteyip aldı bu pedlerden. yanında çok bıyıklı babasıyla yoğurtçu parkı istikametinde yürürken tam önümde şu muhabbet yaşandı ikilinin arasında:

-baba bak yara bandı aldım :)
    +sana yaramaz kızım o ver bakalım, al abisi at bunu. (abi ben oluyorum)

elimde pedle kaldım stadın önünde.
  • survivordaki merveli reklamını hiç beğenmedim acayip saçma bir reklam olmuş. ha bir de anlamadığım neden gelecek algımızda hep gümüş renkli robotumsu kıyafetler var ki? hayır yani üzerimize gelen radyasyonları falan mı yansıtacağız
  • reklamına fitil olduğum.

gecen denk geldim reklamina. regldim bi de. yemin ediyorum ekrani parcalayasim geldi. hayir, hafiften sinirliyim de o gun, bi de bi sanci bi agri öldüm ölücem. kadin da;'özel günlerinizde rahat olun, rahatca uzanin oturun sikinti etmeyin' minvalinde bi seyler soyluyor, fonda da videolar var böyle; koşarken, gülerken, yatar yuvarlanırken. hayir sancidan kivranirken, agri kesici fayda etmezken nasil oturup, kirlara bayira kosup yaticam alla sen.

not: tv izlemem. reklam ise hiç. diğer ped reklamlarını ise şu an bilmiyorum. bilmek de istemiyorum. hayir hafiften bi sinir geldi yine. bu seferki gercekten hafif.*
  • sayesinde mavi sıvı dökülen ped reklamlarından kurtuldugumuz marka.şu calgonada birileri el atsada çamaşır makinesinin amına koymusun kireç içinde reklam temasından kurtulsa.
  • kanatlı versiyonu kendisini hakikaten kanatlı sanıyor, zira yapışmıyor bir türlü şeye, ıhm dona. çırpınıp duruyor saçma bir şekilde*.
  • normalde pedlerini kullanıyorum ve beğeniyordum fakat şu son çıkardıkları beyaz kaplı 'pure and soft'lar tüm pedlerinden daha güzel. tamamen 'cilt dostu' adı altında yepyeni bir tür üretmişler. içinde paraben, parfüm, boya, klor, naylon yok. molped ultra'lardan azcık daha kalın ama bu da geçirgenliği için bir artı oluyor. hemcinslerim, lütfen şu ürünü kullanın da kalkmasın tedavülden. çok rica ediyorum. ben ürünün yumuşaklığına aşık oldum çünkü.
  • son derece kadınsal bir olaya delikanlılık gibi bir tabir yakıştırıp farkında olmadan kadınları rahatlatmak , sözde bu konuyu toplumda rahat konuşmayı sağlamak adına gene erkek olmanın dayanılmaz hafifliğini ön plana çıkartan, kafa karıştıran ped.
  • kukum olsa kullanacağım peddir.
    yeminle.
  • ped reklamı nasıl yapılmamalı sorusuna cevap gibi reklam çeken marka. yumuş yumuş faciasından sonra, "hassas günümdeydim" temalı reklamlarıyla karşımızdalar. hedef kitlelerindeki insanlardan biriyim ve reklamlarını izlediğimde ürünlerini almak istemediğim gibi feci şekilde uyuz oluyorum. ped firmaları bari regl olmayı anormal ötesi bir durum olarak görmesin, yetti şu kadınların her bokunun pmse, regle bağlanması. hassas gün ne be?
hesabın var mı? giriş yap