şükela:  tümü | bugün soru sor
 • miyazaki ekolünden giden bir hikayeye sahip hiroyuki okiura animesi. güzel, naif.
 • iki anime manyağı arkadaşımla uzun süre gülmemi sağlayan film. şimdi ben anime izleyen biri değilim. hayatımda iki anime izledim biri paprika diğeri de bu. tabi isimlerini falan bilmiyorum. animeyi anlatma çabam onların tahmin etme girişimleri. 300 taneden fazla anime izlemiş arkadaşlarımın en sonunda bunu izlememiş çıkması falan gerçekten komikti. benim kültürüm olmadığı için şimdi ne desem boş ama ben bunu çok beğenmiştim. çok hoşuma gitmişti.

  salaryman kintaro
  hayır değil

  hotarubi no mori e
  yok değil

  kiki's delivery servis?
  yok değil bu da

  totoro ya işte
  ya değil olsa hatırlarım baktım görsel değil

  akira kesin
  yok lan onda dünya savaşı var
  değil baktım ona da

  bence sen iyi bak baya spirited away bu anlattığın
  ya baktım değil görsellere

  ya bir sahnesi var işte kızın anası hasta motora atlayıp köye gidecek ama deli yağmur var. dayısı ile beraber yola çıkıyorlar sonra canavarlar köprü oluyor yıkılan köprü yerine. daha nasıl anlatayım ya

  yani anime serilerinin arada böle film gibi ovaları çıkar onlardan birini izlemiş olma ihtimalin

  ne bilim ya :d

  a: uçak var mı filmde
  b:değil ama buldum galiba valla
  c:neymiş neymiş çok merak ettim
  a: bu işte ya kim bunlar bunlardı http://i.imgur.com/a6aiwm3.jpg
  c:momo en no tegami
  b:güzel mi izlim skadjadasd
  a:senin izlemediğini izlemek de çok ironik oldu
  c:ironik değil anime izlemeyen sen anca bulursun böyle bişeyi zaten asjdsahda
 • geceleri üst kattan gelen misket yuvarlanma sesinin youkai'lere bağlandığı "slice of life" türündeki anime. uluslararası bir sorunu ele almışlar herhalde. yalnızca bizde olmuyormuş.

  baba öldükten sonra, halkın büyük bölümünün tarımla uğraştığı bir adaya taşınan momo ve momo'nun annesi ikuko'nun, yeni bir yaşama adapte olmaya çalışmaları, bölümler halinde anlatılmış. yalnızlık ve izolasyon sürecinin yaşam yeri, olsa olsa, karadan kopuk halde süzülen, irili ufaklı adalarla örtüşebilirdi. ölüm, ikuko ve momo'yu sadece şehir yaşamından değil, birbirlerinden de koparmış. ikuko, sessiz sakin emekli adasına yerleşmesine rağmen, sürekli bir telaş halinde. film boyunca momo'ya, kolilerin boşaltılması gerektiğini söyleyip dışarı çıkıyor. geçmiş yaşamından kopmak için geldiği adaya uyum sağlayamıyor. hayır, sağlamak istemiyor.

  momo ise, korkak, kırılgan; babası ölmeden önce onunla tartıştığı için suçluluk duygusunu içinde yaşayan, küçük bir çocuk. çekingenliği nedeniyle, adadaki çocuklarla iletişim kuramıyor. annesiyle olan iletişimi de sınırlı. karşısına çıkan üç youkai, momo'yu korkularından arındırıyor. yüksekten, sudan, yalnızlıktan ve daha birçok şeyden korkan momo, youkai'lerin de yardımıyla güçlü, korkusuz, cesur biri oluveriyor. youkai'lerin onu değiştirdiği gibi, momo da youkai'lerin umarsız, bencil yapılarını değiştiriyor.

  filmin, pastel renkleri, dinginliği ve çizimleri çok hoşuma gitti. "gelişmiş ülkelerde nasıl tarım yapılır 101" dersi gibiydi bir de.