• gerçek vişne taneli saf likorlü mükemmel fransız çikolatası. yenilesi, doyulmayası bir lezzet. tadı cok keskindir. öyle ki insan bundan 3 tane art arda yiyecek olsa sarhoş olacağını zanneder.keşke daha yagın bir satış ağına sahip olsa dediğim süper şey.ayrıca bu kadar büyük bir lezzetler bileşkesinin üzerine bi sigara da iyi gitmektedir*.
  • italyan firmasi ferrero tarafindan uretilen, portekizde yetisen visnelerle yapilan ve ilk kez almanyada piyasaya surulmus zerre fransizligi olmayan cikolatadir.
  • %48.5 çikolata, %18 vişne, %13 likör ihtiva eden nefis bir şey.
  • sevgililer günü'nden beri roma'da marketlerde kalp şeklinde kutusuyla satılmaktadır. eve gelenlerin hoşuna gidiyor ikram edince.
  • ısırdığınız anda ağzınızın içini -veya benim gibi sakarsanız azıcık da olsa pijamanızı- likör ile dolduran süper şey.
  • şahane bir likörlü çikolatadır, ama ilk tanışmanız benim gibi olduysa bir süre mesafeli yaklaşırsınız.

erkek arkadaşım geçen hafta almanya'daydı, bir dolu çikolata getirmiş. öyle ki, resmen öğünleri çikolatayla yapıyoruz artık. neyse efendim, sabah kalktım ağzım tatlansın dedim. mon cheri de masada duruyor masum masum. hiç de dikkat etmemişim likörlü olduğuna, açıp sabahın köründe aç karnına bir tane atmamla hayatımın şokunu yaşamam bir oldu. ha, ama çok lezzetli o başka. yine de sabah ilk öğününüz olmamasını tavsiye ederim kendi adıma.
  • icindeki alkol miktari %0.5 civarinda, yani tum kutuyu yeseniz de <eger toleransiniz dusuk degilse> sarhos olmazsiniz.
  • içinde %13 likör ve gerçek vişne barındıran aşık olduğum çikolata. işte bunları yiye yiye uslanmaz bir şişko olarak hayatıma devam ediyorum. *

önce hafif acı likör tadı ardından çikolata en son da vişne ile bu efsane tadı sonlandırıyorum. sarhoş etiğine dair söylentiler tamamen hayal ürünü.
  • aldığım 4 kutudan sadece 1 kutu kalmıştır. gönlüm açmaya elvermiyor.
  • ısırırken daha dikkatli olun
    likörün akışını izlemek istemezsiniz
hesabın var mı? giriş yap