şükela:  tümü | bugün soru sor
 • paypal alternatifi hong-kong merkezli bir start-up. malum paypal ülkemizden kovulduğu için alternatif şart. ücretsiz para transferi ve kur farklarından çok çok az etkilenmesiyle öne çıkıyor. (bkz: bitcoin) tarzı (bkz: cryptocurrency) desteklemesi ise ayrı bir güzel özelliği. referans linkimle üye olursanız hesabınıza $10 yüklü olarak gelecek. bu sayede sistemi de herhangi bir para transferi yapmadan deneyebilirsiniz.

  üyelik linki
 • buralar çok yeşillenecek. 2800 adet mco token tutuyorum. projenin fikrini okusanız, go live sonrası neler olabileceğini bilirdiniz ama anlatmıyorum. anlatmaya gerek yok. görmelisiniz. neden anlatayım. siz bu başlığı ziyaret edip , yazıyı okurken ben muhtemelen karayiplerde olacağım.
 • monaco card projesi detaylı anlatım

  kripto ile ilgilenen bir çok arkadaşın monaco projesini duyduğunu fakat tam olarak içeriğini bilmediğini düşünerekten burada projenin özelliklerini detaylıca anlatmak istiyorum.

  1- monaco cardların tamamı ücretsiz. metal cardlarda buna dahil. şimdiye kadar rezerve edilen kartlardan en az tercih edilen mavi olan kart. bu kart için monaco applicatonu yüklemeniz ve kimlik doğrulama yapmanız yetiyor. premium cardlar için ise belirli bir sayıda monaco token sahibi olmanız gerekiyor ve bu tokenları 6 ay boyunca uygulamada kitlemeniz yeterli. kitleme nedir onu da açıklayayım. 6 ay boyunca tokenlarınızı satamayacaksınız, trade edemeyeceksiniz. 6 ayın sonunda istediğinizi yapabilirsiniz. tokenları satabilirsiniz.holdcuların ilgisini çekebilir. kart tokenları satsanız bile sizinle ömür boyu kalacak.

  2- monaco card şu anda visa program yöneticisi olan tek kart projesi. nedir bu visa program yöneticisi olmak? program yöneticileri mevcut visa servislerini kişiselleştirip, kendi ihtiyaçları doğrultusunda genişletebilir. ayrıca kendi müşteri hizmetleri servislerini sağlamakla sorumludurlar.

  3- monaco kartların özellikleri
  - aylık, yıllık ya da postalama ücretleri yoktur. yani monaco card sahibi olmak tamamen ücretsiz diyebiliriz
  -belirli limitlere kadar atm lerden nakit çekim ücretleri olmamakla beraber , limit aşıldıktan sonra %2 ücretlendirme yapılacaktır
  - yine havale eft işlemleri belirli limitlere kadar ücretsizken, limit aşımında %0,5 ücretlendirme mevcut
  - kart ile kazanılan bonuslar monaco token olarak kullanıcıya verilecektir. dolayısı ile sahip olduğunuz kartın özelliğine göre her alışverişinizde harcadığınızın %1-2 arası bonus kazanacaksınız. bunu lahmacun da alsanız , ev de satın alsanız kazanacaksınız. bu bonuslar sizin yerinize monaco tarafından exchangelerden satın alınıp hesabınıza yüklenecektir. bu da monaco toplam token sayısında azalmaya sebep olacaktır.
  - dünyadaki havaalanlarında lounge ücretsiz kullanımı
  obsidian black card : loungekey™ airport lounge kullanımı ve sizinle beraber +1 kişi daha ücretsiz
  precious metal: loungekey™ airport lounge kullanımı
  diğer kartlarda bu özellik sunulmuyor.
  4- monaco uygulamasının özellikleri :
  - bazı token ve coinler için soğuk cüzdan görevi görecek. yani coin/tokenlarınızı applicationda güvenle saklayabileceksiniz
  - binance ile ortaklığı bulunduğu için application aynı zamanda exchange vazifesi görecek
  - nakit paranın kripto camiasına giriş kapısı : birden fazla yöntem ile uygulama aracılığı ile kripto alımı ya da satımı yapabileceksiniz
  - monaco uygulamasını kullanan herhangi birine uygulama üzerinden ücretsiz para/kripto transferi gerçekleştirebileceksiniz
  - monaco kredi : nakit paraya ihtiyacınız var ama kriptolarınızı satmak istemiyorsunuz. monaco size sahip olduğunuz 10 bin dolar değerindeki bitcoin için 4 bin dolar, 10 bin dolar değerindeki monaconuz için ise 6 bin dolar kredi verecek. hem de süresiz . isterseniz 20 yıl sonra ödeyin. ama bunu yapabilmeniz için mevcut 10 bin dolarlık bitcoin ya da monaconuzu uygulamada kitlemeniz gerekiyor.
  - anlaşmalı kurumlarda monacoya özel indirimler sunulacak
  - monaco uygulaması banka hesabınızla ilişkilendirilmiş olacak. dolayısıyla monaco kartınızı debit card yani bankamatik kartı gibi kullanabiliyor olacaksınız.
  5- monaconun 2018 hedefleri
  - uygulamayı tüm dünya için kullanılabirliğe almak( şu an için beta testlerinde. 1 aya kadar uygulama global release olacak)
  - kartları kullanıma sunmak (avrupa , asya ve amerika) 1 milyon kart kullanımı ön görülüyor.
  - yeni partnershipler , ödeme yöntemleri ve özellikler eklemek
  - televizyon, gazeteler , dergiler ve internette pazarlama kampanyaları başlatmak
  6 - monaco token değerini etkileyen fiyat tetikleyici parametler
  - 6 ay boyunca tokenları kitleme
  ruby steel: 50 mco tokens
  precious metal: 500 mco tokens
  obsidian black: 50.000 mco tokens ( limited to 999 cards )
  bilinmeyen kart: muhtemelen 5000 token kitleme gerektirecek bir kart daha sunulacak.

  şöyle bir hesaplama yapabiliriz. 2018 de 1 milyon kart hedefine ulaşıldığı takdirde bunların %20 si 50 token kitleme gerektiren ruby steel card olsun . 200000 x 50 = 10 milyon . söylemeyi unutmuşum toplam monaco sayısı 30 milyon. yani toplam monaco sayısının % 33 ü sadece ruby steel kart ile 6 ay kitlenmiş olacağından piyasada dolaşan monaco sayısı azalacağı için fiyat otomatik olarak artacak.

  - alışveriş sonrası kazanılacak bonuslar
  - kredi ile kitlenen monaco tokenları da piyasadaki toplam sayıyı azaltacak.
 • kasim'dan beri mco sayisini kumulatif artiran ve q/a'leri yakindan takip eden strong bir holder'i olarak diyorum ki:

  az kaldi, cok az.

  app'i indirip turkiye'den surucu belgesiyle kyc approval surecini gecip monaco dunyasina siz de katilabilirsiniz. 3-4 gunde onayladilar benimkileri. app uzerinden kolaylikla bitcoin/altcoin(simdilik 3 tane) alabilir, card reserve edebilirsiniz. ha gerci daha turkiye'ye bu sene gelir mi kartlar belli degil ama gelirse ilk alan siz olursunuz, simdiden rezerve etmekte fayda var.