şükela:  tümü | bugün soru sor
 • psg'den tarihi fark yiyen monaco başkanı'nın maça giden monaco taraftarlarının bilet paralarını geri ödemesi olayı.

  ligue 1'de paris saint germain'e deplasmanda 7-1 mağlup olan monaco, dün akşamki maça gelen taraftarlarının bilet parasını iade edeceğini duyurdu. kulüpten yapılan resmi açıklamada, misafir tribününde olan kırmızı-beyazlı seyircilerin bilet paralarının geri ödeneceği belirtildi.

  kaynak
 • ulan ülkeyi gömmek için bahane arıyorsunuz. bizde olsa üstüne zam gelirmiş felan. ne aptal insansınız lan siz.

  monaco'nun taraftarlarından özür dileme olayı.
 • heriflerin zaten ülkesinde futbol izleyecek fakir sayısı bir elin parmaklarını geçmez. onlar da kalkıp deplasmana gitmiş. para iadesi alırlar tabi.

  eldeki kuşu da kaçırmak istemediklerinden gerçekleşen olay.
 • bu sadece özür dileme değil, büyük bir utancın da resmi. lider psg, ligin orta sıra ya da alt sıra takımlarından birisini değil, hemen altında ikinci sırada yer alan monaco'yu 7-1 yendi. değil bilet parası iadesi, stadı taraftar üzerine yapsalar yine affı olmaz bunun.

  ezcümle: fransa'da futbolun tadı kalmamış. ligin bitmesine beş hafta kala lider ikinci sıradakine 17 puan fark atmış. nerede rekabet, nerede seyir zevki? muz cumhuriyeti mi orası arkadaş.
 • böyle gerzeklik yapan takımın taraftarı olmak istemem. monaco zaten taraftarı değil seyircisi olan bir kulüp.

  taraftarlık, seyircilikten farklıdır. takım kazansın diye gitmez taraftar maça.

  endüstriyel futbol taraftarlığın ağzına sıçtı zaten, romantizm yapacak değilim ama futbol basit bir gösteri olayı değil. gerçek taraftar için evinde 7-1 yenildiğin maçtan sonra en son düşüneceğin şeydir verdiğin bilet parası.
 • sembolik bir olay. elbette takımına gönül vermiş bir taraftar, tuttuğu takım 7-1 yenilince verdiği parayı düşünmez ama bir nevi kulübün "bizler için değerlisiniz." deme şekli, bence özürden ziyade güzel bir jest olmuş.