şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tnt'nin onay verdiği dizi. david e. kelley'in senaryosunu yazdığı,cnn'in sağlık danışmanı ve muhabiri dr. sanjay gupta'ın aynı isimli romanına dayanılarak hazırlanan medikal drama. jamie bamber, alfred molina, ving rhames gibi bilindik oyuncuların rol alacağı dizinin 2013 yazında ekranda olması bekleniyor.

  http://www.dizimizi.com/…si-yakindan-taniyalim.html
 • belki tutar, belki tutmaz dizi.
  sanjay gupta aynı zamanda bir doktor adam.
  kendi söylemiyle 'avukatların olmadığı, hukuk siteminden geçmeyen, yöneticilerden uzakta, kapalı kapılar ardında bir toplantı odasında, doktorların karşılıklı eleştirleri, karşılıklı yargılamalar ve bunun bir öğrenme sürecine dönüşmesi' diziye hayat veren esas fikir.
  iyi bir fikir.
  içerden birilerinden gerçekleri öğrenmek kısa süreli de olsa-uzun süreli de olsa güzel olacak gibi.
  neyi değiştirecek bu.
  bilmem.
 • sanjay gupta'nın 20 yıllık "morbidity and mortality" toplantılarında öğrendiklerini kaleme aldığı romanı. dizi ise benim gibi grey's anatomy dışında bir medikal drama izlemek isteyenler için hoş bir dizi olmuş. ilk bölümdeki gülümseten tanıdık yüz battlestar galactica'dan hatırladığım jamie bamber oldu.
 • 2. bölümü olan deus ex machina'nın özeti şudur. "not do, dead."
 • jason gray stanford'un da avukat olarak göründüğü dizi.
 • izliyom ben bunu, çevirmiyolar ama. olm çevirsenize salı yayınlandı bölüm hala çeviri yok. ayıp değil mi lan? ayıp.

  güzel dizi değil, izlenebiliyor ama.
 • grey's anatomy'deki gibi hıçkırıktan ölenlerin olmadığı gerçekten ölmesi gerekenlerin ölüp, kovulması gerekenlerin kovulduğu daha gerçekçi bir doktor dizisi.
  hala bir grey's olamadığı gerçeği bir yana, ilk bölümleri karakterlere hemen alışılamadığı için fazla boğucu gelebilir ama sonradan epey alışılıyor.
 • sanıyorum ki en başta karakterleri daha tam oturtamamışlardı, oyunculuklar çok sert, yapay kalıyordu. bir yaşlı inadından vazgeçme hızında da olsa bu sertliklerde çözülmeler, arka planda işlenen arkadaşlıklarla biraz yumuşattılar karakterleri ama ikili ilişkilerin arasındaki o sıcaklık yansıtılamıyor.

  --- spoiler ---

  aynı yatakta görene kadar iki sarı kafa cerrahın birlikte olduklarına inanamadım mesela. o kadın daha önce bir komedi dizisinde oynuyordu ve orada bile eşini oynayan adamla daha sıcak bir ilişki yansıtılabiliyordu. ama burada birbirlerine kırk beş yıllık evliler gibi bakıyorlar.
  genel olarak oyuncuların birbirleri arasındaki ilişki bana, sürekli "seni seviyorum" diyen ama en ufak bir sevgi gösterisinde bulunmayan, belli etmeyen insanları hatırlatıyor. sanırım bunun eksikliğinin senaristler de farkındalar ki habire "ben seni çok düşünüyorum" mesajı verdirtiyorlar karakterlere.

  --- spoiler ---

  genel olarak izlenebilirliği olan yeni nesil hastane dizisi.
 • --- spoiler ---

  chicago hope vardı eskiden. bakmadım ama aklımda kalan david e. kelly parmağı vardı onda da. jeffrey geiger karakterinin de house md'nin bi' şekilde ucundan, kıyısından ortaya çıkmasında payı olduğu düşünürüm. monday mornings de chicago hope tarzına yakın. olabildiğince sert ve hastanenin, daha doğrusu nöroşirurji'nin yönetimiyle ve doktorların işe olan ahlaki, hastalarla olan ilişkisi ve duruşlarıyla ilgili. steril bi' hastane ortamı, uçuk kaçık hastalar, riskli ameliyatlar ve arada gidip gelen ilişkiler vs. bu dizide, diğerlerinden ayıran fark ise zaten yazılmış; ölmesi gerekenlerin ölüp, yaşaması gerekenlerin yaşamaya devam etmeleri. ayrıca diziye adını veren monday mornings toplantılarında doktorların birbirleriyle hesaplaşmaları, hesap vermeleri ve günah çıkarmaları. hastane de massachusetts general hospital'den devşirme her dizide olduğu gibi. doktordan ziyade mekan marketingi. ilk 4-5 bölümünü izledim, çok fazla adını koyamadığım bi' mesaj verme mi, ahlak dersi mi adını koyamadığım bi' etik dersine girmiş gibi görünüyor. azıcık rahatsız edici bu.

  tutar mı tutma zmı bilmem ama kuzey amerika'da tıp dizilerinin tutmaması gibi bi' şey olmadı hatırladığım kadarıyla. ayrıca er bittiğinden beri herkes er'in bıraktığı boşluğa dalmak için fırsat kollayıp duruyor. house md'yi söylemiyorum bile. seyirci de buna heveslenebilir ve bu şekilde de devam edebilir.
  --- spoiler ---
 • tnt tarafından iptal edilen tıp dizisi.

  http://tvbythenumbers.zap2it.com/…ed-by-tnt/182028/