şükela:  tümü | bugün soru sor
 • george clooney'nin başrolünde olduğu, jodie foster'ın yöneteceği drama, gerilim filmi. jack o’connell ve julia roberts, kadroya katılması beklenen diğer oyuncular.
 • cok bir esprisi yok, borsa filan ilginizi cekiyorsa konu sarabilir onun disinda daha guzel rehine konulu filmler bulabilirsiniz.
 • the big short'a kiyasla daha surukleyici bir filmdir. acikcasi finansal baglamda da konusunu daha ilginc ve daha samimi buldum.
 • ilk yarısı orta düzey ikinci yarısı bokum seviyesine düşen gereksiz film. george clooney son yıllardaki lüzumsuz arkadaş ilişkisi filmlerine bir yenisini daha eklemiş
  (bkz: jodie foster)
 • konu olarak güzel bulduğum fakat oyunculukları beğenmediğim film. arkadaş adamı canlı bomba yaptılar hala artist artist konuşuyor falan, kimse korkmuyor. biraz ekipçe korksaydınız keşke daha gerçekçi olurdu. ha bu arada böyle bir filme bile konuyla tamamen alakasız ayıp sahneler koyabildiği için holywood'u tebrik etmek lazım! buradan soruyorum; neyin peşindesin ey cudi!

  not: çok kılsın corç ve oturarak filmi bitirdin culya, helal olsun!!!
 • film kötü de julia hala güzel be kardeşim.
 • senaryosu kesinlikle birinci sınıf olmayan film. ama izleyici, g. clooney ve j. roberts'ın neden bu filmde oynamayı kabul ettiklerini anlayabilecektir herhal:

  film ironi dolu; esas itibarıyla da amerikan mali piyasasının "para canavarı" hırsızlarına taarruz ediyor.

  son olarak: film bir cenk uygur sürprizi de ihtiva ediyor.
 • george clooney ve julia robertsdan son derece düşündürücü bir film ve işte düşündürdükleri.

  1) para son derece hızlı bir şekilde el değiştiren sanal bir nesne haline geldi ve finans piyasaları dünya çapında bir casino gibi işlemekte.

  2) televizyonda gördüğünüz her kare görüntü,ses ve olay sizi belli kararlar vermeniz için yönlendirmek üzere dizayn edilmiş dev bir algı yönetimi sistemine dahil. finansal kararlarınızı karşınıza çıkarılan "uzmanlar" ciddi ölçüde etkilemekte bu uzmanların esas sahibi sizin kendiniz için yanlış kararlar vermenizi özellikle isteyen kuruluşlar

  3) en idealist gözüken liderler ve en romantik mücadeleler bile perde arkasından para spekülatörleri tarafından yönetiliyor olabilir. işçilerin hakkını savunduğunu düşünerek meydana çıkanlar belli piyasalardaki mal ve hizmetin fiyatlarında oynamalar yaparak rant elde etmek isteyenlerce destekleniyor olabilirler. kimin eli kimin cebinde tam da içinde bulunduğumuz sisteme uygun bir laf.

  4) insanların büyük bir kısmı sürü güdüsüyle düşünmeden hareket etmekte ve bu hallerinden de oldukça mutlular. onları uyarmak ve gerçeği göstermek isteyen idealistler genelde duymazdan geliniyor ve kurban edilmelerine ses çıkarılmıyor. insanların çoğunluğu bulundukları durumu kabullenmiş halde.

  5) sosyal medyada ve ınternet mecralarında sürekli olayları hafife alma,komik espriler yapma ve yaşanan her olayda komik bir yan bulma gibi eğilimler bilinçli olarak körükleniyor olabilir. bu sayede en ciddi olaylar bile kısa zaman içinde sosyal medyada alay ve komiklik konusu yapılarak insanların sert tepkiler vermelerinin önüne geçilmekte. insanların öfke limitine varmaları sürekli belirli dozda komiklikler onlara sunularak gizlice engelleniyor.

  kısacası güzel film gidin derim.
 • enteresan bir senaryo, iyi oyuncular ancak vasat bir film. şöyleki bu film aynı şekilde daha az tanınan bir ekiple çekilseydi, aynı oyunculuk kalitesinde olacak ama, kimsenin dikkatini çekmezdi.

  filmin bize düşündürdüklerine daitoryu'ya ek olarak şunu söylemeliyim:
  --- spoiler ---
  1) amerika şunu bir kez daha göstermiştir ki eğer isterse sizin herhangi bir gün giydiğiniz iç çamaşırının rengini bile öğrenebilir. vay arkadaş, sen git en acil anda 5 dk içinde üst düzey bir firmanın üst düzey ceo'sunun, güney afrika'nın allah'ın bile unuttuğu yerinde amsalak bir grev lideriyle yaptığı gizli görüşmenin kamera kaydını ele geçir. illimünati misiniz olum siz, sktiriniz gidiniz...
  --- spoiler ---
 • son dönemde borsa ve finans konulu filmlerin tutmasıyla apar topar çevrilmiş hissi uyandıran film. maksat trendi kaçırmayıp hasılat yapmak olduğu için de iki buçuk ünlü oynatmışlar.

  bu konulara ilgili iseniz şu liste ve şu liste sizi tatmin edecektir.