şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2013 kore yapımı film.

  --- spoiler ---

  15 yıl önce bir çocuğu kaçıran suçlu hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolmuştur. davanın zaman aşımına uğramasına 5 gün kala bilinmeyen biri olay mahalline bir çiçek bırakır. birkaç gün sonra ise aynı metod kullanılarak bir kaçırılma olayı daha gerçekleşir.torunu kaçırılan büyükbaba (song young chang), 15 yıl önce kızı kaçırılan anne (uhm jung hwa) ve vicdan azabı çeken polis memuru (kim sang kyung) çok geç kalmadan önce bu olayı çözmeye çalışırlar.
  --- spoiler ---
 • güney kore sinemasından güzel bir film daha..polisiye/suç/serikatil filmlerinde gerçekten çok sıradışı filmleri mevcut..şüpheli takibi,akla gelmeyen sürprizler,durağan başlayıp sonlara doğru heyecanı gitgide artan senaryolar..hollywood filmlerinden sıkılan bünyelere ilaç gibi gelen güney kore sinemasının izlenilmesi gereken filmlerinden biri..izleyiniz efenim..

  --- spoiler ---

  film gerçekten sürprizlerle dolu..açıkçası ben şüphelinin ilk çocuk suh-jin'in kaçırılması olayında yani filmin başlarında hem fidyeyi alıp hem de çocuğu bilerek öldürdüğünü düşünmüştüm..sapkın ve soğukkanlı bir katil olduğunu da düşündüm..ancak katil sıradan çocuğu için paraya ihtiyacı olan bir baba çıktı ve çocuğu kasten öldürmemişti..
  ikinci çocuğun kaçırılmasında da kesinlikle kadının böyle birşey yaptığı aklıma gelmedi ancak filmin o döneminde kadın pasif kalmıştı belki yaklayan arkadaşlar olabilir..
  bu tür filmlerde illaki bir mantık hatası bulunuyor bu kadar da olamaz denilen sahneler olabiliyor..evet küçük kız kendisini dedesinin kaçırmadığını tanımadığı bir kadının kaçırdığını söylese olay ne olacak? velhasıl yine de güzel film ...izleyiniz..

  --- spoiler ---
 • muhteşem bir kore filmi. bulun izleyin. izletin.
 • hakikaten senaryo ve kurgu şaşırtıyor ve bir annenin acısı ve sessiz çığlıkları ancak bu kadar güzel bir senaryoyla anlatılabilirdi. kesinlikle izleyin biraz uzun ortalarda sıkıyor ama muhakkak sonunu getirin! şaşıracaksınız!
 • 2013 yapımlı, yönetmenliği jung geun-sub yaptığı; dram-gerilim-suç kategorilerindeki başarılı bir kore filmi. filmin senaryosu ve işlenişi kendini sonuna kadar izlettiriyor. özgün bir senaryosu var. başarılı bir akıcılığa sahip. film iki saat ve izlerken dikkatli bir biçimde izlemeniz gerekiyor; olayları takip edebilmek için.

  kore yapımı suç konulu filmler genelde başarılı oluyor. bu film de bu geleneği sürdürüyor. hollywood sinemasının sürekli kendini tekrar eden suç-gerilim filmlerinin yanında, filmimiz çok çok üstün kalıyor. rahatlıkla bu filmi sizden film tavsiyesi isteyen kişilere tavsiye edebilirsiniz. film kesinlikle sıkmıyor ve sizi ters köşe yapıyor. kore sinemasını takip edenler bu duruma alışıktır fakat kore sinemasına yeni başlayanlar, bu filmde tabiri caizse ağzı açık kalıyor.

  izleyip izlememek arasında kaldıysanız kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.
 • --- spoiler ---

  benim aklıma takılan bir kısım var aslında. 15 yıl önce ölen çocuğun fotoğrafının çekildiği yerle, kaçırılan kızın fotoğrafının çekildiği yer aynı ki o evin de zaten dedeye ait olduğu ortaya çıkıyor. buna rağmen başroldeki polis niye hala dedenin suçsuzluğu üzerinde durmaya çalıştı anlamış değilim.

  olur böyle mantık hataları diyerek filme 10/10 veriyorum.

  --- spoiler ---