şükela:  tümü | bugün
  • isyerinde kiz gelip bisey sorar. ama sordugu seyin anlasilabilmesi icin bunu sana bilgisayarda gostermesi gerekir. surayi ac burayi ac seklinde verdigi direktiflerle istenilen yere gelirsin. tam bu sirada parmagini monitorun ustune pastirip bakacagin yeri program ustunde isaretler.
    bunu kalem ile yapan da var. sahsen sahit olmadim ama caminda kucuk ince bir cizik ve cizigin icinde kirmizi kalem murekkebi olan bir monitor biliyorum.
  • (bkz: atm).
  • "şu gözlüğü uzatır mısın?" dendiğinde de camlarından tutarak uzatır bu tipler. kanser sebebidirler*.
  • bunlarin bide vivid seyrederken castin harmanlandigi* sirada heyecanina hakim olamayan arkadas modeli vardir. bunlarin da sigini kesin diye buyurmustur yuce turk buyukleri.
  • bir de bu insanlar saygi duyulasi ki$ilerse, parmak basilan monitorun sahibi $ekilden $ekle girer. "elleme lan" uyarisini mumkun oldugunca saygili bir $ekilde yapacaklardir. ancak "aman be iyi ki bi monitorun var" diye du$unulmesinden korkarlar. bu cendere, monitor sahibini yiyip bitirir. en sonunda yapilan uyari "$ey, monitoru eheh.." gibi bir $ekilde cereyan eder.*
  • sonunda delirip bir wallpaper yaparak bir nebze olsun parmaklarını monitorumden uzak tutmak istediğim insan modeli ...

http://www.thuglove.org/stuffz/touch.jpg
  • ben yapardım, hala da yaparım ara sıra... olay şöyle gelişegelir: benim sorumlu olduğum bir işi bilgisayarda bir başkası uygulamıştır (ör: grafiker), ben bakmak için gelirim. orada bir şey eksiktir. burada hede eksik, derim. nerede, der. burada, derim (parmağım monitöre yaklaşır). yoo, der. bak burada, derim (parmağım monitörle bütünleşmiştir). yaa yapma, der ama eksik bir şey olmadığı konusunda ısrar da eder. parmağımla monitörü dolaşırım, eksik derim. monitördeki yağ tabakası tüürlü renge girer, handiyse tayf olur. "daha dikkatli ol ve monitörünü daha temiz tut" şeklinde oradan ayrılırken, bilirim, arkamda sıkılmış dişler bırakmış, pek yakında çiçek verecek bir intikamın tohumlarını kendi ellerimle sulamışımdır.
    (bkz: iş yaşamında stress)

elif rifat'a sevgiyle...
  • monitöre imza atmasını bilmiyen insan modelidir aynı zamanda . . . okuması yazması da yoktur ama çükü şişmesin diye annesi babası veya yakınları ona bilgisayar almıştır . . . özellikle her sign in gördüğü yerde parmak basması gerektiği konusunda çok inançlıdır . . .