şükela:  tümü | bugün
 • one piece dizisindeki korsanların lideri. nam'ı diğer lastik çocuk. dublajda kendisi bazen lafi bazen de lufi olarak telaffuz edilmekte. japonlar büyük ihtimalle rafi diyorlardır.
 • one piece adlı animenin ana krakteri...luffy'nin hayatta tek amacı bir gun pirate king olmak ve 'one piece' adlı hazineyi ele geçirmektir...

  genel olarak bakıldığında diğer animelerin (naruto ,dragon ball,bleach...) ana karakterleri ile olan benzerliği çok fazla (uzumaki naruto ,songoku...)...aynı onlar gibi kafası genelde pek çalışmayan ,iyi kalpli,güçlü,komik ve karnı her daim aç olan bi eleman bu luffy...ama nedense bana diğerlerinden daha sempatik ve samimi geliyo...

  küçükken yanlışlıkla devils fruit'lerden birini yemiştir,bu sayede vücudu lastik gibi esner.

  http://sanji-sam.skyblog.com/pics/157173898.jpg
 • yediği gomu gomu meyvesi sayesinde vücudunu lastik gibi uzatabilen ancak bu meyveyi yemesinin bir yan etkisi olarak yüzemeyen korsandır.
 • 32 diş değil resmen 45 diş gülümseyen, denildiği gibi klasik oğlan çocuğu mangası modeline uygun yani sürekli aç, bazen çok salak ve saf ama yeri geldiğinde inanılmaz ciddi, cesur ve güçlü, one piece adındaki bağımlılık yaratan manga/animenin kahramanı. çok sevimli ya. "gomu gomu ... " diye bağırıp düşmana dalması çok tatlı. diğer mangadaki karakterler gibi özellikle derinlik katılmaya çalışılmamıştır luffy ye. çok samimidir, olduğu gibidir.

  her düşmanından bir hareket kapar. et manyağıdır. pirate king olmaya çalışırken etrafına yıkım getiren bir korsan değildir. kendisi "straw hat" yani hasır kafa olarak tanınır kafasındaki en değerli varlığı olan şapkası yüzünden. japon manga ve animelerinde ana karakterlerde pek görülmeyen çok ilginç bir göz çizimi de vardır. ( iri ve oval ama göz bebekleri nokta kadar ayrıca hiç göz kapağına benzer bir şey de çizilmemiştir)
 • one piece serisinin baş kahramanı. korsan kral olmayı kafasına koymuş ve bu uğurda en tehlikeli denizlere açılmıştır. her zaman saf ve her zaman aç bir o kadar da şirin olan çok güçlü bir karakterdir. tayfası tarafından doğal liderlik özelliğine büyük saygı duyulmaktadır. küçükken shanks adlı bir korsanın tayfasına katılabilmek için kendi gözünün altını kesmiştir.

  shanks bir olay sırasında luffy yi kurtarmak için bir kolundan olmuştur. luffy nin kafasındaki hasır şapkayı da (bkz: straw hat) shanks vermiştir. dünyada en değer verdiği iki şeyden biri bu hasır şapka, diğeri de hayalleridir. küçükken yanlışlıkla yediği seytan meyvesi (bkz: gomu gomu) sonucu lastik çocuk olmuştur.
 • --- spoiler ---
  arkadaşlarına (bkz: nakama) verdiği korkunç değerle gönüllerde taht kuran anime karakteri. hükümetin peşinde olduğu, bu nedenden hayatı boyunca herkesten ihanet görmüş, herkes tarafından satılmış, bütün hayatı boyunca kaçmış nico robin'i artık pes ettiği, ölmek istediği anda hayata döndürme sahnesi efsaneleşmiştir. nico robin "ölmek istiyorum" diye bağırdıktan sonra luffy hükümetin bayrağını vurup bütün dünyaya savaş açmış ardından robine "yaşamak istediğini söyle" diye bağırmıştır. lan lan ne sahneydi ya.
  --- spoiler ---
 • arkadaşlarına olan bağlılığını her bölümde az ve öz bir cümle ile açıklaması, savaşırken düşmanına sunduğu çarpık gülümsemesi ve manyak gibi sırıtması ile ün kazanmış çılgın herifin tekidir.

  ölümcül yaralar aldığı zaman bile "ben açım!" diye ortalığı ayağa kaldırıp bütün karakterleri dumura uğratan, bir oturuşta dinozor yiyebilen, hasır şapkasına aşık kaç tane anime karakteri vardır sorarım?
 • mayumi tanaka adlı bayan* * seslendirmektedir.
 • kaptan olmasına rağmen, kaptanlık vasfı taşımayan karakter. animeyi yaratanlar luffy' ı öyle olağanüstü biri değil de, daha çok hedefi peşinde koşan ve bu uğurda arkadaşlarına son derece önem veren bir karakter olarak tasarlamışlar.

  luffy' e yaptıklarından dolayı bazen aptal diyorsun, bazen de öyle laflar ediyor ki helal be luffy adamımsın diyorsun.

  tanımadığı birine ossan demesi ise gerçekten yardırıyor. ossan aşağı , ossan yukarı.

  luffy hakkında aklıma takılan şey ise, ayaklarının uzayıp uzamadığı, çözebilmiş değilim.