şükela:  tümü | bugün soru sor
 • stone roses frontmani, harika adam ian brown boyle anilirdi kimi yerlerde.
  dogrusu icin bakiniz the king monkey
 • wu cheng en tarafindan 1500lu yillarda yazilmis cin kulturu ve edebiyatinin en onemli dort kitabindan biri, diger bir ismi journey to the west.
  efsanevi ve mitolojik ogeler iceren bu kitap, xuan zang (602-664) isimli buyuk cinli budistin gercek macerasindan esinlenilmistir. bu kisi, buda'ya ulasmak icin hindistan'a yola cikmis ve onemli budist metinlerini alip cine donmus ve bu eserleri cinceye cevirmistir, asyada budizmin yayilmasinda kilit rol oynamistir.
  monkey king'in populer kulturde karsimiza cikmasi ise cok eglenceli bir cizgi film olan dragon ball ile olur. bu cizgi filmdeki kahraman songoku* monkey king'den baskasi degildir. nasil mi?
  misal monkey king bir bulutun ustunde yolculuk eder, kulaginda sakladigi kurdan buyuklugundeki sopa istedigi zaman istedigi kadar uzar ve cok tehlikeli bir silaha donusur, ayrica ikisinin de kuyruklari vardir.
  monkey king cok cok hem de cok gucludur, tipki songoku gibi, ve de bu guc onu otoriteye bas kaldirmaya iter. onune geleni dover, esas aradigi sey huzurdur. bir budist tapinagina gider ve orada buyuk bir usta tarafindan* egitilir. daha sonra herkese isyan eder delirir bu, herkes buna meydan okur bu da herkesi dover. fakat en sonunda basta anlattigimiz xuan zang ile karsilasip onun ogrencisi olur. hatta bu monkey o kadar terbiyesizdir ki, budayla dalga gecer, budanin parmagina iser bu, buda da derki "bu da mi gelecekti basima"*.
  okumanizi salik veririm, kisaltilmis versiyonuna buradan ulasabilirsiniz
  http://www.china-on-site.com/pages/comic/1.php
 • altıncı nesil bir yazar.
 • yakın zamanda dota 2 alemine teşrif etmesi beklenen kahraman. orijinal dota'da yer almayıp, bağımsız yaratılan ilk kahraman olacak kendisi.

  tanıtım video'suna dair kafa yoranlar olmuş ve yeteneklerinden birinin illüzyon üzerine olacağı söyleniyor(video'da bir sürü monkey king beliriyor).

  (bkz: monkey king bar)
 • aralıkda gelecek yeni dota 2 herosu. illüzyon güçüyle beraber ağaçlardan da geçe bilecek güçleri olacak. belki ağaçların üstüyle falan yürürüz. net bi açıklama yok hala
 • dota 2'ye gelen yeni hero.

  özellikle diğer herolarla iletişimi mk'nın dota dünyasının deadpool'u olduğunu gösteriyor.
 • arcana satışları iyi giderse sıçtık, bu imba haliyle kalır. arcana tutmazsa nerf gelir.
 • dota 2'nin bütün kimyasını sikmiştir. oynadığımız oyun baya lol'e dönmektedir. üzücü yanı hala oynamaya devam etmemiz.
 • dota 2'deki tam bir yavuş.