• çeşitli online alışveriş sitelerinde (amazon, gittigidiyor, n.11) faaliyet gösteren ve kendi sitesi üzerinden de satış yapan uzak durulması gereken firma.

tanımı yaptıktan sonra sizlere yaşadığım rezaleti anlatayım.

15 şubat tarihinde kendilerinden bir adet kanex marka katlanabilir klavye aldım.

ürün aynı gün amazon.com.tr üzerinden kargoya verildi olarak görüntülendi.

16 şubat tarihinde ise büyük şehirlerden birinde şehrin göbeğinde yaşamama rağmen "bu adrese teslimat yapılamıyor" ibaresi ile siparişim iptal edilip para iadesi yapıldı.

ancak bu ürün aynı gün içerisinde satıcı üzerinden diğer internet sitelerinde fahiş fiyatlardan satışa devam etti.

amazon.com.trüzerinden ise satıştan kaldırıldı.

müşteri şikayet kaydımı oluşturduğumda ise bana mail ile geri dönüş yaparak "stokta kalan son ürün defolu olduğu için iade ediyoruz" diye ikinci bir farklı geri dönüş yapıldı.

ürünü ısrarla istediğimi belirten mail attım.

bu sefer diğerlerinden daha farklı olarak ellerindeki ürün 2. el olduğu için gönderimin uygun olmadığı konusunda başka bir dönüş yaptılar.

ben ise 2. el bir ürünü sıfır olarak satışa çıkarmanın tüketiciyi yanıltan bir olay olduğunu söylemem ile birlikte beni bu sefer telefonla aradılar.

konuşma içerisinde ise ürünün zaten ellerinde olmadığı ve fiyat olarak o seviyelerden satışının mümkün olmadığını yanlış girildiğini belirttiler.

kısacası bir şekilde sisteme indirimli tanımladıkları bir ürünü göndermemek için 4 farklı yalan söyleyebilen bir firma. daha sonra uygun bir zamanda rezalet başlığı açarak tüm ekran görüntülerini ekleyeceğim ancak kesinlikle uzak durulması gereken ve tek bir konuda 4 farklı yalan söylemeyi başarabilmiş bir firma.
  • geçen senelerde iphone 5 için almış olduğum spigen neo hybrid kılıfta bir sebepten değişim talep ettiğimde, bazı siteler gibi sorun çıkarmayı bir kenara bırakın, her türlü yardımı göstermiş alışveriş sitesidir. ayrıca görüştüğüm kişinin düzgün türkçe konuşması da kendilerine artı puan olarak yazılmıştır. bazı ürünlerde fiyatlar yüksek görünüyor ama sürekli takip edilirse bir şekilde indirim kampanyası yakalanıyor. illa ki birileri para kazanacaksa işini hakkıyla yapanlar kazansın diyerek tavsiye ederim.
  • nasıl bu kadar övgü almış olduğunu anlamadığım, gözümde müşteri memnuniyeti sıfır olan alışveriş sitesi.

yaklaşık bir ay önce hepsiburada.com üzerinden monofenin sattığı telefon ekran koruyucu aldım (kutu içeriği 2 adet ön koruyucu bir adet arka koruyucu). tam 12 gün geçmesine rağmen ürün hala hazırlanıyor yazıyordu. hepsiburada'ya mesaj attım, ürünü hemen göndereceklerini, teknik bir arıza olduğunu ilettiler. sonra ürün kargoya verildi ve 4-5 gün sonra elime geçti.

ürünün kutusu deforme haldeydi, yani açılmıştı. içini açtığımda sadece 2 ön koruyucu olduğunu gördüm. arka koruyucu yoktu (bu arada telefonum s6 edge plus) . hemen hepsiburada'ya durumu ilettim. eksik aksesuar bildirimi yapıldığını monofe nin 7-10 gün içerisinde eksik parçayı iletmemesi durumunda tekrar iletişim kurmamı istediler.

tabiki ne oldu? monofe göndermedi. tekrar hepsiburadaya yazdım. mesaj olarak gelen cevapta, monofe nin ürünü tam paket halde aldığını, bu yüzden de arka kapağın gönderilemeyeceğini, eğer kullanmadıysam ürünü iade edebileceğimi ilettiler.

size tüm paket olarak geliyorsa bana nasıl eksik geliyor onu anlamadım.

anlayacağınız, uzak durulması gereken, eksik ve kutusu deforme ürün satan bir firmadır monofe.
  • saat 11 sularında verdiğim telefon kılıfı siparişimi 16:30'da kargoya veren şirket. başarılı. kapıda ödeme vs. gibi birçok ödeme seçeneği de mevcut.
  • ürünlerini patagonyadan kargoya verdiği için teslimat süresi biraz uzun olan firma. ayrıca(bkz: sevimli telekom).
  • altında kocaman "ücretsiz kargo" yazan ürünü 8 gün sonunda alıcı ödemeli gönderen firma.
  • gördüğüm en laubali şirket. yalancılar resmen!.. stoklarında bulunan ürünü 1 aydır kargoya vermiyorlar, ki şikayet ettiğimde verdik vs diye yalan söylüyorlar. benim aldığım fiyat üzerine 150 tl zam yaptılar bu arada, muhtemelen ucuza aldığım için beni bezdirip siparişimi iptal ettirmeyi amaçlıyorlar. başta koronayı bahane ediyolardı bakalım nereye kadar gidecek bu iş. bulaşmayın.
  • sitesindeki yorumlar botlar tarafından yazılmış gibi ya da bir çalışan tarafından elle yazılmış olabilir.ekşideki bazı yorumlar da kıllandırmadı değil.
    uzak durulması gereken firma.
  • (bkz: #49652810)

bundan sonra benden ekmek yemeleri zor firma.

daha önceki yazılan entrylere kanıp telefon kılıfı aldım, istanbul içine 24 saatte hala teslimat yapılamadı.

aras kargo gibi yarak kürek bir firma ile çalıştıkları sürece alış veriş yapılmaz.
    zaten önceki yazılanlar da hep reklam tadında. ayrıca yüksek ihtimal bu entry de gg diye silinir çünkü adamlar ekşi'ye sponsor muymuş neymiş.

edit: şirket gayet çözüm odaklı çıktı. yardımcı oldular sağolsunlar. ama aras kargo fıs çıktı...

edit 2: perşembe verdiğim siparişi istanbuldan kargoya vererek ancak -yüksek ihtimal- pazartesi teslim alabileceğim firma.
    kendileri çözüm odaklı olabilirler; ancak sonuçta ortada bir mağduriyet söz konusu.
    kargo firması eğer sizin adınıza zarar veriyorsa bunu kompanse edebilecek yaptırımınız olmalı.
    lan baya sinirleniyorum arkadaş... kadıköy'den telefon kılıfının topkapı'ya gelmesi kaç gün sürer lan???
  • verilen siparişteki kargo şirketinden kaynaklanan problem üzerine bana indirim çeki hediye eden firma.
    sağolsunlar.

bir de sözlük dahil olmak üzere çeşitli şekillerde ulaşıp kendileri adına üzerlerine düşeni yapmaya çalıştılar.

ama tabi bu aras kargonun sorumsuzluğunu, işgüzarlığını değiştirmiyor.
hesabın var mı? giriş yap