şükela:  tümü | bugün
 • kodama... deer god... nightwalker... akıllara zarar bir anime. defalarca seyredip hazmetmek gerekir.
 • -bir çok "sözde" anime sever'in izlemeden hakkında"amaan, kahramanı kadın olan anime ne işe yarar?" gibi bilgisizce ve dinleyeni güldürücü yorumlar yapmasını ve dolayısı ile bize neşe saçmasını sağlayan süpper bir olay.
  -izledikçe daha çok isteten "capon'a yapıştırıcı"
 • ingilizce senaryosu neil gaiman'ın elinden çıkma olan bir japon çizgi filmi.
 • mistik yaklaşımın geçmişteki varlığını anlatmak istermiş gibi anlatılmış ve bu da son derece iyi bir başarı ile sunulmuş anime.
 • elimde hayao miyazaki'nin premiere'inde eliyle dagittigi kasetlerden biri bulunan, bu yuzden kapagi bile piyasadaki kapaklardan farkli surumu video'nun icinde duran fekat lanet olasinin tamamen japonca ve altyazisiz olmasi sebebiyle konusunu takip etmek cok zor olan, animasyonlarina kelime edilemeyecek eser..
 • "wolf princess" ayrı, ormanda yürüyen tanrıları ayrı, kuvvetli mitolojik göndermeleri apayrı olan tadı damakta kalan, seyredilmesi farz anime film.
 • kanimca hayao miyazaki'nin ve tum zamanlarin en iyi cizgi filmi.. ilk izleyiste cogu animede oldugu gibi anlasilmayan seyler olabilse de zaten defalarca izlemek icin can atacaginizdan cok sorun yaratmiyor. konusu, karakterleri, animasyonlari ile insani baska diyarlara tasiyan bi film.. animasyonlari gorsel acidan o kadar guzel duruyo ki belki bi spirited away ondan bu yonde daha iyidir.. konusunun da dikkat edince nausicaa of the valley of the wind'den yola ciktigi farkedilir..
  bi de beklenmedik bi sekilde ingilizce dub'i orjinal japoncasindan daha iyidir*.. agiz hareketleri haliyle ingilizce ile yuzde yuz uyumlu olmasa da, orjinal ashitaka'nin acilistaki aksiyon sahnelerinde ruhsuz konusmasi beni sogutmustur bastan.. claire danes'in asik oluncak sesi ve billy bob thornton cok iyi oturmusken, japoncasinin da ustun oldugu yerler yok degil..
 • çocukluğu esteban, vikingler, uçan kaz morton, cici kız, şeker kız candy, küçük prenses`lerle donatılmış; ilk gençlik yıllarında robotech' i ayak ucundan yakalamış; çok kanallı dönemin başlarında herkes gibi ve herkes kadar soap operalardan nasibini almış; bugün 25-34 (bkz: smiley koymak istiyorum) yaş arasında orta yaşa geçiş dönemini yaşayan bizimki gibi bir nesile "ohha?!" dedirten; filozof modelli bacak kadar boylarıyla tüm çocuklardan tırsmamıza sebep olan, içerik açısından yarmış yürümüş gitmiş bir anime*
 • sanki çok başarılı fantastik bir romanın film versiyonunu izliyormuşum hissiyatını tattırdı bana. belki de bir romanı vardır bilemiyorum. oha süpermiş diyerek filmin bitişine tanık olurken bir de cast bölümündeki yüzlerce ismin altalta sıralandığını görünce iyice dumur oldum. milyon dolarlık hollywood filmlerinde bile böyle geniş bir kadro göremiyor insan.