• sondtrackini derhal edinmek arzusunda oldugumuz guzel film. 2001 yabanci oskarlarina amelie gibi aday. teknik kismi bi yana, icerik acisindan hint olmanin avantajinin kullanilmis oldugunu dusundugum, ayni konu ve icerigin turk filmi yahut herhangi bi avrupa filmi olarak bu kadar ilginc gorunmiyceene emin oldugum bi filim. guzel hint insanlari. oyunculardan bi tanesini (avustralyadan gelen yakisikli genc) maalesef atilla tas'a, bi digerini (tej - beyaz sacli kotu adam) ise beyaz'a benzettim. bi de aralarindan birinin adi rajat kapoor'du.
  • turistik hint filmi.
  • 2001 venedik film festivali en iyi film ve 2002 altin kure en iyi yabanci film odullerini almis pek eglenceli bi film.
  • yönetmeni mira nair'e "venedik'te filmi büyük ödül kazanan ilk kadın yönetmen" ünvanını da kazandırmış olan film.
  • insanların konusmalarını takip etmekten yorgun dusebileceginiz film...
  • müzikleri film çıkışında dappadappadappa şeklinde bağırarak şıkır şıkır oynamaya sebep olabilecek kadar güzel olan, hindistanda aile temasını çok iyi şekilde işlemiş, karakterlerden en akılda kalanının sübyancı bi manyak olduğu ödüllü film..
  • neden hintce konusulmamis ki zaten konustuklari ingilizceden baska herseye benziyo de dusunmekten kendimi alamadigim bu kadar cok sey sadece bir film suresinde anlatilabiliniyomus demek die de dikkatimi ceken hayatimda sinemada yalniz izledigim ilk ve tek film olmasi nedeniyle benim icin ozel bi yeri olan(uhu uhu ay dayanamadim duygulandim) bi film iste..
  • sondtracki beyoğlunda taksimden tünel yönüne giderkene solda mephistodan bi önceki müzikçi dükkanda satılmakta olan film.
  • izlemesi en eğlenceli filmlerden biri, ilginç bir deneyim olarak tavsiye edilir.
hesabın var mı? giriş yap