şükela:  tümü | bugün
  • yaşlarını 18 gibi düşünürken 25 civarında olduklarını öğrenince şok olmama sebep olan k-pop grubu. dansları sağlam duruyor merak edenler şöyle buyurabilirler: monsta x - hero dance practice
  • k-pop alemine daldığımdan beri en çabuk kanımın kaynadığı gruptur efenim kendileri...

konu hakkında detaylı bilgi edindiğim vakit entryi güncellemek üzere * ...
  • k-pop'u sadece bu grup ve karşıma youtube reklamı üzerinden çıkan shoot out isimli şarkı üzerinden değerlendirecek olursam, ki büyük ihtimal saçma sapan genellemeler yapacağım, müzikal açıdan başarılı bulduğumu ifade edeyim. değişken akorlar, progressive pop, başarılı vokaller işin ses tarafı. görüntü açısından da, kimse kusura bakmasın, kesinlikle efemine bir tarz var. bu arkadaşların görüntüsünü beğenen kadınlar da lezbiyen eğilimler olduğunu düşünüyorum. hetero erkeklerin bu arkadaşların görüntüsünü itici bulacağını, eşcinsel eğilimleri olanların da bu arkadaşları hayranlıkla izleyeceğini zannederim. adamlar belirgin biçimde kadınsı olmaya çalışmışlar; makyajlar, kadınsı bakışlar falan. an itibariyle başlayan "if only" isimli şarkıda da makyaj olmasa bile adamlardaki efemine tarzın devam ettiğini görüyorum.

ilginç olaylar.

not: bu arada bir aylık çaylaklık dönemimden sonraki ilk entry'mle tekrar aranızdayım. takipçilerim binlerce mesaj falan atmadı amk, kimse siklemedi beni. :) ne olacaktıysa gerçi amk.
  • 1 yıl önce dramarama adlı efsane şarkıyla tanıdım. mayıs gibi de fandomuna katıldım. müzikal olarak başarılı kendi sözlerini ve müziklerini yapıyorlar. bence kpop sektöründe önemli şeylerden biri. samimiyetlerini her yerde ve de minnetlerini her daim "monbebe" adındaki fanlarına gösteriyorlar. dramarama adlı şarkısı ilk birincilik şarkılarıdır. yükselen grafikte ilerliyorlar bence. (ilerlesinler hak ettilerde!) kişisel tavsiyem amerika her ne kadar müzik sektörünü yönetse de oralarda pek kalmasınlar bts'in başına gelen kötü şeylerin (amerikalıların suyunu çıkartırcasına kullanması vs.vs.) bu minnoş grubun başına gelmesini istemem. neyse birazcık teknik şeyler yazayım.

starship entertainment bünyesindeki 7 kişilik erkek grubudur. üyeleri; shownu, wonho, minhyuk, kihyun, hyungwon, jooheon ve ı.m'dir. monsta x'in toplanması ise no mercy' adında bir yarışmayla gerçekleşmiştir. öncesinde kurulan "nuboyz" adlı grubun üyeleri de (shownu, wonho, jooheon ve #gun) dahil edilerek 12 kişilik bir yarışma ortamı oluşmuştur. yarışma sonucu 14 mayıs 2015'de monsta x adında çıkış yapmışlardır. monsta x adının iki anlamı vardır. bir sektörü ele geçirecek canavarlar ikincisi ise fransızcadan gelen mon - benim, sta - star benim starım anlamına gelen kelimelerin birleşimidir. x'ise bilinmeyen anlamına geliyor.monbebe de aynı mantıkla -benim bebeğim- anlamına gelen kelimelerin birleşimi.

tresspass ile çıkış yapmışlardır. o zamanda bu zamana yükselen yıldızlar kanımca. mama adlı ödül töreninde de geleceğin asyalı sanatçısı ödülünü almışlardır. bir kaç beğendiğim müziklerini de buraya koymazsam ayıp olur.

hero - *

all ın - *

stuck - `:hayrana hediye edilmiş ve büyük bir zevkle dinliyoruz :)`

fighter - *

beautiful - `:şarkı efsane bir de üstüne bu klip bende 10 üzerinden 10 aldırdı.`

shine forever *

dramarama - *

jealousy `:bu da neredeyse 1 ay boyunca bıkmadan usanmadan dinlediğim şarkıları.`

shoot out - `:yeni çıkan şarkıları bu güne kadar bu şarkıyla 4 birincilik aldılar` sıkıcı gününüze hareket katabilir *-*

bu arada sektördeki en erkeksi gruplardan biri monsta x içlerinde 1 yada 2 tane "çicek çocuk" var. tek klibe göre efeminen olduğunu söylemek yanlış kaçmış biraz.

bu arada türkiye'deki fan sayfası çok çalışkan ve de çok samimiler. grubu sevmişseniz onlar benden daha doyurucu bilgi verebilirler twitter facebook gibi yerlerde aktifler *-*.

umarım daha çok başarı elde ederler ve emeklerinin karşılıklarını alırlar.