şükela:  tümü | bugün soru sor
420 entry daha
  • dünyanın en yapay reklamını çekmişler. he aynen kocacık monster istiyor ekiki.

https://youtu.be/6jorhitok0k

olm hiçbiriniz mi izlemedi reklamı, nasıl izin verdiniz ya ahahah.
  • masaüstü pc'de parça yenileme olayı sandığınız kadar basit değil. eğer belli bir süreyi geçirirseniz chipset muhabbeti nedeniyle işlemci + ram + anakart üçlüsünü paket halinde satmak zorunda kalabilirsiniz ki ben satamadım ve kardeşime verdim. bunun dışında satış yaparken cihazın çalışıp çalışmadığını göstermek için yine takla atmak zorunda kalırsınız. laptop'ta ise satış olayı çok daha kolaydır. parçalar zaten bellidir, şu parçayı alırım geri kalanını almam diyen uyuzlar çıkmaz, yani kullanırım kullanırım sonra bütün olarak satarım yenisini alırım diyorsanız en iyisi laptop. ama eğer sık sık parça güncelleyecekseniz bu sefer pc ön plana çıkıyor.

bunun dışında laptop'un bir de taşınabilirliği hususu var ki o zaten ayrı bir artı. mesela ben televizyonda oyun oynamak istediğim zaman alıyorum takıyorum televizyona mk 11 oynuyorum. tatile gideceğim zaman alıyorum yanımda götürüyorum. evde çalışacağım zaman takıyorum 4k monitörü displayport ile, laptop ekranı ikinci ekran oluyor. 4k 1080p'nin tam katı olduğu için istersem oyun da oynuyorum hatta biraz eski oyunları 4k oynuyorum. sonuçta 1060 küçümsenecek bir ekran kartı değil. ki gsync da destekliyor monitör.

ayrıca nvidia 1000 serisinden itibaren laptop masaüstü gpu farklarını, özellikle standart hızlardaykenki hallerini mininuma indirdi, o yüzden pek de korkacak bir şey yok. ben de eskiden diyordum laptopta oyun mu oynanır diye ama yeni nesil gpularda cidden rahatlıkla oynanıyor. hatta 1000 serisindeki bazı modeller masaüstü olanlarından daha hızlılar. değişik cidden.

tanım: bir sonraki laptopumun da markası olması ihtimali olan şirket.
1 entry daha