şükela:  tümü | bugün
 • dönüş: mesai saatlerinin ilk dakikalarında teknik servis sorumlusu aydın bey ve teknik servis direktörü erdem bey tarafından art arda arandım.

  öncelikle teşekkür ederim; kendileri çok nazik bir şekilde konuştu. yaşadıklarımı okurken çok üzüldüğünü söyledi ve özür diledi. karantina döneminde büyük bir yoğunluk yaşadıklarını, uzun saatler boyunca mesai yaptıklarını, artniyetli olmadıklarını, hataların sehven yapıldığını ifade etti. birkaç çözüm önerisi sundular. ben yaşadıklarımdan ötürü iade yoluna gideceğimi ifade ettim. markadan ayrılmamı istemediklerini tekrar tekrar dile getirdiler. ancak ben nihai kararımı iade olarak değerlendireceğimi söyledim. son olarak iadeyi hızlı bir şekilde gerçekleştireceklerini, bizzat kendisinin ilgileneceğini söyledi.
  tekrardan nazikçe kurdukları iletişim ve sundukları çözüm yolları için teşekkür ederim.

  ziyaret editi: az evvel satış müdürü serkan bey'i yolcu ettim. bir iki saat önce beni arayıp, evime gelip beni ziyaret etmek istediğini söylemişti.
  evime geldiğinde muhtemelen rahatsız etmeme düşüncesiyle kapı önünde konuşmak istedi ama zor olsa da kahve içmeye ikna edebildim.

  sağ olsun taa istanbul'dan ziyaretime gelmişler.
  kahvelerimizi içerken yaşadığım sorunlar hakkında konuştuk; gerçekleşen olayların büyük bir şanssızlık olduğu ve bundan dolayı üzgün olduklarını ifade etti. teknik servisin, çağrı merkezinin pandemi dolayısıyla çok yoğun olduğunu, ayrıca bunu önlemek amacıyla gerekli aksiyonları aldıklarını ve çalışan sayılarını daha da arttıracaklarını ifade etti. teknik servis direktörü erdem bey'in mektubunu ve çikolata hediye etti. belirtmeliyim ki sadece yaşadığım sorunları konuştuğumuz bir sohbet değildi. özel hayatlarımız hakkında ve birçok konuda muhabbet ettik. kendisi çok sıcakkanlı, güleç ve hoşsohbet bir insan.
  tekrardan evime kadar geldiği ve bu keyifli sohbeti yaptığımız için kendisine teşekkür ederim.

  iade ve hediye: kargo ellerine ulaşır ulaşmaz para iademi anında gerçekleştirdiler. ayrıca hediye olarak mousepad yollamışlar. teşekkür ederim.

  ekşi teşekkür: başlığı gece vakti açmama rağmen; gerek başlığa gerekse mesaj kutuma -abartmıyorum- yüzlerce mesaj geldi hala da geliyor. bu mesajların tümü sanki çok yakın bir dostun mesajı gibiydi; çok samimi, çok içten, yardım ve destek mesajlarıydı bunların hepsini geç de olsa cevaplayacağım.
  gerçekten ilgi ve alakanıza çok çok teşekkür ederim. biz çok büyük bir aileyiz.

  herkese merhabalar ekşi ahalisi,

  özet:

  rezalet 1: sıfır alınan laptopta kasanın tam oturmamış yarı açık halde gelmesi.(linkte fotoğrafı mevcut)
  rezalet 2: sıfır alınan laptopta mavi ekran, oyundan ve uygulamadan atmalar, garip ses çıkarmalar.(linkte fotoğraflar ve videolar mevcut)
  rezalet 3: haber verilmeden değişim talebimin onarım olarak değiştirilmesi.(linkte sms ss'i mevcut, değişim talebiyle gönderdiğim dilekçemde mevcut)
  rezalet 4: anakart sıfırıyla değiştirildi bir daha sorun olmayacaktır, denmesine rağmen tarafıma ulaştıktan sonraki ilk gün aynı hataları tekrar yaşatması.(linkte teknik servis raporu mevcut yeniden yaşadığım mavi ekran hataları mevcut)
  rezalet 5: teknik serviste konuştuğum müşteri temsilcisine ulaşamamam. 5 gün süresince hep öğle vakitleri aradım farklı kişiler açtı 1-2 saat sonra size x bey size dönecektir, dendi. ne yazık ki 45 gün oldu ama hala dönüş olmadı.
  rezalet 6: x bey dönmeyince karşıma çıkan ilk kişiye anlattım, bir daha sorun yaşamam değil mi, diye sordum. hayır yeni sıfır bir ürün göndereceğiz yaşamazsınız dendi, değişim talebiyle gönderdim, değişim talebim kabul, edildi, laptop kargolandı, tarafıma ulaştı. dış kutusunu çıkardıktan sonra iç kutusunu elime aldım ve fark ettim ki onlarca çizik ve lekeler var. benim önceki kutum üç kere kargo yolu çekmesine rağmen tertemizdi. zannediyorum ki uzun süre serviste elden ele dolaşmış bir kutu olabilir. (kutu inanılmaz derece pis koktuğu için terasa koymak zorunda kaldım o yüzden çıkıp fotoğraf çekemeyeceğim şimdi)
  rezalet 6.1: laptop ekranı ile klavye arasında bulunan süngerimsi koruma yoktu.
  rezalet 6.2: laptop ekranını koruyan poşet yoktu.
  rezalet 6.3: laptopun adaptörü öncekinden farklıydı. laptopa bağlanan kablo ve prize takılan fişin kablosu farklı renklerdeydi. ikisinin takım olmadığını düşünüyorum.(linkte fotoğrafı mevcut)
  rezalet 7: laptopun kasasını kontrol ettiğimde fark ettim ki kasa vidalarından birinin yeri boş.(linkte fotoğrafı mevcut)
  rezalet 8: bu durumdan şüphelendim kasayı açtım ve bir de ne göreyim.. elimdeki kasa kapağının üstüne yapışmış içinde bir set vida olan küçük bir poşet. (linkte videosu mevcut) teknisyen tarafından unutulduğu düşünüyorum. ben o kasadaki boş vida yerini fark etmesem; açıp oyun oynasam 95 derece sıcaklığa çıkan laptopta neler yaşardık hiç bilemiyorum. herhangi bir yanma, patlama, kısa devre sonrası bunu teknik servise nasıl izah edebilirdim...
  rezalet 9: hemen test için bi oyun kurdum önceki laptopta cs:go'da high modda 200 fps alırken bu laptopta düşük ayarlarda 75 fps gösteriyor.(linkte videosu mevcut)

  ezcümle: laptopu değişime gönderirken anasayfalarında benim sahip olduğum modelin satışta olmadığını fark etmiştim. bu durumda ne olacağını sorduğumda sorun olmadığını stokların bu gibi durumlar için ürün tuttuklarını ifade etmişlerdi. ama ne yazık ki kutunun çiziklerle dolu olması, farklı kablolar ve geçen seferkinde koydukları koruyucu parçaların olmaması bana ürünün sıfır olmadığı hissini uyandırdı.

  şu noktada yetkili bir kişinin bana ulaşmasını bekliyorum. artık bunca mağduriyetten sonra arayıp bir de 20-30 kişi telefon sırası beklemek istemiyorum.

  kanıtlar

  sikayetvar

  uzun uzadıya rezalet:

  uzun süre sıkıntı yaşamadan kullanmak için pahalı ve kaliteli bir laptop almaya karar verdiğimde türk firması olması sebebiyle tulpar t5 v19.1.2 modelini tercih ettim. laptop elime ulaştıktan kısa süre sonra mavi ekran hataları vermeye başladı. laptop sıfır ve yüksek donanıma sahip olduğu için hatanın sebebini hep kendimde aradım. monster ile iletişime geçtiğimde windows güncelleme, driver güncelleme, format her türlü tavsiyelerini uyguladım; fakat düzelmeyince donanımsal olduğuna kanaat getirdim, servise değişim talebiyle yolladım.

  epey bir süre sonra telefonuma ''cihaz parça bekliyor'' içerikli mesaj geldi. değişim talebini belirttiğim dilekçeme rağmen böyle bir mesaj gelmesi sebebiyle anında teknik servisi aradım. x bey ile görüştüm. x bey "cihazın anakartında sorun varmış, ayıplı olduğu tespit edildi. anakart sıfırıyla değiştirildi. sizin talebiniz hala değişim midir? şu an cihaz onarılmış durumda gözüküyor. değişim hakkınızı kullanmak isterseniz süreç uzayacaktır. en az 15 gün sürecektir, daha fazla da sürebilir." deyince üniversite ödevlerim olması, laptopa muhtaç olmam sebebiyle bu süreci göze alamadım ve emrivaki olarak "değişim" iken "onarım" olarak değerlendirdikleri talebimi x bey'den bundan sonrası için bir problem olmayacak sözünü aldıktan sonra güvendim ve onayladım. x bey, laptop onarılmış pazartesi size kargolanır, demesine rağmen çarşamba gününe kadar kargolanmadı. ben tabii sürekli arıyorum gidişat hakkında bilgi almak için; laptop kargolandı, demelerine rağmen bana takip numarası gelmedi. aras kargo'yu aradım orada bir hanfendi ile konuştum sağ olsun çok yardımcı oldu, bize monster'dan 67 tane kargo geldi ama sizin isminizde bir kargo yok, bize en son gönderdiklerinin hepsini kargoladık, dedi. ben bu durumu öğrenene kadar servis yakında kargo numaranız gelir demekteydi ta ki ben kargonun kargo şubesinde olmadığını tespit edip servise izah edene kadar... tekrar servisi aradım. nihayet bir sorun olduğunu anladılar çözeceğiz, dediler. neyse uzatmayalım beni sabahın 9'unda alarmla kalkmak zorunda bırakan (öğlenleri 40-50 kişi sıra beklememek için sabah 9 da kalkıp mesai saatlerinden 1 dakka önce arayıp 17 kişi bekliyorum) bu küçük meseleyi...

  laptop servisten geldiği ilk gün tekrar mavi ekran hataları, donmalar, garip ses çıkarmalar... gibi aynı sorunlarla katbekat karşılaştım. 5 gün boyunca teknik servis'i arayıp, beni x bey'e bağlamalarını istedim. her seferinde farklı kişiler tarafından talebinizi iletiyorum, 1-2 saate size dönüş yapacaktır, dendi. 5. gün sonunda pes ettim. (bu arada aradan bir ay geçmesine rağmen hala x bey bana dönmedi.)telefona çıkan y bey ile görüştüm. laptopu sıfırı ile değişim talebiyle gönderdim. laptop iki hafta geçtikten sonra dün elime ulaştı. dış karton kutusu epey hırpalanmış ve çok kötü kokuyordu. iç kutusu üzerinde bolca çizikler ve lekeler olan daha önce kullanılmış bir kutu gibiydi. laptopu açtığımda klavye ile ekran arasına koyulan süngerimsi koruma ve ekran koruması için koyulan poşet yoktu. adaptör ve şarj kabloları birbirinden farklı çıktı; takım olmadıkları gayet belli oluyor.
  bütün bunlar bir kenara laptopun arkasında bir vida yeri boştu. kuşkulandım içini açtım. kasanın içinden içi vida dolu bir poşet çıktı... fark etmeyip çalıştırsam belki poşet eriyecek, (95 dereceye çıkan bir cihaz) herhangi bir donanım yanacak, patlayacak...

  uzun zaman dertsiz tasasız arkama bakmadan laptop kullanayım diye düşünerek yıllardır biriktirdiğim harçlığımı verdikten sonra şu iki üç aylık süreçte yaşadıklarım gerçekten beni çok yordu. her gün oyunlarda hata vermesi, online derslerimde, ödevlerimde sıkıntı çıkarması, skype üzerinden yabancı öğretmenin izleyeceği münazarada mavi ekran vermesi, laptopu en lazım olduğu zamanlarda kullanamamam bu süreç boyunca 30 günü geçkin serviste olması, paramla rezil olmam, aklımla dalga geçilmesi, dakikalarımın bitmesi, psikolojimin gitmesi, doların artması; muadili laptopların 2 bin lira zamlanması, maddi ve manevi zararım, bünyemde ciddi huzursuzluk yaratan bir olay oldu. sizlerle paylaşmak istedim.

  bütün bu yaşadığım rezaletlerden sonra servisi arayıp önümde benim gibi sorun yaşayan onlarca kişiyi beklemek ve sonunda yine derdimi anlatmak istemiyorum. şimdi telefonumunu kontrol ettim de laptopu aldığımdan bu yana 49 kez teknik servisi aramak zorunda kalmışım. yaklaşık 400 dakika görüşme yapmışım. tabii bu dakikaların pek çoğunda sıra beklemişimdir.
  şu raddeden sonra yetkili birinin benle iletişime geçmesini bekliyorum.

  *en başta anlattığım gibi iletişime geçildi, iade alacağım.
  5 ila 10 bin lira civarındaki f/p laptop önerilerinizi bekliyorum.
 • 10 üzerinde 10 puan verilecek rezalet.
  uzun zamandır böyle rezalet görmemiştim. monster gitgide bitiriyor kendini..

  sonra neden türk malı kullanmıyorsunuz, diyorlar...
 • hepimizin başına gelebilirdi. o kadar para ödedikten sonra kullanıcının yaşadığı bu rezalet gerçekten insanı düşündürüyor.
 • içine vidalarını koymuşlar ki bir dahakine kendi işini kendin gör aha da sana fazladan vida demişler. teşekkür etmek lazım böyle anlayışlı teknik servis bulmak zor bu zamanlarda.

  şaka bir yana geçmiş olsun 10/10 bir rezalet.
 • en ucuz bilgisayarı 7000 tl olan firma yaklaşık 1000 usd diyelim.verdiği rezillik paha biçilemez.
  en kısa zamanda çözülmesi dileğiyle.
 • her markada sorun olur ancak monster bu vaka özelinde sıçmış batırmış.
  acilen thh'ne başvurup paranızı geri alın. zaten elinizde yeterince kanıt mevcut.
 • (bkz: #109103673)

  yakın zamanda bir bir anlatacağım bu firmanın yaptıklarını bende. almayın aldırmayın

  edit: başıma gelenleri anlattım. (bkz: #109420667)
 • rezalet ötesi rezalet. bir an önce sorunun giderilmesi gerekiyor.
 • gerçekten son zamanlarda gördüğüm en büyük rezalet. bir süredir özellikle müşteri memnuniyeti nedeniyle monster almayı düşünüyordum ancak bu olaydan sonra koşarak uzaklaşacağım kesin. umarım kısa zamanda çözülür...
 • 10/10 rezalet.
  alacak olanların almadan önce mutlaka okuması gereken başlık.