şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir zamanlar hepsiburada'nın indirimine kanıp da aldığım kulaklık. normalde 500 liraydı 150 liraya aldım. forumlardan felan okudum öneriyorlardı. şu an 5 ay oldu aldığım kırıldı arkadaş. hem de herkesin aynı noktadan kırıldı dediği bir yerden. bunun dışında o kulaklık 500 lira etmez. yani oo iyimiş deyip indirime kanıp almayın.
  • bugün sahip olduğum kulaklık. daha önce aldığım (bkz: audio technica ath-cks77x) ile karşılaştırmasını yaptım. 77x'in baslarına bayılan ben wh-920'den sonra yüzüne bakmaz oldum. cks77x'de baslar çok yapay ve cılız geliyor. bunun basları müthiş derecede tok ve doyurucu. özellikle de bas kulaklık seven biriyseniz biçilmiş kaftan diyebilirim. adeta harikalar yaratıyor ve sizi müziğin içine alıyor. pürüzsüz ve berrak bir ses veriyor. çok geniş bir sahnesi var her ayrıntıyı duyabiliyorsunuz. bas kulaklığı ama kesinlikle tiz ve midleri kaybettirmiyor ki bu çok önemli bir nokta. fakat iyi bir deneyim için mümkünse yüksek kaliteli (320 kbps) müzikler ve ses çıkışı 1 wolt olan telefonlarla deneyin. ben 6s ile kullanıyorum ve kulaklık 6s ile harika bir ses kalitesi sunuyor. ayrıca htc'nin audio beats (bkz: htc desire c) telefonuyla da deneme imkanım oldu fakat 6s ses konusunda bir adım daha önde. htc belli ki telefonlarını şişirmiş. tabi bu telefon-kulaklık uyumuyla da alâkalı bir şey olabilir. desire c giriş seviyesi bir telefon ama dönemin amirali sensation serisinde kullanılan beats yazılımıyla geldiği için karşılaştırdım. (bkz: htc 10)'da durum illaki farklı olmuştur. çok daha kaliteli ses çipi kullandılar. tabi şu da var. htc 10 hi-fi destekli bir telefon. dolayısıyla kulaklık performansında asıl farkı flac müziklerle ve hi-fi destekli kulaklıkla anlayabilirsiniz. 320 kbps müzik dinliyorsanız diğer üst seviye telefonların sunduğundan fazla bir deneyim elde edemezsiniz. ama bu bile yeterliyken diğerine çok da ihtiyaç duymuyorum.

edit: geçen hafta ne olur ne olmaz diye tesadüfen denk gelip 50 liraya yedek aldım. evet yanlış duymadınız piyasa değeri 200'den aşağı olmayan, sennheiser cx300 gibi kulaklıklarını madara edebilecek kalitedeki bir kulaklığı 50 liraya aldım şaka gibi. yukarıdaki arkadaş kırılır demiş ama 2016 kasımında aldım ve hala sorunsuz kullanıyorum sanırım biraz dikkatli kullanınca hiçbir şey olmuyormuş değil mi?
  • zamanında 69 tlye aldığım kulaklıktır. ses konusunda bundan daha iyi kulaklık kullanmadım. dayanıklıklık olarak da en az 8/10 dur. ucuza bulduğunuzda kaçırmayınız.
  • kulaklık bakarken denk geldiğim arkadaş. şu anda türkiye satışı gözükmemekte. amazon üzerinden 7 avro gibi bir rakama alınabiliyor magenta rengi. ancak kargo vb. bayağı yüksek 18 avro kargo istiyorlar (amazon kendi satmıyor).

bir de amazon yorumlarında kulaklığın çok dayanıksız olduğu özellikle bir iki ay içerisinde sol tarafından ses vermeyi tamamen kesebileceği söylenmiş.

ses kalitesinden ise genelde memnunlar. olumların yüzde 25'i 1 yıldız olunca bu dayanıksızlık olayı daha ciddiye alınıyor.

yine de 60-70 tl gibi bir fiyata garantili bulunursa alınabilir zannımca.