şükela:  tümü | bugün
  • basrollerini billy bob thornton ve halle berry'nin paylastigi, son yillarin belki de en iyi amerikan filmi. hank, irkci babasi ve kendini ispatlayamamis bunalimli ogluyla yasayan georgiali bir gardiyandir, idaminda gorev aldigi adamin zenci karisina asik olunca olaylar gelisir. erdogan sevgin bu filmi elestirmeye kalksa eminim mendillerinizi hazirlayin derdi.
  • hale berry'nin gösterdiği performans ile en iyi kadin oyuncu oscar'ini aldiği filmdir...
  • türkiye'de gösterime girdiğinde, aldığı oscarın yanında erotik sınırların oldukça üzerinde sevişme sahneleriyle uzun süre konuşulacak film
  • billy bob thornton'in canlandirdigi hank'le, peter boyle'un canlandirdigi babasi buck arasinda resmen braveheart'taki robert the bruce'la babasi arasindaki ili$ki tadinin yakalandigini soylemeden edemeyecegim.
  • 10 üzerinden 2 verebileceğim bir film. maalesef halle berry'nin sadece sevişme sahnelerindeki güçlü performansından dolayı oskar'ı kaptığına inanıyorum. filmi bizim yeşil ışık filmi gibi buldum. yani iyi bişey yapmaya çalışmışlar ama yüzeysel kalmış.
  • roman tadında yavaş ve detaylı işlenen konusuyla, insanda kötümserlik duygularının tavan yapmasına neden olan, sisteme yaptığı bu kadar eleştiriye rağmen aldığı oscar'la hayret uyandıran marc forster filmi. ayrıca hank'in geçirdiği cinsel evrimde en az laeticia'nin cüretkarlığı kadar dikkat çekicidir.
  • jenerigin bitmesiyle beraber bende buyuk bir hayal kirikligi uyandirmis film. goruntuler mukemmeldi ancak kurguda buyuk bosluklar olusmus kanaatimce. e tabi sevisme sahnelerini daha az abartip kurguyu daha iyi isleselerdi sanirim boyle bir problem yasanmazdi. bir de allah askina, boyle bir filmde, sevisme sahnelerinde kadinin ciglik ve inlemelerine eko vererek birden filme pornografik bir hava vermek kimin dahiyane fikriydi cok merak ediyorum.
  • oldu olucak şişman çocuğada hank'in babası çarpsaydı da trajik kurgu eşşeğinkine kaçmış olsaydı.
  • hakkatende üstüste gelen ölümlerle insanı "e yuh yani!" dedirtmekle beraber, sadece billy bob thornton'un performansı içün bile 2. kez izleyebileceğim bir film. uzun zamandır bu kadar mükemmel oyunculuk performanslarını bir filmde izlememiştim. yavaştan alınarak, tadını çıkara çıkara anlatılmış ilginç hikayesi, halle berry'nin görmelere seza vicudu ve billy bob performansı ile, tatmin olmuş bir şekilde sinemadan çıkartıyor insanı.
  • zenci-beyaz catısması üzerine film izlemek istiyosanız american history x izleyin kardesim. filmi izliyosunuz kahramanlar ölmeye baslıyo yavas yavas herşey cok belli yani senaryoyu yazan arkadasım halle berry yi "nasıl olurda sevistiririm"in mucadelesini mi yapmıs anlamadım. böyle film olmaz oynamayın insanlarla . ha diyosanız ben halle berry nin kalcalarını görcem. o ayrı buyrun izleyin efendim.