şükela:  tümü | bugün soru sor
  • animal planet icin hazirlanmis insan vucudunda yasayan parazitleri didikleyen 6 bolumluk belgesel dizi. mikro cekimlere ve animasyonlara bolca yer verilmesinin yani sira parazitli adamlar da cikip tecrubelerini anlatiyor, bir de bilir kisiler ekleniyor bunlara.
    tum bunlar mide bulandirici gelebilir ve mazohist* iseniz tamamini bir oturusta seyredebilirsiniz. denenebilir http://www.youtube.com/…playlist&p=85c902e5a8a1d956
  • discovery channel'da yayınlanan, genellikle parazitleri anlatan ve genelde rahatsız edici derecede gerçekçi cgi görüntüleri ve son derece karizmatik sesli bir narrator'ın sunumu ile gösterilen belgesel. yalnızca 6 bölümlük değildir, sezon sezon pek çok bölümü vardır ancak internette çoğu yerde bulunamamaktadır.
  • tlc'de bu saatlerde hafta içi yayınlanmakta olan program. bir bulmaca çözer gibi izlemeye çalışsam da anlattığı hastalıklar genel itibariyle en azından ülkemizde oldukça nadir karşılaşılan mikroorganizmalar olduğu için sonuna kadar çözemiyorum çoğu sefer. sonrasında da bir kadın bir erkek başlıyor. tlc gibi kanallar artsa keşke .
  • harika belgesellerden bir diğeridir. insanların geçirdiği nadir görülen hastalıkların anlatıldığı belgeseldir. tlc'de her gün 23'ten sonra izlemek mümkün. ardından gece yarısında 1 kadın 1 erkek başlıyor.
  • tanım : allahın cezası nalet giresice!!!

bağımlılık yaratan güzel belgesel. kaçırmadan izliyoruz.

bakteri ve virüsleri en ince detaylarına kadar gösterdiği için tiksinme ve göt korkusu yaratıyor insanda.
    derinlerimde yatan temizlik hastalığını ortaya çıkardığını marulun yaprağını yıkamaktan yırtınca fark ettim. saygılar. obsesif kompülsif bozukluk vakası ile karşınızdayım.
    neyse ki buna da çözümleri var. gündüz kuşağında okb li temizlik hastalarıyla çay içeriz.
  • parazitlerin sebep olduğu hastalıkları anlatan, gerçek kesit kadar sayko bir tv programı. gece dörtte tlc'de yayınlanıyor.
  • bana göre şu sıralarda televizyonda yayınlanan en heyecan verici belgesel.
    izleye izleye iyice hastalık hastası oldum ama bırakamıyorum da allah kahretmesin. çekirdek gibi bağımlılık yapıyor.

gözlemlerime göre hastalıktan korunmak için:
    1.gölde yüzmemeliyiz.
    2.sivrisinek kovucu olmadan dışarı çıkmamalıyız.
    3.çiğ bişey yememeliyiz.
    4.hayvan severken dikkat etmeliyiz.
    en çok hastalık bu dört faktörden kaynaklanıyor sanki.
  • bugün, kayaya çarpıp yaralanan çocuklarına 1 hafta yaptıkları bakım işe yaramayınca, doktora gitmeyi ancak en sonunda akıl eden cahil bir adet çiftin hikayesini anlatan belgesel(?)

edit: anne içinden salyangoz çıkarmış. yine de 1 hafta boyunca hiçbir şeyden şüphe etmemişler.
  • geceleri tlc'de izlediğim çok güzel bir belgesel. biyolojiye ve insan fizyolojisine ilgili olanların izlemesini kesinlikle tavsiye ederim.

programda amerika'da görülmüş çoğunlukla bakteri ve virüslere bağlı sıradışı hastalıklar ele alınıyor. hastanın ailesi bir yandan olayın oluşunu anlatırken öte yandan da çok başarılı canlandırmalar yapılıyor. ardından biyolog dan riskin hastalığı bilimsel açıdan anlatıyor.

bence programdan çıkarılması gerekilen bir ders varsa o da hastalık belirtilerini asla hafife almamak, gerekirse birden fazla doktora görünmektir.
  • (bkz: #80738078)