şükela:  tümü | bugün
  • çok yakında tüm türkiye’yi etkisi altına alacak hava akımı.
  • insanı hasta yapar. siz siz olun annenizin de dediği gibi giyin o montu.
  • akıllara umut sarıkaya'nın unutulmaz şiirini getirir.

mont beni

tedarikliyim diye sevindim durdum
    sıcağı görünce yandım kavruldum
    mecnun oldum çöllere savruldum
    kırk kapıya muhtaç eyledi mont beni...

bir garip ercanım bu dünyada konar göçerim
    gâhi ağlar, gâhi gülerim
    mont elde diyar diyar gezerim
    onulmaz dertlere saldı mont beni...
  • konya'da sık sık yaşadığım durum. resmen 1 günde 4 mevsim yaşıyoruz
  • en son yağmurluk giyip çıkmakla başlayıp fakat evden uzaklaşınca keşke mont alsaydım soğuğunu hissetmekle devam eden akıl çelici bir havadır.kanmayın.
  • son birkaç senedir bu zamanlarda ince bi mont almayı başaramadığım havalar. kışın giydiğim daha hafif montumu giymeye başlıyorum parkamı kışlıklara kaldırarak ancak ince mont ya da ceket zevkim çok kötü olduğu için karar verene ya da beğenene kadar yaz geliyor ve hummel giymeye başlıyorum. bakalım bu sene beğenip ince bi ceket tarzı bir şey alabilecek miyim?
  • almanların böyle değişken havalar için güzel bir çözümü var “soğan gibi giyinmek”. buna göre çok kalın olmayan birkaç katman giyiniyorsunuz (gömlek, üstüne kazak, üstüne ince bir ceket gibi). hava serinse mesele yok ama hava ısınırsa bir katman çıkarıyorsunuz.
  • yine devasa seren serengil güneş gözlüklerim ve böyle oversıze trençkotlar ile atlatacağım havalar.

''tiksiniyorum hepinizden'' tarzımı korumalıyım.
  • adanayı etkilemeyen durum. kısa kollu üstü kapşonluyla bütün yılı geçirebilirsiniz.
  • ceketle çıkmayla sonuçlanırsa, ayrılınılan yerden uzaklaşılmasıyla seçim pişmanlığını doğru orantılı olarak arttıran havadır. yaptığınız bütün ince hesaplamalara rağmen sürprizlidir, şaşırtır.