şükela:  tümü | bugün
 • golden state warriors'un 2005 draftında ikinci turda seçtiği ve sözleşme imzalamak için bayağı beklettiği genç oyuncu. point guard olmasına karşın sg gibi oynamaya çalışması ve çok fazla şut kullanması gibi eksi özellikleri olmasına karşın çok yetenekli. ancak yeni sezonda süre alması zor görünüyor.
 • bu sezon önünde baron davis gibi fit oldugunda bence nba nin en degerli pgsi olmasına ragmen patlama yapabilecek süper pg, bir jason kidd, steve nash gibi saf bir point guard diil gilbert arenas, jason terry gibi sg tadında pg
 • nba preseason'da ortaya koyduğu üstün performansı regular season maçlarında da artırarak devam ettirmesinin ardından bir anda takımının* en istikrarlı ve güvenilir adamlarından biri haline gelen sophomore combo guard. aslen oyun kurucu yetenekleri olmasına rağmen, skorer özelliğinin daha ön planda olmasının da yardımıyla bu sezon tamamen off-guard pozisyonuna kaydırılmıştır ve burda da muazzam verim vermektedir. sezon sonundaki mip ödülü için şimdiden önemli bir aday olduğu kanaatindeyim. ~18 sayı, 3 rib., ~5 assists, 1.2 steals ortalamaları hiç de göz ardı edilecek gibi değil.
 • 2007 rookie-sophomore macinda deli smaclar, alleyhooplar yapan adam.
 • 2007 yılında most improved player olmuştur...
 • bu sabaha karsı oynanan indiana pacers maçında oynadığı basketle tinsley i nerdeyse ağlatmış basketbolcu. abileri lebron ve wade in yanında çok tıfıl kalmakta ama inanılmaz bir çabukluğu ve çok geniş bir hareket yelpazesi olan gelecek vaad eden bir guard.
 • son dönemdeki performansı sonrası mip oylamasında ciddi oy sayısına ulaşıp, ödül tanımı hakkında bizi derin düşüncelere sevk etmesini beklediğim combo guard..
  (bkz: sürekli büyüyor efendim durduramıyoruz)
 • jump shot denen olayın jump bölümünü abartan ve şut esnasında inanılmaz yükseğe asansör gibi çıkabilen, üstelik attığını da sokan bir genç bu.
  böyle vücut koordinasyonu çok nadir gelir.
 • 6 yıl 66 milyon dolarlık kontratı imzaladıktan hemen sonra sakatlanan, 4 ay sahalardan uzak kalacak topcudur. ama iyi para.
 • ağustos ayında ayak bileğinden sakatlanmış ve ameliyat olarak uzun süre sahalardan uzak kalacağı açıklanmıştır. önce 3 ay dendi sonra 4 ay, daha sonra operasyonu yapan doktor bu sürelerin iyimser tahminler olduğunu söyledi.

  kendisi o kadar beyefendi(!) ki yalan söyleyerek parkede top oynarken sakatlandığını söylemiştir. doktorun basketbol sahalarında böyle bir sakatlığın olamayacağını söylemesi üzerine, monta geri adım atarak yalan söylediğini itiraf etmiştir. ancak hala nasıl sakatlandığını söylememiştir.

  çok değil monta ellis daha ağustos ayında yeni kontratı olan 6 yıl 67 milyon dolara imza atmıştı. şimdi kontratına aykırı davranarak mı sakatlandığı tartışılıyor(misal: motosiklet kazası takıma kontratı feshetme imkanı tanır). haftalardır kulislerde warriors un 67 milyon dolarlık kontratı feshedebileceği konuşuluyor ama halen ortada kesin bişey yok. sakatlığın monta ellis in kariyerine ne kadar etki edebilceği de belirsiz. deltoid ligament grade 3, cuts, abrasions, high ankle gibi abuk subuk terimlerinden bahsediliyor ki ben hiç anlamıyorum bunlardan lol herneyse...

  anyway* beni asıl güldüren ortaya atılan iddialar oldu. bir gün basketbol oynarken trash talk yaptığı için dayak yediği, diğer gün motosikletten düştüğü, diğer gün su kayağı yaparken götü başı dağıttığı, son olarak da paintball oynarken sakatlandığından * bahsediliyor. e oha artık!

  toparlayacak olursak, 26 eylül de golden state warriors'un medya günü var. kesin bişeyler öğreneceğiz diye ümit ediyorum.*

  benim bu oyuncu hakkındaki genel fikrim ise gerizekalı olduğudur. ulan liseyi zor bitirmişsin, basketbol hayatın bitse o diploma bi boka yaramayacak. almışsın milyon dolarları kendine dikkat etsene. bi de gitmiş embesil gibi yalan söylüyo. yanarım yanarım yeteneğine harap edersin ona yanarım.

  yine de çabuk iyileş monta ...
  (bkz: get well soon)

hesabın var mı? giriş yap