şükela:  tümü | bugün
  • kadıköy'de çarşının ortasında, kilisenin olduğu meydana bakan, 1. katta yer alan bir kahveci. 1 sene olmamıştır açılalı.
    kahveler oldukça güzel (aslında gittikçe güzelleşiyor. rafine espresso bar'ı bıraktım, buraya dadandım), dergiler şahane, ortam iyi.
    en güzeli de, sabah henüz kimse yokken bi yerden simit/poğaça/börek alıp balkona yerleşmek, sakin kadıköy sabahına karşı kahvaltı yapıp kahve içmek. (sabahları hep jazz çalıyor, gün içindeki müziği bilemiyorum)
    resmen hayattaki küçük/orta mutluluklardan biri.

duvarda yazar: "one coffee doesn't make us friends. maybe two..."
  • kadıköy çarşının göbeğinde, çok güzel ayak uzatmalık balkonu olan küçümen kahve mekanı. sahibi de düzgün genç bir arkadaşımız.
  • türkiye'de güvendiğim ender üçüncü nesil kahvecilerden biridir. bu arkadaşların iyi olan çekirdekleri için söyleyebilirim ki çok rahat ingiltere'nin en iyi üçüncü nesil kahvecilerine en yakın kalitede kahve yapmatadırlar. kullandıkları suyun mineral miktarından tutun kullanılan bardaklara kadar özenle birçok şeye dikkat etmeye çalışıyorlar.ama tabi asıl mesele çekirdek kalitesinde ortalama çekirdekleri her yer üçüncü nesil gibi eh işte denilebilecek türdendir, ama buranın iyi çekirdekleri gerçekten çok iyi çıkıyor. açıldığından beri burada içtiğim kahveyi düşününce ciddi bir gelişim söz konusu.montag'ın kahve kavurucusu olan arkadaş sabitse eğer ciddi geliştirmiş kendini ve roasting'i level atlamıştır. kalitelelerini bozmalarını umut eder, montag'ların çoğalmalarını dilerim.
  • chillin modunda takılmak için biçilmiş kaftan mekan. müzikleriyle olsun kahvesiyle kadıköy manzarası olsun denemeye değer. canım sıkıldığında veya dışarıda ders çalışmak istediğim zamanlardaki uğrak mekanım. sadece balkonundan kadıköyün hareketliliğini izlemek için bile gidilir. gördüğüm kadarıyla çok da kozmopolit bi yer. ne zaman gitsem balkonunda yabancı insanlar oluyor.
  • kadıköy ün kalabalığından nasıl oluyorsa "kaçma" hissi uyandıran kafe. çok merkezde, iyi kahve içebileceğimiz bir yer. iyi ki var.
  • son zamanlarda kalabalıklaşan kahveci. bu durum işletenler için tabi güzel ama o ahşap oturmalıklar pek rahat değil sanki ne dersiniz.kahveler güzel.
  • kitabınızı, bilgisayarınızı ya da diğer çalışma ekipmanınızı toplayın balkonuna kurularak kadıköy çarşı'ya karşı çalışabileceğiniz mekan. konumu çok güzel, tasarım sade ve şık. şimdilik sakin, gelen giden de daha az sanırım sabahın erken saatlerinde. denemeye değer ve alışkanlık yapabilir.
  • edit: bahsedilmemis ama fahrenheit 451 bu sekilde aslinda f451 brew'a goz kirpiyor da diyebiliriz belki

15 mayis kavrulma tarihli 250 gr'i 38 tl fiyatlanmis etiyopya funk berry'sini henuz demleme imkani buldugum kavurucu.
    cekirdekler oldukca homojen, yagli, paril paril gorunuyorlar. her ne kadar koyu gorunumleri beni fazla kavrulmuslar herhalde diye dusundurse de beklentimin cok cok ustunde ciktilar.
    guzel bir gune baslangic ya da gun kahvesi hatta. tadim notlarindan bagimsiz oldukca dengeli ve floral geldi bana.
    paketleri izmirli baristocrat ile ayni firmaya ait, montag'in puntolari ve bilgi etiketindeki grafikleri biraz daha profesyonel bir firmaymis gibi durmalarini sagliyor. ozetle bizi pek memnun etti montag. online siparis de mevcut.

mekan ici mutsuz bitkileri de mutlu ederlerse sorun yok demektir. klimanin altinda bitki olmaz, benjaminin yapraklari duvarla temas istemez, toprak nemliyse su verilmez, tekrarlayalim :)
  • kahve konusunda neredeyse uzman diyebileceğim, konuda oldukça fazla bilgisi ve deneyimi olan biri tarafından americano suna şu tepki verildi: wow wow!

benden de lattesi tam puan aldı.

yeri de harika. mütevazi ama kaliteli. kadıköye yakışmış.