şükela:  tümü | bugün
 • kadıköy'de çarşının ortasında, kilisenin olduğu meydana bakan, 1. katta yer alan bir kahveci. 1 sene olmamıştır açılalı.
  kahveler oldukça güzel (aslında gittikçe güzelleşiyor. rafine espresso bar'ı bıraktım, buraya dadandım), dergiler şahane, ortam iyi.
  en güzeli de, sabah henüz kimse yokken bi yerden simit/poğaça/börek alıp balkona yerleşmek, sakin kadıköy sabahına karşı kahvaltı yapıp kahve içmek. (sabahları hep jazz çalıyor, gün içindeki müziği bilemiyorum)
  resmen hayattaki küçük/orta mutluluklardan biri.

  duvarda yazar: "one coffee doesn't make us friends. maybe two..."
 • kadıköy çarşının göbeğinde, çok güzel ayak uzatmalık balkonu olan küçümen kahve mekanı. sahibi de düzgün genç bir arkadaşımız.
 • türkiye'de güvendiğim ender üçüncü nesil kahvecilerden biridir. bu arkadaşların iyi olan çekirdekleri için söyleyebilirim ki çok rahat ingiltere'nin en iyi üçüncü nesil kahvecilerine en yakın kalitede kahve yapmatadırlar. kullandıkları suyun mineral miktarından tutun kullanılan bardaklara kadar özenle birçok şeye dikkat etmeye çalışıyorlar.ama tabi asıl mesele çekirdek kalitesinde ortalama çekirdekleri her yer üçüncü nesil gibi eh işte denilebilecek türdendir, ama buranın iyi çekirdekleri gerçekten çok iyi çıkıyor. açıldığından beri burada içtiğim kahveyi düşününce ciddi bir gelişim söz konusu.montag'ın kahve kavurucusu olan arkadaş sabitse eğer ciddi geliştirmiş kendini ve roasting'i level atlamıştır. kalitelelerini bozmalarını umut eder, montag'ların çoğalmalarını dilerim.
 • chillin modunda takılmak için biçilmiş kaftan mekan. müzikleriyle olsun kahvesiyle kadıköy manzarası olsun denemeye değer. canım sıkıldığında veya dışarıda ders çalışmak istediğim zamanlardaki uğrak mekanım. sadece balkonundan kadıköyün hareketliliğini izlemek için bile gidilir. gördüğüm kadarıyla çok da kozmopolit bi yer. ne zaman gitsem balkonunda yabancı insanlar oluyor.
 • kadıköy ün kalabalığından nasıl oluyorsa "kaçma" hissi uyandıran kafe. çok merkezde, iyi kahve içebileceğimiz bir yer. iyi ki var.
 • anadolu yakasındaki güzel kafelerden.

  fakat kavurma konusunda hala bazı eksiklikleri olduğunu düşünüyorum, zira birkaç ay önce denediğim kenya kamwangi çok kötü kavrulmuştu. keza ruanda kabeza da öyleydi, paketten bildiğin çimen kokusu geliyordu. fakat bir de etiyopya duromina denemiştim, o fena değildi. kavurma konusunda kendilerini zamanla geliştireceklerine inanıyorum.

  onun dışında merkezî konumu ve tatlılarıyla çok güzel kafedir, hatta anadolu yakasının en iyisidir bana kalırsa.

  edit: etiyopya funky berry denedim efsane olmuş bu sefer
 • son zamanlarda kalabalıklaşan kahveci. bu durum işletenler için tabi güzel ama o ahşap oturmalıklar pek rahat değil sanki ne dersiniz.kahveler güzel.
 • kitabınızı, bilgisayarınızı ya da diğer çalışma ekipmanınızı toplayın balkonuna kurularak kadıköy çarşı'ya karşı çalışabileceğiniz mekan. konumu çok güzel, tasarım sade ve şık. şimdilik sakin, gelen giden de daha az sanırım sabahın erken saatlerinde. denemeye değer ve alışkanlık yapabilir.