şükela:  tümü | bugün
  • ayrıca bu hafta sonu hiltonda yapılmakta olan yurtdışı eğitim fuarı'nda da hazır kıta bulunmustur bu okulun görevlileri..
  • suny'den sonra itu ile uolp olayina giren ikinci eyalet universitesi.
  • ana kampüsü bozeman'da bulunan, kayak merkezlerine çok yakın, mühendislik bölümleri çok tutulan (en azından montana'da) eyalet üniversitesi. 40000 kişilik şehrin (evet montana standartlarına göre bu kadar nüfusa büyük şehir diyorlar) 12bini öğrencidir. diger eyaletlerden gelen insanlara "niye geldin olum buraya" sorusuna istisnasiz bir sekilde "daglar var ona geldim" cevabinin alinmasi sasirticidir.
  • 2009 - 2010 eğitim yılı itibariyle senelik ücretlerini yerli öğrencilere $6000, uluslarası öğrencilere $16000, itu uolp öğrencilerine ise $14000 olarak belirlemiş eyalet üniversitesi.
  • ana kampusu bozemanda bulunur. montana hall en sembolik binasidir. okulun takiminin maskotu bobcattir. tezahuratlari go cats go olup university of montanayla rekabet icerisindelerdir. yenilenen miller yemekhanesi en iyi universite yemekhaneleri arasinda gosterilmektedir, business ve management fakultesi olan jake jabbs binasi hayatinizda gorebiliceginiz en teknolojik binalardan biridir ve bir suru odul almistir. kampus alaninda genel olarak sigara icme yasagi vardir. kampusten sehrin her yanina ve haftasonlari barlara giden bedava otobus vardir. ders calismak icin harika bir kutuphanesi, cok guzel bir fitness salonu, dekorasyon ve stres atmak amacli ordek havuzu ve bir suru farkli tesisi icinde barindirir. kampusten bozemanin merkezi yuruyerek 15 dr surer. universiteyle veya bozemanla ilgili herhangi bir bilgi almak isteyen olursa yesillendirebilir.