şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir cilt bakım ürünleri markası. özellikle hassas ciltlere iyi geldiğini düşünüyorum. fakat çok az ithalatçıda bulunabiliyor. öyle ki ben ankara için konuşursam sadece pino'da bütün çeşitlerini bulabiliyorum. bir kere alışınca başka markalara oldukça temkinli yaklaşmanıza sebep oluyor ama. monteil'den başka her şey cildi bozacak gibi geliyor. öyle ki ankara'da yaşayan arkadaşlarınıza monteil sipariş edecek duruma gelebilirsiniz.

edit: vakit olduğunda ürünleri için tek tek tanım yapacağım buraya.
  • istanbul'da tüm ürünlerine ulaşabileceğim bir mağazayı hala aramakta olduğum kozmetik markası.
  • bugün itibariyle tavsiye üzerine bir adet cilt maskesine sahip olduğum marka. özellikle hassas ciltler için ürünleri mevcut. tek problemleri satış aşamasında bu konuda uzman birinin ürünlerinin bulunduğu mağazada olmaması. her mağazada zaten yok, bari olan mağazada bir tane bulunsa hiç fena olmaz. tavsiye olsa da tereddütlü başlayıp güvenirliliğini test edeceğim bakalım.
  • hydrocell yüz temizleyicisini çok severek kullandığım için bir sonraki alışverişimde tonik ve peelingini de aldım. peelingi cilt yenilemeyi uyarıcı partiküller içeriyor ve benim alışkın olduğum gibi nemli cilde değil kuru cilde uygulanıyor. çok ufak bir tüp olduğu için az miktarda uygulanması gerektiğini düşünüyorum ancak ben uygularken çok zorlandım. 1-2 ay kadar düzenli kullandım pek etkisini görmedim. tonik ise gözenek sıkılaştırıcı etkiliydi. la roche ile bunun arasında kalıp hadi set olsun diye aldım. sarımsı bir rengi var ve yüzde yapışkanlık hissi bırakıyor. ben tonikten sonra da yüzümü yıkadığım için`:kararsız olduğum bir konu, doğrusunu bilen yeşillendirsin`bir süre tahammül edebildim ancak yaklaşık 3 ay sonra onu da bıraktım.

ah hatırlıyorum bir de yeşil jel kıvamında yüz yıkama jelini kullanmıştım. isilik gibi kırmızı sivilceler çıktı yüzümde bu süreçte. hemen bıraktım. kardeşim zevkle kullanıyor o ayrı*

sadece hydrocell'ini tavsiye edebilirim sanırım. o da o kadar iyi ki diğer vasat ürünlerle aynı markada olduğuna şaşırıyor insan.