şükela:  tümü | bugün
 • yeni türkiye'nin fertleridir. 1000 liralık bardaklardan su içenlerin ve 20 liralık ayakkabıyı alamayanların türkiye'si.

  ilk giri silinmiş. haber şöyle:

  radikal-ağır kış şartlarını yaşandığı hakkari'nin yüksekova ilçesi’nin 5 kilometre uzağındaki vezirli köyü’nde yürek burkan dramı, mehmetçik ilköğretim ve orta okulu’nun müdür ve öğretmenleri ortaya çıkardı. aynı okulda okuyan 1’inci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki kevser, 5’inci sınıf öğrencisi 11 yaşındaki ümit, 7’nci sınıf öğrencisi 13 yaşındaki nursel ve 8’inci sınıfa giden 14 yaşındaki übeyt sevgi’nin aynı gün okula gelmediklerini ve zaman zaman da geç geldiklerini okul idarecileri ve öğretmenleri fark etti.

  okul müdürü aydın evin, kardeşlere bunun nedenini sordu. fakat bir yanıt alamadı. müdür evin, rehber öğretmen ile birlikte sevgi kardeşlerin evine giderek ailesiyle görüştü. gerçeği burada öğrenen evin, öğrencilerinin ayakkabıları olmadığı için sırayla okula geldiklerini öğrendi. bunun üzerine harekete geçen öğretmenler öğrencilere bot ve mont alarak bu sorunlarına çözüm bulmaya çalıştı.

  sevgi kardeşlerden 7’nci sınıf öğrencisi 13 yaşındaki nursel sevgi, ağabeyi übeyt’le aynı ayakkabıyı paylaşmak zorunda kaldıklarını belirterek bu nedenye aynı gün okula gidemediklerini söyledi. diğer kardeşlerinin de aynı durumu paylaştıklarını ifade eden nursel, bu durumun okul idaresi tarafından farkedildiğini ve kendilerine bot alındığını anlattı. nursel, "öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. ben de okuyup öğretmen olup zor şartlarda okuyan öğrencilere yardım etmek istiyorum" diye konuştu.

  kardeşlerden 8’inci sınıf öğrencisi übeyt sevgi okumayı çok sevdiğini söyledi. çalışma masaları olmadığı için annesinin çeyiz sandığı üzerinde ders çalıştıklarını belirten übeyt, "bu zor şartlarda okumaya çalışıyoruz. okul dışında hep evde kalıyordum. dışarıya çıkacak bir ayakkabım olmadığı için çıkamıyordum" dedi.

  çobanlık yaparak ailesinin geçimini sağlayan 6 çocuk babası zübeyt sevgi, 4 çocuğunun okula gittiğini, kazandığı parayla sadece yeme içme masraflarını karşılayabildiğini söyledi. baba sevgi, "çocuklarıma bir çift ayakkabı bile alamamanın üzüntüsünü yaşıyorum. fakat çocuklarım hiç şikayet bile etmeden okula gidiyorlar. onlardaki azim beni ayakta tutuyor. tek istediğim çocuklarımın diğer çocuklar gibi okuyup bir yerlere gelmesidir" diye konuştu.

  http://www.radikal.com.tr/…_gidemiyor_cunku-1268857
 • ya böyle komple helak olalım istiyorum. genciyle yaşlısıyla falan.

  tanım: abv.
 • adreslerine ulaşılıp yardım edilmesi gerekilen çocuklardır. yalnız şöyle bir durum var. madem ekonomik durumun iyi değil neyinize güvenip de 4 çocuk yapıyorsunuz ya? insan dünyaya getiriyorsun insan. hiç mi sorumluluk duygun yok? neden bu zavallılar anne ve babalarının sonsuz aptallıklarının cezasını çekmek zorunda?
 • neresine nasıl üzüleceğimi şaşırdığım ülkenin son kahreden haberi. bir de her imkanı olup derse uyumaya gelen öğrencilere sahip bir insan olarak ayrıca üzülüyorum.
 • aci durum.ınsan kendinden tiksiniyor ama iktidarlar doymuyor daha.
 • yolları olan ama montları olmayan çocuklardır.
 • yardım etmek için gün saydığım çocuklar.
 • samsun'da açlıktan ölen bebek, konya'da soğuktan ölen bebek, babasının sırtında ölüsü çuvalda taşınan bebeklerin olduğu bir yerde bu kardeşlerin durumu şaşırtmaz.
 • okula gitmemek için bahaneler sıralayıp, şekilden şekile giren sorumsuzların bakıp utanması gereken 4 koca yürek.