şükela:  tümü | bugün
  • dün gece prospektüs gereği yatmadan önce son çişimi yaptıktan sonra içtiğim ilaç. sancı falan vermedi hatta karnımın ağrısını bile durdurdu. ama ben bütün gece sürekli "acaba çişim var mı? birazdan gelir mi? gelirde yaparsam nolcak gitti ilacın etkisi! acaba gelir de tutarsam karnımda patlar mı ilaç?" diye düşünmekten kendimi alamadım. panik atak yok ben de !
  • tam bir bilim harikasi. bir haftalik iskenceden sonra sunu icip iyilesince, bunu gelistiren adama nobel odulu verilmesi icin kampanya bile baslatabilirim.
  • en ideal kullanımı gece yatmadan önce çişe gidildikten sonra alınıp üzerine uyunması olan ilaçtır. zira mesanede ne kadar vakit geçirme imkanı olursa o kadar randıman vermekte. etki gücü diğerlerine benzer olsa da piyasadaki en kullanışlı idrar yoları antibiyotiğidir zannımca. tek dozda tedavi hakikaten iyi bir şeydir...
  • az önce yanlışlıkla gereğinden çabuk bünyemden attığım ilaç. gayet normalmiş gibi çişimi yapıyordum son damlasında dank etti. daha önce çiş yaptığım için hiç bu kadar pişman olmamışımdır, altıma kaçırdıklarım dahil.
  • yüksek ateş ve buna bağlı aşırı üşüme hissi, kuvvetli kuru öksürük, burun tıkanıklığı ve akıntısı, halsizlik, koyu renk idrar ve idrara bağlı yanma şikayetlerim ile aile hekimine gittim. bana geralgine-k, cipro*, ürispas ve monurol yazdı. halbuki doktora çiş yaparken yanma olduğunu üzerine basa basa söylemediğim halde niye üriner bir rahatsızlığa kafayı takıp bu ucubeleri bana ilaç diye yazdı anlamadım.

açık olmak gerekir ise monorol ile ilk kez karşılaşıyorum. eczacı bütün ilaçların üstüne nasıl kullanılacağını yazdı fakat buna yazmadı. merak ettim sordum. "su ile karıştırıp içeceksiniz" dedi. "iyi de günde kaç tane ve tok mu aç mı" diye sorunca "içinde zaten bi tane var onu da tok karına alacaksınız" dediğinde dumura uğradığımı inkar etmeyeceğim. eczacıya güvenip eve gelir gelmez* ilacı hemen kullandım sonra ekşiyi açıp ilaç hakkındaki kullanıcı yorumlarını inceledim. gece yatmadan hemen önce ve idrar yapılmış olarak kullanılması gerektiğini öğrendiğimde sol framedan hafif bir esinti gelmeye başladı. prospektüs okumak hayat kurtarır.
  • koyu renkli ve yoğun kokulu idrar şikayetiyle doktora gittim, 1 şase içip ertesi gün akşama doğru götten işeme ve mantar şikayetiyle başka doktora gittim.
    ama çiş düzeldi, laf yok!
  • (bkz: monaural)
  • gebelik döneminde sıklıkla karşılaşılan idrar yolu enfeksiyonu olan hastalarda güvenle kullanılan bir ilaç.
  • içtikten sonra tüm geceyi ter içinde ve cayır cayır ateşle geçirmeme sebep olmuş ilaç. çok güçlü olsa gerek. aşırı ateşlenmeye bağlı böbrek enfeksiyonunu aşırı ateşle çözmeye çalışması tuhaf tabi, bekleyip göreceğiz.
  • zaten sancılı bir hastalık olan idrar yolları iltihabı illetini daha da sancılı bir hale getirip günümün içine eden ilaçtır.