şükela:  tümü | bugün
  • sayın cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan beyanatıdır.

erdoğan katıldığı bir programda "24 haziran'dan sonra biz de moody's'e operasyon çekeceğiz. biz onların üyesi değiliz. ayıp denen, edep denen bir şey var." demiş

hakikaten reise katılıyorum sen kalk elalemin eğonomisiylen oynea yok kredi notu elden gidiyea yok durağandan negatife çekiyea asıl operasyonu reis size çeksin de o zaman görün gününüzü.

kaynak
  • eskiden seçimlerde adaylar planlarını anlatırlardı.

"bizi seçerseniz, şuraya fabrika, buraya yol yapacağız, enflasyonu düşüreceğiz, işsize iş bulacağız, vb."

aslında pek çok kişinin de yerine getirilmesinin olanaksız olduğunu bildiği, iki anahtar gibi bu vaatler mütemadiyen mizah dergilerinin konusu olur, ve gazetelerde eleştirilir, insanlar dalgaya alırdı.

24 haziran sonrası vaatlere baktığımızda, vaatlerde ciddi bir değişiklik göze çarpıyor.

(bkz: 24 hazirandan sonra ilk iş ohali kaldıracağız)
    (bkz: 24 hazirandan sonra 30 milyar dolar daha pompalayacağız)
    (bkz: moody's e operasyon çekmek)

insanlara artık refah, zenginlik, iş, güvence vaat edilmiyor. insanlara vaat edilen şey, intikam, kavga, ve hiçbir şeye derman olmayacak günü bile kurtarmayacak bir para enjeksiyonu.

ya birileri seçimi kazanacağından çok emin, hiç umursamıyor, ya da elde bundan başka imkan yok, bunlarla yetineceksiniz demeye getiriyor.

elinde imkan olan kişinin neden 24 haziran sonrasını beklediği ve türkiye cumhuriyeti'nin işi gücü bırakıp moody's ile uğraşacak kadar neden düştüğü tartışmasına girmek istemiyorum.

hele hele, halkın nasıl olup da başını daha fazla belaya sokacak olan bu vaatlerin peşinden gittiğini hiç tartışmak istemiyorum.

tanım: post-post-modern politikacı vaadi.
  • aldım çakıyı atladım aslanın üstüne çat çat..