şükela:  tümü | bugün
 • dibi gördükten sonra gidecek başka yer kalmayınca ünlü değerleme kuruluşunun bulduğu çare.

  (bkz: ey moody's sen kimsin allasen?)

  --- spoiler ---

  uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu moody's, daha önce 2 aralık 2016'da gerçekleştireceğini duyurduğu türkiye'nin kredi notu gözden geçirme tarihini güncellenen takviminden çıkardı.

  moody's'in internet sitesinde yayımladığı "ülkelerin kredi notu gözden geçirme takvimi"nde, türkiye'ye ilişkin olası değerlendirme tarihine yer verilmedi.

  güncellenen takvimde yer alan notta, "türkiye değerlendirmesi, ülkelerin kredi notu gözden geçirme takviminden 22 kasım'da çıkarıldı." denildi. takvimde, türkiye için bu yıl yeni bir not değerlendirmesi tarihi de bulunmuyor.

  kuruluşun bir önceki tahmini kredi notu gözden geçirme takviminde, türkiye'ye ilişkin değerlendirmenin bugün yapılacağı duyurulmuştu.

  moody's, 23 eylül'deki değerlendirmesinde, türkiye'nin kredi notunu "baa3"ten "ba1"e indirmiş ve not görünümünü "durağan" olarak belirlemişti.

  --- spoiler ---

  kaynak
 • benim kredi notum olmuş 900, türkiye'nin ki düşmüş veya hiç olmamış çok mu!

  mondi bacım yozgata gölirseniz sizi misağfir edebilirem.
 • moody's in amk ben. neyse bir sonraki muhtarlara toplantıda moody's i muhtarlara şikayet ederiz ve kurtuluruz.
 • ne kadar yalaka seref yoksunu insanlar var burada goy goyunuz bitmiyor dunyda ozel bir kurulu kendince biseyler yapmaya calisiyor diye sizde hemen ulkenizi kotuleyin birakin bunlari bunlarin size faydasi yok baska ulkelere gitseniz kopek muamelesi goruyorsunuz ama sizede o yakisiyor tabi.
 • adamlar bile çözemedi ülkeyi.

  biri konuşuyor dolar çıkıyor, öteki konuşuyor şirketler kapanıyor, iş adamları çıkıyor bu böyle olmaz diyor, biri eyy iş adamları deyince hepsi koşup el öpme sırasına giriyor, ülkenin yarısı kriz var diyor, yarısı yok öyle bir şey avm'ler dolu diyor, gençler iş bulamıyoruz diyor, işveren iş beğenmiyorlar diyor, çiftçi malımız para etmiyor diyor, vatandaş pazar çok pahalı diyor, herkes akaryakıt zamlarından şikayet ediyor aynı zamanda da trafikten şikayet ediyor, devlet tasarruf edin diyor ama bilmem kaç milyon dolara müftülük binası açıyor.

  kim ne yapsın böyle ülkeyi aq.