şükela:  tümü | bugün
 • moon river, wider than a mile
  i'm crossin' you in style some day
  old dream maker, you heartbreaker
  wherever you're goin', i'm goin' your way

  two drifters, off to see the world
  there's such a lot of world to see
  we're after the same rainbow's end, waitin' 'round the bend
  my huckleberry friend, moon river, and me

  breakfast at tiffanys filminde audrey hepburn'un oynadığı holly golightly arap kizi camdan bakiyor edasıyla camın pervazına çökmüş, elinde gitarıyla söyler bu şarkıyı.
  "two drifters, off to see the world" diye birden işaret ve sayı sıfatları kullandığı kısmı -şarkı bu film için yazılmamış da olsa- üst kattaki o tipsiz sarışına meyilli olduğunu anlamamızı sağlar plot içinde.
  zaten elinde o gitarla pek bir kaykılarak oturmakta, pek bir üst kat penceresini kesmektedir.
  aslandır holly golightly, aklına eseni yapandır, cama da bakar, pencereye de tırmanır.
 • breakfast at tiffany's filminin unutulmaz şarkısı. şarkıyı benim açımdan daha da unutulmaz kılan, onu frank sinatra'dan dinlemektir.
 • oncelikle, fazla kisisel gorunmesin diye hemen verileri aktarmak gerekirse;
  muzigi henry mancini'ye, sozleri de johnny mercer'a aittir.
  bir paramount picture yapimi olan "breakfast at tiffany's"de kullanilmis olan bu parca, 8 aralik 1960 tarihlidir.

  ne kadar ilginctir ki, pek az sarki, yogun irdelemelerime ragmen basarili bulmus olsam bile beni bu kadar etkileyebilmektedir. ustaca yazilmis bir duygusal mood muzigi midir, gercek bir duygu yansimasi midir, yoksa mancini ve mercer icin bile siradan bir parca midir bilemiyorum ama beni her nasilsa derinden etkilemektedir bu sarki; ki pek de etkileyemez benzer turde seyler... bana "duygusallasiyor muyum neyim, yoksa ozum mu bu?" dedirtmis sarkilardandir... insan ister istemez guven duyar bu sarkinin ictenligine dinlerken...
 • sayın louis armstrong bey amcadan dinler iken dikkat ediniz efendim, "my huckleberry friend" derken 'n' harfinin üzerine geldiğinde, uzay gemisi gibi bir ses çıkartıyor bu bey amca.

  bunu bir kez fark ettikten sonra, [aynen bahçede şarkısında olduğu gibi] şarkı başlayınca buraya kadar, bunu bekleyerek; buradan sonra da buna gülerek dinliyorsunuz. ne mood kalıyor ne bişey.
 • enfes bir brad mehldau yorumu da bulunan, leziz şarkı, kulağın her dinlediğinde yeniden dingin bir aşinalık yaşadığı şarkı.
 • goldmoon* ve riverwind*nin çocuklarına verebilecekleri alternatif bir isim. (bkz: dragonlance)
 • im juli filminde de karsimiza cikip mutlu etmis sarkidir
 • 11 dakikalık brad mehldau yorumu hipnotize edici etkiye sahip olan sarkı...dinlerken mal bir ifadeye bürünüp agızdan salyalar akıtmak olasıdır.sasırmamak gerekir...
 • binbir farklı yorumunu dinledikten sonra şuna kanaat getirdim ki, frank sinatra tarafından yorumlandığında bir başka oluyor bu şarkı.

  hatta sayın sinatra'nın ol' satchmo louis armstrong'dan daha iyi yorumladığı ender parçalardandır bile denebilir.
hesabın var mı? giriş yap