şükela:  tümü | bugün
 • airin hala en cok sevilen albumu. en iyi trip hop albumleri siralamalarinda gecer.
 • sarkilar sirasiyla soyledir;

  1. la femme d'argent
  2. sexy boy
  3. all i need
  4. kelly watch the stars
  5. talisman
  6. remember
  7. you make it easy
  8. ce matin la
  9. new star in the sky
  10. le voyage de penelope
 • massive attack'in mezzanine ile birlikte 98 yilina damgasini vurmustu bence bu air albumu.. dunya capinda 2 milyon kusur adet satarak, bugunlerde chill out, lounge, downtempo gibi 50 degisik isimle anilan janri, gunyuzune cikardi.. ondan sonra gelsin simdilerde piyasayi isgal eden lounge compilation'lari, lounge bar'lar vs..
  albumde tek bir bos sarki yok. farkli tarzlar arasinda gidip gelse de sonucta tutarli, insani dinlerken yormayan, zaman zaman gulumseten bir album.. catchy, yer yer eglenceli ve kitsch melodilerle dolu. ironi dozu kararinda. bazen ay yuzeyine cikariyor*, bazen insani bir avrupa disco'sunda hissettiriyor*, bazen tembel bir yaz ogleden sonrasi hissi veriyor*.
  amerikali sarkici beth hirsch'in all i need ve you make it easy'deki vokalleri, talisman'daki gorkemli yaylilar, sexy boy'un insani ilk dinleyiste carpan melodisi, sondaki mood'a sokma potansiyeli yuksek uc sarki ozellikle dikkat edilmesi gerekenler..
  elektronik muzik dinliyorum deyip de bu albume sahip olmayanlari da cok ayipliyorum buradan, saygilar sunup huzurlardan ayriliyorum..
 • rememberi bünyesinde barindiran albüm. bastan sona dinlenebilen bi albüm, nadir de olsa.
 • fransız ikili air'ın ilk albümü olur moon safari. ilk şarkıdan itibaren anlarsınız ki duyduğunuz müziğin bir eşi benzeri daha yoktur. (bkz: essiz) albümün geneline bakıldığında çok dingin bir havası vardır. huzur verir. asla kişiyi o elektronik seslerin içine çekip, bunaltmaz, içinizi karaltmaz, sıkmaz. elektronik müzikten pek haz etmeyen kimseleri bile büyüler. çünkü tüm şarkıların içinde duygu vardır. soğuk, kasvetli ya da depresif değildir şarkılar. yalnız şunu kabul etmek gerekir ki içe dönüktür bu albüm, yani bireyseldir. bu nedenle gece vakti dinlenilmesi tavsiye edilir/edilmez.
 • sayısı bir elin parmaklarını geçmeyen albümlerden biri
 • tüm şarkıları hakkında entry olan albüm...air'in en iyi albümü gibidir...
 • eşsiz bir atmosfere sahip air albümü. kesinlikle diğerleri gibi değil. la femme d'argent'i olsun, sexi boy'u olsun, remember'i olsun benzersiz bir haz veriyor. tatili, sarı gökyüzüne uzanan palmiyeleri hatırlatıyor insana.
 • (bkz: bütün parçaların güzel olduğu albümler)
  (bkz: #16262006)

  all i need için nasıl saygı ile eğiliyorsam, bu albüm çok daha fazlasını hak ediyor. nasıl bir albümdür bu arkadaş?
hesabın var mı? giriş yap