şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: moon) (bkz: tarikat)

  icinde moon oldugu icin aklimi celmedi diil hani
 • moon tarikatinin birbirini daha once hic gormemis 15000 ciftin evlendirildigi stadyumlarda yapilan toplu nikah senlikleri meshurdur. sung myang moon sadece sokaklarda incik boncuk satan muritlerinden geldigini iddia ettigi ucsuz bucaksiz bir servetin sahibidir (new york'un gobeginde bir otel,bir universite,washington times gazetesi, bir golf sahasi vs.) ve 1981 yilinda vergi kacirma sucuyla 18 ay hapis yatmistir. moon tarikatinin su anda sadece 3000 muridi oldugu saniliyor ve faliyet merkezinin brezilya'ya tasindigi biliniyor.
 • amerikadaki tüm tarikatların merkezi olan pensilvanya eyaletinde konuşlanmı$(ki;abd yönetiminin tum dunya ulkelerinde belirli tarikat standartizasyonuna yataklık ettigi)güdümlediği,gazladığı amele organizasyonlarından biri olan ve türkiyede devlet erkanının bile toplantısına katıldığı hatta katınmakla yetinmeyip şu açıklamaları yaptıkları lümpen tarikatımsı hadise...
  x milletvekiline sormuşlar...
  -efendim neden moon tarikatının toplantısına katıldınız?
  -o ne ayol? yeniyor mu? ben otelde bruncha gitmiştim arada dinleyiveriyim dedim..ne var bunda..
  -ama sayın milletvekilim moon tarikatinin hede hödöler hakkında çalışmaları var..bir milletvekili olarak orada bulunmanız caizmidir?
  -şimdi sayın basın mensubu arkadaşım,olay düşündüğünüz gibi deil,ben sadece katılımcıydım o toplantıda,sonradan öğrendim bunların ibne olduklarını..
  -sayın milletvekilim peki bu oluşumun turkıyedeki kanunlar çerçevesince yasak oldugunu bilmezmisiniz..
  -a a a a a a a a olurmu öyle şey,gayet rulz olaylar..takmayın efenim kafanızıda böle şeyleri..
  -peki ben gidiyorum...
  -dur bak bana toplantıda bi broşür verdiler...evlilik çağında akraban neyim varsa topluca nıkahlıyomuş bunnar...hem dugun masrafından da kurtulursun evladım..ben çok sevdim bu hareketlerini adamların..taktir bile ediyorum şahsen..
  -sayın milletvekilim benim son baskıya yetişmem lazım..bu röportjla ben 7 düvelimi evlendiririm evelallah..
 • aha buraya yaziyorum amerika bunu tek din yapacak herkes moon a inanacak
 • kendilerine unification church adi veren bir topluluk. moon kardes, kore'de kucuk yasta bir clairvoyant edasiyle dolasirken bir tepede isa peygamberin kendine gorundugunu ve kendisine yarim biraktigi isleri devam ettirmesi gorevi verdigini iddia etmektedir *. hedefi guney kore ve kuzey kore'yi birlestirip once kurulacak yeni ulkenin, ardindan da amerika, japonya ve ingiltere'yi bunyesine katarak butun dunyanin hakimi olmayi planlamaktadir. bunu da kuzey ve guney arasindaki tampon bolgeye aralarinda tum dunyadan insanlarin bulundugu tarikat uyelerini yerlestirip, cikacak arbedede oldurulmelerinden istifade dunyanin dikkatini cekerek yapacagini ifade etmektedir. asiri doz alip bir casinonun tepesinden kendini atip olen oglunu, tabut icindeyken kore'den getirttigi bir kizla evlendirmis ve oglunun cennette isa peygamber'den bile ust duzeyde oldugunu, kendisi de olup cennete gidene kadar yer tuttugunu iddia etmektedir. amerika'da yasadigi vergi problemleri sebeiyle gozunu guney amerika'ya dikmis, uruguay ve brezilya'da akil almaz boyutlarda maddi yatirimlar yapmistir. (bkz: bbc learning)
 • deniz beyin* 1997'de washington'da toplantisina gittigi tarikat.

  fethullah gulen'in de icli disli oldugu bir olusum. sonucta ortak paydalari sadece pennsylvania eyaleti ile sinirli degil.

  acaba 10 yil onceki siyasi temaslarin artik meyvesini toplama zamani geldi mi dedirten bir haber ise

  (bkz: http://www.haber5.com/haber.php?haber_id=283590)

  bu olaya moon etmek isteyenler icin ornek hareket

  (bkz: http://en.wikipedia.org/wiki/mooning)
 • ‘‘tarikatımızın amaçlarından biri, her kadın-doğum hastanesine tarikatımızdan birini yerleştirip, çocukların anne babalarını karıştırıp, soy takibini engellemek. tarikatımızın yeterince inananı olunca hangi hastanelerde ne kadar çocuğun anne ve babasının değiştirildiğini açıklayacağız.’’ şeklinde bir de açıklamaları bulunan sapıklar.
 • ay tarikatı. ayçöreği ikramı ile meşhurdurlar. lakin klasik dinci metotlarını kullanmıyorlar mı vallahi deli oluyorum. halbuki din ve tarikat olayına yeni bir bakış açısı getirseler, ne bileyim her tarikat mensubuna "çocuklarının eğitimine faideli olmak üzere" bir rus hanım mürebbiye tahsis etseler, ben şahsen hemen üye olur, boş mukaveleye imza bile atarım.

  nerde bu gelişmişlik aq, işin yoksa hu çek, sakal bırak, bıyığı badem yap, yakasız gömlek giyip inzivada abilere ellet götü, keriz feneri derneği'ne bağış yap, ve sair yarak kürek. (bkz: ybsg)
 • moonculuk, ya da birleştirme kilisesi (unification churc). 1954 yılında protestanlık ile uzakdoğu inanç ve felsefesinin bir karışımı olraka güney kore de kurulan * (bkz: kuzey kore) (bkz: komünizm) ve sonra merkezi amerika ya nakledilen* dinsel akım. amacı tüm insanlığı kapsayan tek dil ve tek halka dayalı bir kültür dünyasının kuruması. güney koreli rahip sun myung moon önderliğinde kurulmuştur. dünyanın en güçlü ve zengin tarikatlarından biri olarak bilinir. tüm dünyada türkiye de belediyelerin yaptığı gibi toplu evlilik törenleri düzenlemesiyle bilinir. evlenmek isteyen tarikata bağla damat adayı bu isteğini sun myung a bildirir. onun işaret ettiği kişiyle evlenme zorunluluğu vardır. ancak evlendikten sonra damat gelinden bir ya da iki sene uzak kalmak zorundadır çünkü gelinin hedeflenen program dahilinde hazırlanması gerekmektedir.

hesabın var mı? giriş yap