şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 9-10 yaşında okuduğum sonra 16-17yaşında tekrar okuduğum,sonnrasında bir daha bulamadığım kitap.kitap benim için önemli hayatıtım değişik devrelerinde aynı zevki alıp almadığımı merak ettiğim için 20 li yaşlardan sonra tekrar okmak istedim ama bulamadım.geçenlerde istinye parkta kabalcıda buldum ama ingilizce.bu kitabı iki kere değişik zamanlarda türkçe okumuşsanız ingilizcesi pek işe yaramıyor.en azından benim için.bende var ne demek ayıpettin diyen arkadaşlarada saygılar..
  • ingiltere'nin sky1 kanalında yayınlanacak olan iki bölümlük mini dizi. john meade falkner'ın aynı isimli romanının uyarlaması olan yapım, efsanevi korsan karasakal'ın kayıp elmasının peşine düşen bir yetimin ve kaçakçı çetesinin maceralarını konu alıyor. ray winstone ve aneurin barnard başrollerde.

    imdb
    fragman

    edit: 28-29 aralık tarihlerinde yayınlanacak.
  • çocukken iki kez okuduğum, özellikle mezarlıkta saklanma sahnesi ve heyecanlı öyküsüyle bende ayrı bir yeri olan roman. bir arkadaşım oğlu için roman sorana kadar tamamen aklımdan çıkmıştı. acilen yeniden alıp okumam gerek.